Autor Téma: Kaon reaguje podivně na přepínání kanálů  (Přečteno 79049 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Kaon reaguje podivně na přepínání kanálů
« kdy: 19. 03. 2015, 10:56:30 »
Pánové,

mám dotaz. Od října loňského roku jsem majitelem oficiálního boxu Kaon pro Digi TV. Je to ten, který umí přijímač i HD kanály a de facto ta stejná krabice, co ji používá i kabelový operátor UPC. Za poslední tři dny jsem si všiml velmi nestandardní reakce boxu na dálkový ovladač, konkrétně na povely přepínání kanálů - tlačítka CH +/-. I když přepínám po jednom kanálu, Kaon si vybírá programové pozice, na něž přepna, zcela náhodně, čili nejprve například 64, pak 49, 12, 25 atd. Abych se dostal na programovou pozici, kterou chci, musím stisknout na dálce přímo dané čísla, tedy například pro kanál 26 tlačítka 2 a 6. První, co mě napadlo, byla skutečnost, že budou vybité baterky v dálkovém ovládání. To se ale nepotvrdilo, pže stejný dálkový ovladač reaguje na kabelový box od UPC naprosto korektně. Setkali už jste se někdy s tímto problémem?
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Kaon reaguje podivně na přepínání kanálů
« Odpověď #1 kdy: 19. 03. 2015, 11:37:12 »
A co zkusit reset-továrko nebo třeba stažení nového fw (je-li k mání).


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Kaon reaguje podivně na přepínání kanálů
« Odpověď #2 kdy: 19. 03. 2015, 11:41:34 »
Nebo jestli neskace jen po programech z favoritniho (oblibeneho) seznamu, pokud tam nejaky je.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Kaon reaguje podivně na přepínání kanálů
« Odpověď #3 kdy: 19. 03. 2015, 12:09:34 »
Z poslední věty jsem nepochopil přesně, zda je to důkazem, že DO je v pořádku nebo STB je v pořádku. Taktéž podmínky výskytu nejsou popsány. Z projevů to ale ukazuje jasně na HW příčinu.
U dálkového ovladače občas odejde procesor (i když velmi zřídka) a některá tlačítka nereagují správně. Také bývá užitečné citlivě očistit v DO kontaktní plochy mezi klávesnicí a deskou (to někdy udělá zázraky, hlavně u tlačítek, která jsou nejčastěji používaná). A zkontrolovat možnost zahlcení vstupního senzoru na přijímači světlem (slunečním a fluorescenčním). To jsou v podstatě veškeré chyby dálkového ovládání. Rozhodně bych varoval před jakýmkoli resetem nebo hazardy se softwarem, natož pak firmwarem.
« Poslední změna: 19. 03. 2015, 12:11:50 od Petr Svoboda »


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Kaon reaguje podivně na přepínání kanálů
« Odpověď #4 kdy: 19. 03. 2015, 20:21:31 »
Pánové, já blbec byl v abecedním seznamu kanálů a vůbec jsem o tom nevěděl. Vidíte to, i to se může stát člověku, který satelitní digitální TV používá již téměř 15 let. Díky! ;D ;D ;D
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Kaon reaguje podivně na přepínání kanálů
« Odpověď #5 kdy: 19. 03. 2015, 20:48:48 »
takže kolega ivovi byl nejblíž  :D
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky