Autor Téma: Koncesionářský poplatek = nesmysl  (Přečteno 259520 krát)

Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« Odpověď #150 kdy: 03. 04. 2015, 12:18:18 »
Robert Zeman: To musel být opravdu hodně kvalitní matroš. Nezbylo něco?
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« Odpověď #151 kdy: 03. 04. 2015, 15:29:18 »
Neboj pepo, ten magazín znám, dokonce mám předplacený i TV Star který často pročítám a jak známo tak v něm jsou i programy z Freesatu. V tom Flexi jsem to občas měnil ale výsledek byl stejný, naprostá prachbída, právě proto jsem také ten Multi vzdal, platit za opakovačky fakt nehodlám, jsem zvědavý co si tam vůbec příští zimu dám, snad se dočkám aspoň toho History2 když už tu jedničku tak zpitvořili. Jinak já naštěstí Premier League za modlu světa nepovažuji a abych si jenom kvůli ní předplácel operátora by mě mohlo fakt poškrábat na zádech.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« Odpověď #152 kdy: 03. 04. 2015, 15:37:41 »
dane, proti gustu není disputát. Já takové opery či koncerty jako na BravaHD/iCioncert/Classic na ČT nemám, nebo zcela vyjímečně a to je ještě dávají v SD a jen stereo  Podobně filmy jako na HBO jsou na ČT jdou vyjímečně, kvalitní dokumenty jsou na několika soukromých TV stanicích vlastně non-stop atd.atd. Proto je nejlepší, když si každý platí to svoje a nevnucuje jiným svá "dobra". Navíc já se na TV dívám vlastně jen na dobrý fotbal, kulturu (operu, balet, koncerty), vyjímečně dobrý film či dokument a přímé přenosy pro mě zajímavých událostí. takže ČT mi nemá moc co nabídnout.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« Odpověď #153 kdy: 03. 04. 2015, 15:52:19 »
Já si nestěžuji, taková ČT2HD je z hlediska válečných dokomentů které mě zajímají nejvíc, dneska daleko lepší jak nějaký Viasat nebo Nat Geo, u ní kvalita v poslední době rozhodně stoupla zatímco u těch slavných tematických šla naopak rapidně dolů. Proč, to je pro mě záhada.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« Odpověď #154 kdy: 03. 04. 2015, 17:11:01 »
dane na válečné dokumenty jsou v DVB-T "zadarmo" Prima Zoom či PrahaTV

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« Odpověď #155 kdy: 03. 04. 2015, 19:21:06 »
Tak Prahu na Moravě asi ne a Zoom? Obsahově o.k. ale co ten obraz? S ČT nesrovnatelné.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« Odpověď #156 kdy: 03. 04. 2015, 19:22:17 »
Ano, opět mohu konstatovat : "je to marné". Já napíšu "Nedovedu si představit, že by nějaký mecenáš financoval "jinou" TV jen proto, aby vytvořil protipól stávajícím komerčním televizím." a Vy to překroutíte na "proč by někdo měl tvořit nějaký protipól ČT, k čemu ?". Vy nevidíte rozdíl mezi slovy "komerční" a "ČT"? potom Vám opravdu není pomoci. Je to marné.
pane pamětníku, co překrucuji ? marnost je u vás. Vy opravdu nevidíte, že na těch cca 100 čs. soukromých stanicích je dnes větší a lepší výběr programů nežli na těch 5ti vysílaných ČT - včetně špičkových kulturních, sportovních, filmů či dokumentů, které na ČT nejsou  ? Rozdíl je v tom, že ČT je povinně placená a z těch cca 100 programů si každý může vybrat dle svých preferencí a zájmu. Kdo chce mít přístup k tomu, co ho zajímá a ke kvalitě, platí si extra tyto soukromé programy a bohužel k tomu musí utrácet i Kč 135/měs., za jak prezident výstižně řekl  "špatnou komerční televizi ČT".
Moje poslední příspěvky volně navazovaly na kritiku ČT, že ve zpravodajství zneužila z průzkumu 65% těch, kterým průjezd "dragounů" nevadí a udělala z nich 70% "vítačů". Čili se jednoznačně jednalo o zpravodajství, třeba ČT24 a ne o všeobecných 100 TV stanic u nás, ze kterých naprostá většina žádné zpravodajství nemá, nebo třeba jen regionální. Sám jste toto téma rozvíjel informací, že si zprávy stahujete z Vámi oblíbených internetových zdrojů. Čili se nejednalo o žádné stanice kulturní, sportovní, filmové, dokumentární,.... Stejně by mne zajímalo, zda pan prezident alespoň občas sleduje stanice ČT, když má tolik státnických povinností a "specifických zálib", nebo mu to jen nakukal nějaký poradce přes populistická prohlášení?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« Odpověď #157 kdy: 03. 04. 2015, 19:35:16 »
... Navíc já se na TV dívám vlastně jen na dobrý fotbal, kulturu (operu, balet, koncerty), vyjímečně dobrý film či dokument a přímé přenosy pro mě zajímavých událostí. takže ČT mi nemá moc co nabídnout.
Tak to je vše v úplném pořádku. Abyste mohl sledovat Vaše oblíbené fotbaly, opery, balety, koncerty, filmy a dokumenty asi potřebujete "zařízení technicky způsobilé k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání bez ohledu na způsob příjmu pro příjem a zobrazení televizních stanic". A právě tato zařízení podléhají koncesionářským poplatkům, jak jistě moc dobře víte z prostudování příslušného zákona 348/2005 Sb., kde se o žádné veřejnoprávní ČT vůbec nepíše.

Proto klidně bojujte proti koncesionářským poplatkům, ale nesvádějte to na, nespojujte to s, ČT.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« Odpověď #158 kdy: 03. 04. 2015, 20:20:20 »
pana pamětníku, co je koncesionářský poplatek se tady již dříve řešilo. Ale ta vaše myšlenka, že to nemá nic společného s ČT  - to je dobrý - vlastně by stačilo nechat poplatky, sebrat jejich vybírání a utrácení ČT a bez problému je nasměrovat na něco smysluplného - třeba na domovy důchodců  8)
Tenhle koncesionářský zákon mi připomíná svojí vtipností oligarchu Kolomojského, který na výtku, že má na Ukrajině zakázané dvojí občanství odvětil, že zákon v žádném případě nepřekračuje, protože má občanství tři  :-*


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« Odpověď #159 kdy: 03. 04. 2015, 22:32:47 »
Žádný matroš ne(z)byl, pane Jene Nováku a pane Kulhánku. Tedy - pokud mezi matroš neřadíte dvě piva a kafe. Víte, jsem na posměšky zvyklý. Když Kalousek s Drábkem sdírali lidi, rodiny a postižené z kůže, tak jsem proti ODS a TOP 09 taky tvrdě vystupoval - a sklízel posměch. Jenže se ukázalo, že jsem měl pravdu. S-karty a 2. pilíř šly do kopru, Drábkův náměstek do lochu. Kalousek dál mele směsi lihu a lží, ale už je bez vlivu, avšak současně pod vlivem. Knížepán se stáhl úplně, ODS se topí v dluzích, a už i jejich předseda pochopil, že kecy o světlých zítřcích jsou k ničemu. Ale k věci: O neradostném stavu ekonomiky USA si cvrlikají vrabci na střeše. Zatímco občan ČR "dluží" státu něco mezi 100 a 200 tisíc, občan USA 10x tolik. USA tiskne dolary ničím nekryté. Nevím, ale nás v Základech ekonomiky učili, že tvrdé tresty za penězokazectví jsou proto, že při velkém objemu nekrytého oběživa hrozí státní bankrot. Amíci jsou na tom fakt fost bledě, a následující měsíce ukážou, jestli mám pravdu, nebo pouze maluju na zeď čerta.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« Odpověď #160 kdy: 03. 04. 2015, 23:03:28 »
Tak Prahu na Moravě asi ne a Zoom? Obsahově o.k. ale co ten obraz? S ČT nesrovnatelné.
Bohužel nesrovnatelné nejen technicky, ale i finančně, protože za Prima Zoom neplatím měsíčně nic, za ČT pak 135Kč.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« Odpověď #161 kdy: 03. 04. 2015, 23:07:45 »
Amíci jsou na tom fakt fost bledě, a následující měsíce ukážou, jestli mám pravdu, nebo pouze maluju na zeď čerta.
Připomínáte mi Rudé právo z 80. let, kde o Reaganově rozpočtovém deficitu a krachujících USA psali každý den. A čím víc o tom psali, tím víc se blížil ke krachu východní blok :-)


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« Odpověď #162 kdy: 03. 04. 2015, 23:16:51 »
... Navíc já se na TV dívám vlastně jen na dobrý fotbal, kulturu (operu, balet, koncerty), vyjímečně dobrý film či dokument a přímé přenosy pro mě zajímavých událostí. takže ČT mi nemá moc co nabídnout.
Tak to je vše v úplném pořádku. Abyste mohl sledovat Vaše oblíbené fotbaly, opery, balety, koncerty, filmy a dokumenty asi potřebujete "zařízení technicky způsobilé k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání bez ohledu na způsob příjmu pro příjem a zobrazení televizních stanic". A právě tato zařízení podléhají koncesionářským poplatkům, jak jistě moc dobře víte z prostudování příslušného zákona 348/2005 Sb., kde se o žádné veřejnoprávní ČT vůbec nepíše.

Proto klidně bojujte proti koncesionářským poplatkům, ale nesvádějte to na, nespojujte to s, ČT.

Zákon o rozhlasových a televizních poplatcích č. 348/2005 Sb.

§ 7 Placení poplatků

(1) Poplatník platí rozhlasový nebo televizní poplatek provozovateli vysílání ze zákona buď přímo nebo prostřednictvím pověřené osoby.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« Odpověď #163 kdy: 04. 04. 2015, 08:00:18 »
Alex: to zní sice Alexi opravdu moc krásně ale k čemu je mi Zoom zadarmo když se na něj nedá koukat.
« Poslední změna: 04. 04. 2015, 09:31:10 od Dan Rozsíval »
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« Odpověď #164 kdy: 04. 04. 2015, 10:23:07 »
Alex: to zní sice Alexi opravdu moc krásně ale k čemu je mi Zoom zadarmo když se na něj nedá koukat.
zrovna dnes ráno jsem si k snídani pustil Zoom a dokument o delfinech a pak šakalech (na DVB-T, mám ještě možnost skylink). Koukat se dalo docela dobře  ;)