Autor Téma: Prosím o doporučení odborníka.  (Přečteno 22238 krát)

honza.zachata

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Prosím o doporučení odborníka.
« kdy: 14. 03. 2015, 10:17:43 »
Zdravím místní fachmany! Můj švára má menší problém. Nedávno se přestěhoval do Chodové Plané, do domu kde je společná anténa, která prý podle toho co mu domovník řekl byla nedávno předělaná, ale nikdy nebyla stopro funkční. Člověk, který ji předělával se prý k nějakému servisu moc nemá a dělá mrtvého chrousta. Jsou tam naše a německé televize, ovšem s našima je problém, často a dlouze kostičkují nebo tv dává hlášku na panelu, že není signál. Hlavně s Novou, Primou a pak Fandou, Telkou a Smíchovem. Němci jsou celkem dobří, semtam kostička, ale Němci v tom domě nikoho prý nezajímají. Byl jsem u něj v týdnu na návštěvě a bohužel sám sem z Moravy a mám to k němu přes celou republiku a tím mu nemůžu nikoho doporučit, protože z místních fachmanů, které znám tam nikdo nepojede dělat servis. Švára vyfotil tu bednu ve které jsou nějaká zařízení a kterou sem dávám. Před nedávnem tam prý něco odhořelo a kouřilo se z nějaké černé krabičky, která je na fotce vlevo a je zastrčena v elektrické zásuvce a od té doby tam silně zapáchá jakoby spálený plast. Plamenem, ale nic nehořelo. Naštěstí. Pokud byste o někom kdo je znalý a nemá to do Chodové daleko a hlavně svou práci stopro ovládá a nejsou s ním při poruchách problémy s tím, že nebere telefony, dejte sem echo. Lidi v domě a švára Vám budou moc vděční.
Honza Zachata
« Poslední změna: 14. 03. 2015, 10:19:34 od honza.zachata »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dolinak

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o doporučení odborníka.
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2015, 10:28:25 »
 :)
Ve čtyřech letech mi můj první obvod se žárovkou a plochou baterkou nefungoval.

Ten drát byl SMALTOVANÝ!


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o doporučení odborníka.
« Odpověď #2 kdy: 14. 03. 2015, 10:43:44 »
Chodová Planá, není to poblíž Mariánských Lázní? Neměl ten co to svého času "rekonstruoval" náhodou futrál s violou? Vůbec bych se nedivil, protože je to blízko prostoru, kde "operuje" jistý západočeský hudebník. Není se co divit, že se zakouřilo "z nějaké černé krabičky, která je na fotce vlevo a je zastrčena v elektrické zásuvce"! Je to napájecí adeptér  230/12V (z fotky se nedá poznat, jestli je to verze 100mA nebo 250mA, v každém případě je polské provenience) a pro tyto účely jsou tyto "výrobky" absolutně nevhodné! A navíc je z fotky zřejmě, že už jej někdo "upravoval" nebo "opravoval", protože je oblepený několika lepícími páskami. Tady někdo dost riskoval! V každém případě to svědčí o tom, že to dělal ne odborník, ale homo-domo patlal. To, že "vyšperkoval" rozvaděč, je sice hezké, ale ke spolehlivé funkčnosti to má hodně daleko. O něčem hovoří i ty F konektory "omotané" lepící páskou, nevyhovující typ zelených koax. kabelů, a další "vychytávky". U mě má toto "dílo" nula bodů!  :'( Je s podivem, co za individua se v oboru pohybují!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o doporučení odborníka.
« Odpověď #3 kdy: 14. 03. 2015, 11:06:45 »
To sem dal opět nějaký srandista, tenhle obrázek už jsem viděl na digitalní televize tak před rokem v úplně jiné souvislosti.Jinak souhlas, prasárna neskutečná, už jen na pohled.
A rukopis Štěpána to má jednoznačný, to souhlas  ;D
« Poslední změna: 14. 03. 2015, 11:39:39 od BeatJ »
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o doporučení odborníka.
« Odpověď #4 kdy: 14. 03. 2015, 12:20:44 »
Škoda, že nám to dotyčný (pokud je opravdu autorem) nevysvětlí, údajně je zde vybanován za trolling. Při pohledu na dílo soudím, že by dříve rozkvetla ta umělá kytka visící na skříni, než by se obyvatelé dočkali kvalitního příjmu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o doporučení odborníka.
« Odpověď #5 kdy: 14. 03. 2015, 16:17:44 »
Podle diskuse u konkurence to vypadá, že autorem je skutečně jistý západočeský hudebník.  ;D A soudě podle toho, že to tam dotyčný nijak nerozporuje (jinak na inkriminovaném fóru komentuje kdejakou hloupost) tomu asi tak i bude.  ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o doporučení odborníka.
« Odpověď #6 kdy: 14. 03. 2015, 17:08:01 »
Už tam ve vlákně poprskává a chce vědět jméno z domu, takže je více než jasné, že tam tu humusárnu zná a má nesvědomí.  ;D
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o doporučení odborníka.
« Odpověď #7 kdy: 14. 03. 2015, 17:21:35 »
JJ, koukám, že už si ho tam podává nějaký dirigent.  ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o doporučení odborníka.
« Odpověď #8 kdy: 14. 03. 2015, 17:31:12 »
Pročítal jsem si diskusi, jedná se navíc p.p. o nemocného člověka trpícího úchylkou, že rozumí anténařině. Bohužel mu to lidé asi baští.


milan pospisil

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • ICQ komunikátor - 314039702
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o doporučení odborníka.
« Odpověď #9 kdy: 14. 03. 2015, 17:56:41 »
To víme všichni,že hudebník má úchylku na antény a nejlépe na půdě ve skříni ;D ;D ;D
Nejhorší lidé na forech jsou ti,kteří musí za každou cenu neustále něco psát! téměř vždy je to totální blbost
Edision Argus mini IP
PHILIPS 32PFL5605H
PHILIPS 40PFL5606H
PHILIPS 40PFL5007H/12


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o doporučení odborníka.
« Odpověď #10 kdy: 14. 03. 2015, 18:15:08 »
A kdeže probíhá ta druhá diskuze?




Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o doporučení odborníka.
« Odpověď #12 kdy: 14. 03. 2015, 18:30:08 »
Už to tam dostává grády!  ;D ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o doporučení odborníka.
« Odpověď #13 kdy: 14. 03. 2015, 18:32:08 »
Především je nutno kontaktovat majitele domu, který je jediny oprávněn a povinen v STA zajistit český TV/FM signál a do STA zasahovat


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o doporučení odborníka.
« Odpověď #14 kdy: 14. 03. 2015, 18:37:48 »
Majitel sám do ničeho zasahovat nebude (pokud nevlastní příslušný ŽL, ale takových případů je minimum), ten zjedná firmu na úpravy STA. Bohužel mnohokrát narazí na různé "takyanténáře" a výsledek je potom jasný (viz problém původního tazatele).
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!