Autor Téma: 2 paraboly na společném domě - co mohu vše přijímat?  (Přečteno 8498 krát)

Lukáš Blecha

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ahoj, jsem co se týče satelitu naprostý nováček, na náš bytový dům byly nainstalovány 2 paraboly a satelit rozveden do bytů, tak, aby si každý mohl objednat co se mu líbí.

parabola 1 - nasměrovaná na družici kde vysílá Skylink (Astra?)
parabola 2 - nasměrovaná na prý na Thor.

Do televize s DVB-S tunerem mám zapojen kabel, ale když vyhledám na astře programy, najde mi to snad jen 5 nekódovaných kanálů (nějaké holandské, polské a slovenské zprávy). Slyšel jsem, že lze na satelitu sledovat stovky volně šiřitelných pořadů (jde mi hlavně o BBC, CNN, apod).

Poradíte, jak na to? Nechci platit nějaké zbytečné poplatky, protože na to téměř nekoukám, jde mi spíš o to, že kabel k televizi mám, tak zda to lze či nelze... Díky moc.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:2 paraboly na společném domě - co mohu vše přijímat?
« Odpověď #1 kdy: 10. 03. 2015, 20:16:00 »
Na satelitu lze opravdu sledovat stovky FTA programů, ovšem nikoliv na těch pozicích, na které jsou nasměrovány ty 2 paraboly na domě. Takže jedině parabolu svoji a k ní ideálně motor.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:2 paraboly na společném domě - co mohu vše přijímat?
« Odpověď #2 kdy: 10. 03. 2015, 20:22:45 »
Firma která to instalovala, nejspíš "opomněla" nainstalovat i jiné pozice jako např. u nás nejvíc rozšířené Astru 28.2E, Astru 19.2E nebo Hot Bird 13E kde jsou právě ty stovky volně šiřitelných kanálů. Takže buď nechat dodělat anebo jak píše Alex vlastní anténa.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:2 paraboly na společném domě - co mohu vše přijímat?
« Odpověď #3 kdy: 10. 03. 2015, 20:56:09 »
Ahoj, jsem co se týče satelitu naprostý nováček, na náš bytový dům byly nainstalovány 2 paraboly a satelit rozveden do bytů, tak, aby si každý mohl objednat co se mu líbí.

parabola 1 - nasměrovaná na družici kde vysílá Skylink (Astra?)
parabola 2 - nasměrovaná na prý na Thor.

Do televize s DVB-S tunerem mám zapojen kabel, ale když vyhledám na astře programy, najde mi to snad jen 5 nekódovaných kanálů (nějaké holandské, polské a slovenské zprávy). Slyšel jsem, že lze na satelitu sledovat stovky volně šiřitelných pořadů (jde mi hlavně o BBC, CNN, apod).

Poradíte, jak na to? Nechci platit nějaké zbytečné poplatky, protože na to téměř nekoukám, jde mi spíš o to, že kabel k televizi mám, tak zda to lze či nelze... Díky moc.
něco lze sledovat na Astře 19°E (ještě jsem neviděl, že by nějaké firma na bytovku "udělala" skylink bez této pozice) a něco i na tom Thoru.
Jen si to chce trochu namáhat hlavu:
http://www.lyngsat.com/tvchannels/uk/BBC-World-News-Europe.html
http://www.lyngsat.com/tvchannels/us/CNN-International-Europe.html


Lukáš Blecha

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:2 paraboly na společném domě - co mohu vše přijímat?
« Odpověď #4 kdy: 10. 03. 2015, 21:00:19 »
Moc děkuji za reakce. Aktuálně všichni používají pouze Skylink (myslím, že máme ASTRA 3) a tu druhou parabolu nevyužívá nikdo... Co byste doporučili, kam má technik tu druhou parabolu nasměrovat? Co je nejvhodnější? A to CNN jede sousedovi i na tom Skylinku (platí těch 39,- Kč)..., ale mně zdarma ne...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:2 paraboly na společném domě - co mohu vše přijímat?
« Odpověď #5 kdy: 10. 03. 2015, 21:06:10 »
CNN na 23,5E a tudíž ani na Skylinku není takže pokud jde sousedovi /stejně jako třeba Eurosport Germany,RTL,SAT.1,Pro7 atd. atd./ tak tam ta 19,2E z níž je šířena být instalována musí. Je to tím pádem jen otázkou správného nastavení Diseq 1.0 aby jste tu pozici 19,2E naladil.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:2 paraboly na společném domě - co mohu vše přijímat?
« Odpověď #6 kdy: 10. 03. 2015, 22:43:04 »
Moc děkuji za reakce. Aktuálně všichni používají pouze Skylink (myslím, že máme ASTRA 3) a tu druhou parabolu nevyužívá nikdo... Co byste doporučili, kam má technik tu druhou parabolu nasměrovat? Co je nejvhodnější? A to CNN jede sousedovi i na tom Skylinku (platí těch 39,- Kč)..., ale mně zdarma ne...
Blecha,
četl jste odkaz od uživatele Horal? (On jediný Vám místo tlachání nesmyslů poradil). Pokud ano, nepsal byste zde bludy. Chcete sledovat zprávy v anglickém jazyce a tabulky z odkazů vyhodnotit neumíte. Pozvěte si souseda, ať Vám to tedy naladí. BBC a ani CNN nemá se Skylinkem nic společného. Žlutě vybarvená pole znamenají FTA příjem.
Honda Enduro Team


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:2 paraboly na společném domě - co mohu vše přijímat?
« Odpověď #7 kdy: 11. 03. 2015, 10:54:26 »
jestli někomu cnn jde tak tam ta 19ka je, ale setkal jsem se s lidma že tam zapoměli tu 19ku dát, zato 23,5 tam byla 2x, což sem se divil jak je možný že při konfiguraci diseqc je na 2 možnostech 23,5 a na jedne je 1w, a poslední prázdná.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:2 paraboly na společném domě - co mohu vše přijímat?
« Odpověď #8 kdy: 11. 03. 2015, 11:13:13 »
pokud jste nováček, tak pravděpodobně vlastní parabolu/satelitní příjem sám nenainstalujete a nemá smysl tady konzultovat jak na to. Kontaktujte někoho, kdo to umí má k tomu vybavení a ten vám jistě vysvětlí možnosti mnoha satelitů, které pokrývají ČR a obvyklé preference českého diváka. Že Vám na dům instalovali Astru 23,5 a Thor je logické, na těchto satelitech vysílají české programy/balíčky, ale k jejich sledování (na většinu programů vč. většiny toho co je volně pozemně), je třeba mít koupenu kartu  - opět kontaktujte někoho na místě, divím se, že Vás neinformoval ten, kdo satelity na dům instaloval.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:2 paraboly na společném domě - co mohu vše přijímat?
« Odpověď #9 kdy: 11. 03. 2015, 11:47:17 »
Ono by stačilo mrknout k sousedovi jak má ten Diseq nastaven on a nastavit si ho doma stejně. Snad jsem to tedy pochopil správně a oba dva jsou připojeni na stejnou společnou anténu.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.