Autor Téma: PVR pro HEVC  (Přečteno 17377 krát)

ludekfilm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PVR pro HEVC
« Odpověď #15 kdy: 13. 03. 2015, 14:13:50 »
Díky za upřesňující odpovědi. Přechod na 4k ale bude pro mne asi finančně nepřijatelný, mimo nové TV a změn v PC bych musel inovovat i receiver. Používám jej na audio reprodukci a video signál (nyní ve fullHD) přes něj jen prochází (můj model ale 4k video nepropustí).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


kapetr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PVR pro HEVC
« Odpověď #16 kdy: 26. 03. 2015, 17:36:20 »
Kolegové ...

a není náhodou celé 4K v pozemním vysílání bouří ve sklenici vody ?

1. Zatím nevysíláme ani v HD. Rozlišení 4K se v praxi nedožije nikdo z nás. [A já se nedožiju už ani toho HD.]

2. Na 4K není a nebude dostupný dostatečný datový tok - přenosové-pozemní (HW) a kompresní (SW) technologie mají své (již takřka dosažené) limity. Kupříkladu DVB-T2+HEVC přinese max. řádově desítky % nabídky toku a nemůže tudíž pokrýt stovky % poptávky toku. Muselo by dojít k redukci # stanic, což bych sice uvítal, ale to se nestane.

3. Full HD je kvalitativně plně postačující (pokud dostane kvalitní zdroj a dostatečný tok) pro i velmi náročné oko - přinejmenším do doby, než bude obraz přes celou stěnu místnosti alá film "Návrat do budoucnosti II " (a toho se opět v praxi nedožije nikdo z nás ;-)

P.S.: k tomu nahráván HEVC: já mám stařičký PVR STB s MPEG2 - a ten nahraje TS i s h.264. Lze tudíž spekulovat, že by se našel DVB-T2 tuner, jenž by TS s HEVC nahrál i když by ho nepřehrál.

Já vlastně sám zrovna hledám nejlevnější STB, který by mi nahrával i h.264 (MUX 1a) - potřebuji ho jen jako nahrávací krabičku k TV navíc. 
« Poslední změna: 26. 03. 2015, 18:04:30 od kapetr »