Autor Téma: Konec výroby antén Schwaiger!  (Přečteno 7481 krát)

Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Konec výroby antén Schwaiger!
« kdy: 08. 06. 2010, 18:39:07 »
Bohužel jsem se dozvěděl nemilou zprávu, německý Schwaiger ukončil výrobu UHF antén CCK 43 a CCK 91.
Tyto antény byly nejlepšími na trhu v poměru kvalita+výkon/cena, kdo ji máte, určitě víte, o čem mluvím. S produkcí běžně dostupnou na českém trhu se nedaly srovnat, zejména co do mechanické kvality a jednoduchosti montáže. Dále tedy již Schwaiger vyrábí z antén pouze tříprvkovou VKV anténu, kruhový dipól a kombinovanou anténu pro VHF+UHF... A antény Kathrein, které jsou podobně kvalitní, stojí 3x více. Takže asi už nikdy více kvalitní UHF antény za normální cenu. Opravdu smutná zpráva.  :'(

POZOR: Mám ale možnost objednat posledních 14 ks antény CCK 91. Ta je co do parametrů podobná až shodná s českou dlouhou Colorkou (Color Super), zisk 10-16 dB, délka 223 cm atd. Anténa je zlatě eloxovaná, a jak říkám, velmi kvalitní, lepší jak české colorky. Vzhledem k tomu, že peníze na koupi 14 ks antén "do skladu" teď nemám, ale velmi rád bych si jich ještě pár objednal, nabízím zbytek antén za výhodnou cenu zde. Výprodejová cena těchto antén by byla 890 Kč + poštovné.

Odkaz na anténu: http://www.dvbservis.cz/products.php?pid=8

Pokud byste měli zájem, napište mi. Nechci tu dělat reklamu, jde mi opravdu jen o ty antény, a věřím, že i pro některé z vás je toto zajímavá nabídka.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


╟╫┼┼┼┤

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re: Konec výroby antén Schwaiger!
« Odpověď #1 kdy: 08. 06. 2010, 19:52:25 »
Naopak musíte skákat radostí: podle této teorie se na trhu uvolnilo místo, takže máte prostor pro rozšíření podnikání  ;) .
Ještěd, Černá Studnice, Löbau, Śnieżne Kotły


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Konec výroby antén Schwaiger!
« Odpověď #2 kdy: 09. 06. 2010, 00:25:45 »
To by bylo hezké, ale výrobní kapacitu pro kvalitní zlatě eloxované antény a potřebnou hotovost opravdu nemám...  8)
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Daniel Neumann

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • ICQ komunikátor - 336558387
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konec výroby antén Schwaiger!
« Odpověď #3 kdy: 09. 06. 2010, 01:58:12 »
Ajjjjjjj, to je škody, to je škody.... Schwaigera mám a nemůžu si jej vynachválit...

Bohužel anténu nemám zatím kam dát...
DVB-T - Votice - Mezivrata, Sušice - Svatobor, Domažlice - Vraní vrch, Plzeň - Krašov, Příbram - vrch Praha, Hoher Bogen, Hohe Linie, ...
DVB-S - Skylink


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Konec výroby antén Schwaiger!
« Odpověď #4 kdy: 16. 11. 2010, 20:43:41 »
Tak se mi po delší době podařilo finálně najít náhradu antén Schwaiger CCK 43. Od italské firmy Emme Esse jsem si přes české zastoupení objednal antény Emme Esse 40 XD.

Anténa je dlouhá kolem 120 cm, tedy stejně jako Schwaiger CCK 43. Obecně je dost podobná, až na jiný zářič a zlatý elox - antény jsou klasicky stříbrné, přesto jsou elegantnější než české colorky. Výrobce uvádí zisk 10-14,5 dB, reálně to bude o něco méně, tipuji tak 9-13 dB.
Mechanicky je anténa velmi pevná, lepší než Schwaiger, direktory drží jak přibité. Zářič se na ráhno šroubuje, takže i v tomto je to jistější než Schwaiger, kde se nacvakával. Výstup je na F-konektor, stejně jako měla CCK 43.

Smontovat anténu je velmi rychlé a pohodlné. Prvky stačí "ohnout", jsou již na ráhně nasazené, tedy stejný systém jako má např. Fracarro. Třmen je na ráhně také namontován (pro horizontální polohu, na vertikál je třeba otočit). Pak stačí přišroubovat reflektory a zářič, a anténa je připravena.

Cena antény je pak o stovku nižší, než byla u Schwaiger CCK 43. Existuje i dlouhá varianta 92 XD, která je pak náhradou CCK 91, ty jsem zatím neobjednával, protože tyto dlouhé antény se prodávají méně a v okolí Prahy je upotřebím jen zřídka. A když chce někdo DXing, tak bere rovnou Kathrein AOT 65 ;)

Odkaz na anténu: http://www.dvbservis.cz/products.php?pid=36
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Neumann

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • ICQ komunikátor - 336558387
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konec výroby antén Schwaiger!
« Odpověď #5 kdy: 17. 11. 2010, 11:29:05 »
Tak se mi po delší době podařilo finálně najít náhradu antén Schwaiger CCK 43. Od italské firmy Emme Esse jsem si přes české zastoupení objednal antény Emme Esse 40 XD.

Anténa je dlouhá kolem 120 cm, tedy stejně jako Schwaiger CCK 43. Obecně je dost podobná, až na jiný zářič a zlatý elox - antény jsou klasicky stříbrné, přesto jsou elegantnější než české colorky. Výrobce uvádí zisk 10-14,5 dB, reálně to bude o něco méně, tipuji tak 9-13 dB.
Mechanicky je anténa velmi pevná, lepší než Schwaiger, direktory drží jak přibité. Zářič se na ráhno šroubuje, takže i v tomto je to jistější než Schwaiger, kde se nacvakával. Výstup je na F-konektor, stejně jako měla CCK 43.

Smontovat anténu je velmi rychlé a pohodlné. Prvky stačí "ohnout", jsou již na ráhně nasazené, tedy stejný systém jako má např. Fracarro. Třmen je na ráhně také namontován (pro horizontální polohu, na vertikál je třeba otočit). Pak stačí přišroubovat reflektory a zářič, a anténa je připravena.

Cena antény je pak o stovku nižší, než byla u Schwaiger CCK 43. Existuje i dlouhá varianta 92 XD, která je pak náhradou CCK 91, ty jsem zatím neobjednával, protože tyto dlouhé antény se prodávají méně a v okolí Prahy je upotřebím jen zřídka. A když chce někdo DXing, tak bere rovnou Kathrein AOT 65 ;)

Odkaz na anténu: http://www.dvbservis.cz/products.php?pid=36

Ahoj Kubo,

a už jsi tu náhradu vyzkoušel? Má zhruba stejné parametry jako předchůdce od Schwaigeru?
DVB-T - Votice - Mezivrata, Sušice - Svatobor, Domažlice - Vraní vrch, Plzeň - Krašov, Příbram - vrch Praha, Hoher Bogen, Hohe Linie, ...
DVB-S - Skylink