Po ránu jsem přemýšlel o tom, že si sednu k rádiu. Nejdříve jsem ale vyzkoušel okolo sedmé ráno UHF pásmo a už jsem u něj zůstal. Na VKV zkrátka nezbyl čas. Asi největší překvapení mě čekalo na 56. kanále, kde chodila ČT 1 z východu.
Když se podíváte na web ČTÚ, není moc z čeho vybírat, viz:
http://www.ctu.cz/ctu-online/vyhledavaci-databaze/prehled-televiznich-vysilacu.html?action=station&f_transmitter=&f_channel=56&f_pol=0&f_station_name=%C8T+1&f_druhvys=0.
Podařilo se mi zachytit dokrývač z Olešnice v Orlických horách!!! V případě zájmu mohu dodat video, kde jsou vidět i některé technické parametry.
Zajímavostí je, že na stejném kanále chodil i nějaký digitál ze severozápadu, ale nevěnoval jsem mu pozornost, protože jsem se domníval, že to bude nějaký vysílač, jakým je například Buková hora. Nemám ještě všechny TV kmitočty v hlavě. Když jsem se pak podíval do seznamu a uvědomil si, že nic takového to být nemůže a vrátil se k televizi, abych zmíněné DVB-T znovu naladil, signál byl již pryč. Zřejmě tedy šlo o nějaký digitál z Německa.
Také se mi podařilo zachytit multiplex 3 z Kletě na kanále 22 a analogovou Primu z Tábora na kanále 44. Přesto, že má výkon pěkných 100 kW, opravdu tu běžně nechodí. Co se týká polských vysílačů (Klodzko, Zagań, Lubań atd.) mnoho jich bylo téměř v místní kvalitě. Czestochowa, kterou sice chytám pravidelně ale jen černobíle a se šumem, byla dnes v barvě a s mírným šumem, audio naprosto bez problémů.
Záhadou pro mě zůstává 44. kanál, kde chytám dvakrát ČT 2. Jednou je s piktogramem (může jít o nějaký dokrývač, jehož zdrojovým signálem je vysílač, který čeká vypnutí), a po druhé bez. Dle webu ČTÚ je patrné, viz:
http://www.ctu.cz/ctu-online/vyhledavaci-databaze/prehled-televiznich-vysilacu.html?action=station&order=TCS_NAME&direction=ASC&f_channel=44&type=&f_station_name=%C8T%202&f_pol=0&f_transmitter=&order=ETX_POW&direction=DESC, že jde o některý z dokrývačů do 35 W.