Autor Téma: Cizinec: Premiéra na Nově v HD, ale...  (Přečteno 3714 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Cizinec: Premiéra na Nově v HD, ale...
« kdy: 22. 02. 2015, 17:06:46 »
Pánové,

přepnuli jste si včera alespoň na chvíli na cizince na Nově? Já jsem viděl zhruba posledních deset minut a bylo to sice v nativním HD, ale ten obraz mi přišel takový ošizený. Zkrátka na první pohled v HD, ale při záběrech v detailech to bylo takové neostré. Jak já říkám, ošizené HD. Zaplať pánbůh ale film z roku 2010.

Nedávno mě například nemile překvapilo, že Nova odvysílala JOBSe v SD kvalitě, a to je film z roku 2013, nemýlím-li se. Navíc přístup Novy je dost zvláštní, protože třeba Markíza a její kanály vysílají filmy i s originálním zvukem, takže divák má na výběr. Jsou to sice programy ze dvou dnes již různých států, ale jedné mediální skupiny, takže mě tento přístup překvapil.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cizinec: Premiéra na Nově v HD, ale...
« Odpověď #1 kdy: 23. 02. 2015, 08:44:02 »
Přesně, koukal jsem taky na Cizince a taky jsme nevěděl jestli to je nativ či ne. Pak to opakovali na NOVA Cinema (HD) a bylo to stejné ... takže bych spíše řekl že to nebylo v nativ HD. (nevěřim že NOVA Cinema vysílá něco v nativu) To spíš že dokážou tak dobře upravit SD že vypadá ostře jako HD. Nevím, diskuze?
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551