Autor Téma: výběr jednoduchého DVB-T set-top-boxu  (Přečteno 40559 krát)

Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:výběr jednoduchého DVB-T set-top-boxu
« Odpověď #45 kdy: 20. 02. 2015, 11:24:57 »
Já myslím, že to je v pohodě.
Ber to tak, že tady je parta lidí, kteří jsou vděční za zajímavý podnět a na hromadu názorů snesou vše možné i nemožné. V tak otevřené skupině to ani jinak nejde. Naopak je příjemné, že se to dovedlo k nějakému závěru, který je pro tebe užitečný. A také, že jsi se debaty průběžně účastnil. A to rozhodně není pravidlem.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:výběr jednoduchého DVB-T set-top-boxu
« Odpověď #46 kdy: 20. 02. 2015, 11:39:59 »
Treba se jen tazatel nevyznal ve vicenasobnem vyskytu programu tohoto muxu z vice vysilacu v seznamu kanalu.
Tazatel se vyznal, nerozumím sice podrobně problematice DVB-T, ale zase ze mě nedělejte uplného troubu, který nedokáže obsluhovat jednoduchý STB. - Dost jasně jsem zde napsal, že ani na automatické ani na manuální ladění jsem na kanále 49 nenaladil NIC, na kanále 33 se MUX1 chytl až při několikanásobném pokusu v manuálním ladění.  Kanál 49 jsem pak naladil jinde a doma běžně obraz sleduji - pravda prvotní přepnutí na kanály MUXu1 či MUXu2 občas znamenají dlouhou prodlevu(a někdy musím přepnout na další kanál)-toto mě nijak neomezuje a sledovat mi to jde bez problémů. Pokud by mi zlobily i ostatní zařízení, asi bych to byl nucen řešit dodavatelsky, neb sám takový problém neodstraním, ale jinde než u tohoto STB problém nemám a to mám na anténní systém připojeno celkově 5 přijímačů.
Nemyslel jsem to nijak zle, proste mi jen reseni "s naladenim jinde" prijde nepravdepodobne, tak jsem se snazil najit vysvetleni. Pro uplnost, kdyz zmackenete info o signalu (zelene tlacitko) na nejakem programu muxu2, co uvidite? Hlavne jaky je tam kmitocet v MHz?


vita.nek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výběr jednoduchého DVB-T set-top-boxu
« Odpověď #47 kdy: 20. 02. 2015, 13:07:17 »
já se zase domníval, že mé jednoznačné informace co jsem zde uvedl vyloučí hledání problému jinde než se nachází - zejména v ovládání STB mnou samým, protože co si budeme vykládat, ten STB je natolik jednoduchý, že v něm nic moc uživatelsky špatně dělat nelze ;) no to je fuk. Jsem technik v jiném oboru, vím, že zařízení se vždy nechovají uplně logicky ;)

Jak budu u přijímače mrknu na info a pošlu ;)


vita.nek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výběr jednoduchého DVB-T set-top-boxu
« Odpověď #48 kdy: 21. 02. 2015, 09:18:42 »
dřív jsem se k tomu nedostal

Program Nova
Kmitočet 698.0 MHz
Šířka pásma 8 MHz
Modulace QAM 64
Poměr kódu 2/3
Zabezpečovací interval 1/4
Přenosový mód 8k
Offset 0
Čistá přenosová rychlost 19.91 MBit/s

Úroveň 77
Kvalita 95
----------------------------------------------
Program NOVA
Service ID 513
Seznamy provozovatelů CESKE RADIOKOMUNIKACE
Čislo kanálu 6
Název kabelové televize CESKE RADIOKOMUNIKACE
ID kabelové televize 12546



ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:výběr jednoduchého DVB-T set-top-boxu
« Odpověď #49 kdy: 21. 02. 2015, 11:31:01 »
OK, tedy skutecne k49 a kvalita dobra. Takze se moje domenka o prijmu mux2 z vice kanalu nepotvrdila.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0