Autor Téma: Po novém roce (2015) se "seká" iVysílání ČT na HbbTV  (Přečteno 40843 krát)

vlaku66

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Od začátku nového roku 2015 se mi začalo sekat přehrávání pořadů iVysílání ČT na HbbTV LG 42LB650V (vyrobena listopad 2014). Přehrávání na TV GoGen (TVL 39 157 WEB) je prakticky úplně nemožné (mělo by jít o všechny smart TV GoGen) - tento problém již údajně výrobce ve spolupráci s ČT řeší (mělo by být do dvou měsíců vyřešeno).
Podle zástupce ČT (Jan Zeman, Nová media - Teletext, HbbTV) přešla ČT dnem 30.12.2014 na nový formát videí u iVysílání. V důsledku tohoto došlo mimo jiné i k mírnému nárůstu datového toku (na cca 2000 kbps). Mimo televizí GoGen (o problému ví a řeší jej), prý nejsou problémy s žádným jiným typem televizí.
Chtěl bych se zeptat zda někdo také pozoruje potíže s přehráváním pořadů v iVysílání ČT na HbbTV (na PC vše funguje bez problémů). U mě se to projevuje tak, že obraz i zvuk se čas od času zastaví, objeví se loader (běžící kostičky) na cca 5-15 vteřin a po té přehrávání pokračuje. Původně jsem používal 2Mbps připojejí k Internetu, což od nového roku pravděpodobně způsobilo pravidelné zastavování - 2 až 3 krát za minutu. Po zvýšení rychlosti na 5Mbps došlo k částečnému zlepšení, ale stále se přehrávání přerušuje. Teď už nepravidelně, například 1-2x za sebou, potom 10-15 minut bez problémů a zase! Třeba Všechnopárty se přehrálo bez jediného zastavení a film Amen byl přerušen asi 30x (v naprosto nepravidelných intervalech).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po novém roce (2015) se "seká" iVysílání ČT na HbbTV
« Odpověď #1 kdy: 26. 01. 2015, 00:09:00 »
U panasonicu st60 nejde zrychleně posunovat-není tam čas,jinak jede!/přehrán poslední sw/
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Po novém roce (2015) se "seká" iVysílání ČT na HbbTV
« Odpověď #2 kdy: 26. 01. 2015, 10:36:27 »
Ten narust celoveho toku byl asi z 2 Mbps na 2,4 Mbps.
Format se zmenil z MP4 na TS.
Oboje mohlo prinest problemy.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po novém roce (2015) se "seká" iVysílání ČT na HbbTV
« Odpověď #3 kdy: 26. 01. 2015, 12:02:53 »
Zároveň se ale viditelně zlepšil obraz, živě se vysílá v 720p u všech programů, což dříve taky nebylo.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Jiri 67

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po novém roce (2015) se "seká" iVysílání ČT na HbbTV
« Odpověď #4 kdy: 26. 01. 2015, 12:34:40 »
Já na Panasonicu (ST60) také nepozoruji problémy, pouze v poslední době mi také u přehrávání nejde rychle posouvat zpět nebo vpřed a také nelze záznam zastavit. Pouze funguje přehrát znovu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Po novém roce (2015) se "seká" iVysílání ČT na HbbTV
« Odpověď #5 kdy: 26. 01. 2015, 13:11:23 »
Zároveň se ale viditelně zlepšil obraz, živě se vysílá v 720p u všech programů, což dříve taky nebylo.
Zive v hbbtv? Asi myslite na webu. V hhbtv je 576p porad.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Po novém roce (2015) se "seká" iVysílání ČT na HbbTV
« Odpověď #6 kdy: 26. 01. 2015, 13:12:30 »
Já na Panasonicu (ST60) také nepozoruji problémy, pouze v poslední době mi také u přehrávání nejde rychle posouvat zpět nebo vpřed a také nelze záznam zastavit. Pouze funguje přehrát znovu.
To je tou zmenou na TS, nektere prehravace to neumi posunovat.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po novém roce (2015) se "seká" iVysílání ČT na HbbTV
« Odpověď #7 kdy: 26. 01. 2015, 15:01:36 »
Zároveň se ale viditelně zlepšil obraz, živě se vysílá v 720p u všech programů, což dříve taky nebylo.
Zive v hbbtv? Asi myslite na webu. V hhbtv je 576p porad.
Na webu určitě, tak mám za to, že stejné je to i u HbbTV, ale neověřoval jsem to.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Jiří Žejdl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po novém roce (2015) se "seká" iVysílání ČT na HbbTV
« Odpověď #8 kdy: 26. 01. 2015, 16:47:57 »
Moje zkušenost je následující: Panasonic 50ST60 videa přehraje, nejde posuv a pauza. Obraz viditelně lepší, než do konce roku. Satelitní přijímač OCTAGON 1008G+ video nepřehraje vůbec, do konce roku bylo vše v pořádku.


vlaku66

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po novém roce (2015) se "seká" iVysílání ČT na HbbTV
« Odpověď #9 kdy: 26. 01. 2015, 23:34:34 »
Zároveň se ale viditelně zlepšil obraz, živě se vysílá v 720p u všech programů, což dříve taky nebylo.
Zive v hbbtv? Asi myslite na webu. V hhbtv je 576p porad.
Na webu určitě, tak mám za to, že stejné je to i u HbbTV, ale neověřoval jsem to.

Podle e-mailu od pana Jana Zemana (vedoucí Teletextu ČESKÁ TELEVIZE; Nová média – Teletext, HbbTV)  jsou cituji: "naše videa v HbbTV jsou ve standardní kvalitě, tj. 576p".


Milan Pantůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po novém roce (2015) se "seká" iVysílání ČT na HbbTV
« Odpověď #10 kdy: 01. 02. 2015, 20:09:58 »
Moje zkušenost je následující: Panasonic 50ST60 videa přehraje, nejde posuv a pauza. Obraz viditelně lepší, než do konce roku. Satelitní přijímač OCTAGON 1008G+ video nepřehraje vůbec, do konce roku bylo vše v pořádku.
Video lze zastavit i znovu spustit, ale nejde zrychleně posunout vpřed ani vzad (na časové liště je počáteční i koncový čas stejný - 23 hodin). Vzhledem k tomu, že u vysílání Slovenské televize to funguje normálně, musí být chyba na vysílací straně.


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po novém roce (2015) se "seká" iVysílání ČT na HbbTV
« Odpověď #11 kdy: 01. 02. 2015, 21:53:36 »
Tenhle týden jsem koupil Samsung 5570 a co jsem zkoušel, tak HBBTV/iVysilani šlo bez problémů. Ale ještě to samozřejmě vyzkouším a případné problémy napíšu.


Jiří Žejdl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po novém roce (2015) se "seká" iVysílání ČT na HbbTV
« Odpověď #12 kdy: 03. 02. 2015, 18:22:34 »
Tak jsem kontaktoval oddělení teletextu ČT a pan Zeman mi zdělil následující:
Dobrý den,
omlouváme se za toto omezení. O uvedeném problému víme. Rovněž potvrzuji, že se týká některých modelových řad Panasonic.
 
Podporujeme několik nových technologický prvků, které jsou nezbytné pro rozvoj některých budoucích služeb HbbTV. Ujišťuji vás, že uděláme maximum, abychom zachovali plnohodnotnou funkcionalitu HbbTV služeb České televize na většině televizních přijímačů dostupných na trhu v ČR. Takže nadále pracujeme na rozvoji naší produkční platformy tak, abychom do technologie implementovali další prvky, a to i pro přijímače, které mají problémy s plnou podporou některých formátů. Tato činnost však vyžaduje větší úpravy technologie. Odhaduji to ještě na měsíc programátorských prací, tak prosím o trpělivost.
 
S pozdravem
Jan Zeman
vedoucí Teletextu
ČESKÁ TELEVIZE
Nová média – Teletext, HbbTV


Rikif

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po novém roce (2015) se "seká" iVysílání ČT na HbbTV
« Odpověď #13 kdy: 25. 02. 2015, 11:08:53 »
Zdravím, myslím, že mám stejný problém na tv HYUNDAI FL42267SMART. Do konce roku vše fungovalo perfektně, od ledna se vše seká. Cca po 30 sekundách to začne a opakuje se cca co 10 sekund - nedívatelné :-(


Korislav Korislavič

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po novém roce (2015) se "seká" iVysílání ČT na HbbTV
« Odpověď #14 kdy: 25. 02. 2015, 17:15:03 »
Zeptám se jestli vám fungují mobilní aplikace android ČT 24 a ČT Sport.Jedná se mě o živé vysílaní.Obě nejdou někdy od začátku roku a mám pocit,že se jedná o stejný problém se změnou provozovatele.Aplikace android iVysílání jede normálně.