Autor Téma: Koupě nové TV  (Přečteno 27452 krát)

Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupě nové TV
« Odpověď #30 kdy: 11. 01. 2015, 21:34:39 »
Alex -
Zajímalo by mě, jak chceš vzájemně porovnávat "zájem" o TV a o LTE? Novák má naprostou pravdu, žádná volná soutěž trhu o žádném pásmu nerozhoduje, maximálně tak ve smyslu které z businessových lobby více ovlivní rozhodnutí politiků. Jakmile je pásmo někomu přiděleno, žádná volná tržní soutěž se nekoná!! Naopak - MONOPOL jak vyšitý se všemi důsledky.
V dnešní době, kdy politici hájí všechno možné jen ne zájem občanů, je jasné co asi zvítězí. Bude to nepochybně business s vyšším potenciálem zisku. O nic jiného tu nepůjde. A ty důchodče, rozluč se nadobro s jakoukoli TV zadarmo :(.
Sám jsem zvědav, jak úspěšní budou operátoři v mediální masáži a ve vnucování předraženého LTE, u něhož samozřejmě rychlé připojení zároveň s FUP nedává uživateli žádný rozumný smysl. Ano, dává velmi dobrý smysl pro operátory z hlediska zisku. Ale mohli by se taky přepočítat. Vrcholem všeho jsou pohádky, jak v budoucnu IP TV přes placený mobilní net s FUP nahradí současné DVB-T. No, někomu by se to asi líbilo, ale určitě ne obyč. konečnému uživateli...
V tomto případě je to poměrně jednoduché - LTE musí na sebe vydělat. Pokud se tak nestane, tak dopadne stejně jako třeba DVB-H, které u lidí propadlo a operátoři ho v tichosti pohřbili (resp. někteří ho raději ani nespustili). Takže to nebudou žádní politici, žádné monopoly, ale běžný uživatel, který rozhodne, jak to s LTE dopadne.

A co se týká něčeho zadarmo a důchodců, tak zrovna u této skupiny si nemyslím, že je na tom nějak finančně špatně (takže ztrátu bezplatné TV klidně nahradí příjmem placené TV), ale každopádně - a už jsem to jednou psal - televizní operátoři by se měli drát o to, aby jim zůstaly volné kanály. Pokud nedělají nic a je jim to jedno, tak asi ani nemají příliš velký zájem na udržení stávajícího stavu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupě nové TV
« Odpověď #31 kdy: 12. 01. 2015, 22:07:06 »
Dnes uz se daji vyjednat super podminky, takze se o zadnou predrazenost LTE nejedna.
Tak uveď příklad, nemusíš jmenovat :)

Ke svemu telefonu mam 30GB na tyden tj 120GB na mesic, 390kc mesicne.Jako tarif k telefonimu neomezenemu tarifu, v terenu tak pres telefon sdilim net pro notebook, preci jen vsude dostatecne rychla wifi neni.
Tak nevím jestli máš nějakou firemní VIP taxu nebo jinou "protekci", ale pokud by tohle bylo ve veřejné nabídce pro individ. usera, vezmu svá slova o předraženosti LTE zpět, bohužel veřejná nabídka žádného operátora se tomu co máš neblíží ani omylem :(


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupě nové TV
« Odpověď #32 kdy: 12. 01. 2015, 22:38:57 »
Zadne VIP u operatora nejsem, stacilo se domluvit a uzavrit smlouvu na dva roky.Je to nabidka mimo standardni cenik, ktere muze vyuzit kazdy smrtelnik.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupě nové TV
« Odpověď #33 kdy: 12. 01. 2015, 23:58:32 »
Je to tak. Operátorovi stačí sdělit, že odcházím, protože jsou drazí, a hnedle člověk obdrží nabídku, která je mimo všechny veřejně dostupné ceníky.  ;)


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Koupě nové TV
« Odpověď #34 kdy: 13. 01. 2015, 11:07:15 »
To sice ano, ale ze by clovek "po domluve" dostal vice nez 10x vetsi FUP nez cenikovy FUP, byt k neomezenemu tarifu se zavazkem....

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupě nové TV
« Odpověď #35 kdy: 13. 01. 2015, 18:05:02 »
Zadne VIP u operatora nejsem, stacilo se domluvit a uzavrit smlouvu na dva roky.Je to nabidka mimo standardni cenik, ktere muze vyuzit kazdy smrtelnik.
No. když každý, tak v tom případě bych poprosil o sdělení o kterého operátora se jedná, je zde určitě plno dalších smrtelníků kteří by měli zájem..., nejen já. Pokud je takovýto tarif skutečně dostupný, vezmu svá slova o předraženém LTE zpět. Pokud je to ale pouze pro pár "vyvolených" (jedno podle jakého klíče), nemohu na svém tvrzení nic měnit. Myslím si totiž, že taková FUPka co máš Ty je při masivnějším užívání LTE z důvodu propustnosti neudržitelná :(


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupě nové TV
« Odpověď #36 kdy: 13. 01. 2015, 20:59:34 »
Je to tak. Operátorovi stačí sdělit, že odcházím, protože jsou drazí, a hnedle člověk obdrží nabídku, která je mimo všechny veřejně dostupné ceníky.  ;)

Presne tak, jedna z metod a fungujici na 100% a kouzelna linka je ihned volna, zavola se na specialni ciselko, kde jsou velice vstricni, clovek nemusi byt VIP, pro kazdeho smrtelnika k dispozici.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupě nové TV
« Odpověď #37 kdy: 13. 01. 2015, 22:19:22 »
BeatJ -
další diskuze na toto téma asi postrádá smysl. Já píšu o principielní předraženosti LTE kvůli FUP, samozřejmě dle veřejně dostupných cen, Ty se pouze vytahuješ (prosím bez urážky) že máš sjednané nesrovnatelně lepší podmínky a nejsi ochoten konkretizovat ani providera (možná se bojíš abys o ně nepřišel... resp. nejspíš tušíš, že lepší bude pokud ty Tvoje podmínky bude mít co nejméně dalších lidí...?). Jak Tě znám z fór, tak máš přehled a myslím si, že je Ti samotnému jasné, že podmínky jako máš teď Ty nikdy nebudou "pro každého smrtelníka", protože propustnost sítě má své limity... Je to asi podobné jako bychom se bavili o ceně za wifi připojení a já bych argumentoval že je to obecně výhodný typ připojení, protože se dá s místním providerem dojednat připojení zadarmo tak jak jsem si ho vyjednal já (stejně jako já si je přece může vyjednat každý kdo si tam stejně jako já zavolá... :) ) Ten provider by ovšem za ty "moje ceny" obecně fungovat nemohl, takže tu moji "cenu" prostě každému nedá (od toho má veřejný ceník...).
Prostě, srovnávat ojediněle individuálně dojednané podmínky s veřejnými cenami nedává prostě smysl. Ty Tvoje podmínky má, event. bude mít pouze naprosté minimum lidí a myslím, že to sám dobře víš, přestože píšeš opak... nato je ta disproporce mezi Tvými a obecnými cenami příliš velká.  Už se asi opakuju, nic ve zlém, je to můj názor. Měj se  ;)


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Koupě nové TV
« Odpověď #38 kdy: 14. 01. 2015, 09:50:22 »
Ten FUP i operator se tady uz jednou resil:
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3836.180
Beatj ten FUP preju i kdyz mam o jeho bezne dostupnosti pochybnosti. Timto odkazem bych toto OT tema ukoncil. :)