Autor Téma: Monopol  (Přečteno 18903 krát)

Fidoluky

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Monopol
« kdy: 08. 01. 2015, 07:29:05 »
Dobrý den,

před časem jsem uvažoval o satelitu a zaujala mě nabídka CS Lnk, který byl výhodný. Po čase skončila a je pod Sky Link. Po čase mě zaujala nabídka T-mobile, ta byla opět výhodná. Ta nyní skončila a je pod Sky Link.
Docela zajímavé. Dá se sehnat solidní nabídka jinde než u Sky Link? Ještě je Free Sat, a je něco dalšího?

Díky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Monopol
« Odpověď #1 kdy: 08. 01. 2015, 08:28:10 »
Dobrý den,

před časem jsem uvažoval o satelitu a zaujala mě nabídka CS Lnk, který byl výhodný. Po čase skončila a je pod Sky Link. Po čase mě zaujala nabídka T-mobile, ta byla opět výhodná. Ta nyní skončila a je pod Sky Link.
Docela zajímavé. Dá se sehnat solidní nabídka jinde než u Sky Link? Ještě je Free Sat, a je něco dalšího?

Díky
Je!  :)


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Monopol
« Odpověď #2 kdy: 08. 01. 2015, 08:34:18 »
To, že skončil cslink byla docela podpásovka. Měl jsem "na cslinku" dost klientů, převážně starších lidí, kteří si třeba platili jen 1 program nebo v té době docela slušně fungujících balík programů "mých 6" nebo "pružnost" v objednání sluužeb na kratší dobu.
T-mobile byla výhodná tak akorát pro ty, kteří nechtěli platit SePo Skylinku, jelikož do platformy migrovali hlavně tito "přeběhlíci" bylo jen otázkou času kdy to t-mobile odpíská.
Pokud nechcete Freesat, pak jedině DiGi, ale s mnohem menší kvalitou obazu a ne tak pestrou programovou skladbou.
Pro jazykově vybavené diváky mohou být docela atraktivní cizí platformy, jejich ceny jsou ale převážně výrazně dražší než u našich operátorů.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Monopol
« Odpověď #3 kdy: 08. 01. 2015, 09:37:10 »
Ve stručnosti asi tak:Skylink solidní,Freesat bída a Digi přímo tragédie. Zvědav jsem s čím přijde ten slovenský Antik.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Monopol
« Odpověď #4 kdy: 08. 01. 2015, 10:00:46 »
To, že skončil cslink byla docela podpásovka. Měl jsem "na cslinku" dost klientů, převážně starších lidí, kteří si třeba platili jen 1 program nebo v té době docela slušně fungujících balík programů "mých 6" nebo "pružnost" v objednání sluužeb na kratší dobu.
T-mobile byla výhodná tak akorát pro ty, kteří nechtěli platit SePo Skylinku, jelikož do platformy migrovali hlavně tito "přeběhlíci" bylo jen otázkou času kdy to t-mobile odpíská.
Pokud nechcete Freesat, pak jedině DiGi, ale s mnohem menší kvalitou obazu a ne tak pestrou programovou skladbou.
Pro jazykově vybavené diváky mohou být docela atraktivní cizí platformy, jejich ceny jsou ale převážně výrazně dražší než u našich operátorů.
Až tak velká podpásovka to nebyla, dávali to na vědomí s předstihem! To takový MultiChoice Česká republika, ti skončili bez upozornění prakticky ze dne na den........ještě ji mám schovanou (tu kartu) :)
« Poslední změna: 08. 01. 2015, 10:02:18 od amatér Tondach »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Monopol
« Odpověď #5 kdy: 08. 01. 2015, 13:18:19 »
Freesat až taková bída není, akorát je bídou ten handl o ceně.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Monopol
« Odpověď #6 kdy: 08. 01. 2015, 13:34:12 »
Ano, přesně jak píše Alex Gaga.
Je to trochu turecký bazar, ale na druhé straně několik mých zákazníků, kteří odešli kvůli známým problémům od DiGi či od Skylinku a nevadily jim pravidelné platby je plně spokojených.
Krom toho, že se občas staví na proladění přijímače, o nich vůbec nevím. Jejich karty (UPC) jedou bez potíží téměř ve všech boxech a rozhodně "neotravují" život svým zákazníkům život jako Skylink, závady typu zaplatím si balíček a nehraje mi to, či seká se mi obraz ve skylink ready boxu zde neexistují.
Upozorňuju, že nejsem ofiko dealerem a ani zaměstnancem UPC Freesatu. Namontuju a dodám vše všem podle jejich přání a úvahy.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Monopol
« Odpověď #7 kdy: 08. 01. 2015, 13:36:38 »
To, že skončil cslink byla docela podpásovka. Měl jsem "na cslinku" dost klientů, převážně starších lidí, kteří si třeba platili jen 1 program nebo v té době docela slušně fungujících balík programů "mých 6" nebo "pružnost" v objednání sluužeb na kratší dobu.
T-mobile byla výhodná tak akorát pro ty, kteří nechtěli platit SePo Skylinku, jelikož do platformy migrovali hlavně tito "přeběhlíci" bylo jen otázkou času kdy to t-mobile odpíská.
Pokud nechcete Freesat, pak jedině DiGi, ale s mnohem menší kvalitou obazu a ne tak pestrou programovou skladbou.
Pro jazykově vybavené diváky mohou být docela atraktivní cizí platformy, jejich ceny jsou ale převážně výrazně dražší než u našich operátorů.
Až tak velká podpásovka to nebyla, dávali to na vědomí s předstihem! To takový MultiChoice Česká republika, ti skončili bez upozornění prakticky ze dne na den........ještě ji mám schovanou (tu kartu) :)
Ano to se vědělo zde není problém, já jsem měl na mysli spíše ukončení této (pro jistou skupinu lidí) výhodné a pružné nabídky.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Monopol
« Odpověď #8 kdy: 08. 01. 2015, 13:37:36 »
Beru, jen je nutno s ohledem na tento handl spolek zmínit ještě jednu věc, většina jejich programů je vhodná tak max. na staré CRT křápy ale ne na moderní zobrazovače.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Monopol
« Odpověď #9 kdy: 08. 01. 2015, 14:27:16 »
To je ale i u Skylinku a o pozemáku ani nemluvě. Teď je sice pravdou, že si Skylink trochu polepšil těmi novými HD programy, ale pokud jde o SD, tak to je naprosto stejné jako u freesatu.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Monopol
« Odpověď #10 kdy: 08. 01. 2015, 14:36:48 »
Freesat = DVB-T. Souhlasím ale tazatel se ptal na satelitní operátory a tam už dneska ten handlspolek nemá na Skylink co se týče nejen základu ani omylem.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Monopol
« Odpověď #11 kdy: 08. 01. 2015, 14:44:26 »
Nejde o základ, ale o to, jaké programy kdo sleduje. Takže pokud někomu nic neříká Nova Cinema, Dajto, JOJ, Prima Cool apod., co je u Skylinku v HD a u freesatu ne, tak nemusí ani ten Skylink řešit.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Monopol
« Odpověď #12 kdy: 08. 01. 2015, 15:25:04 »
Sám mám oba operátory, takže mohu srovnávat UPC i Skylink mají srovnatenou úroveň (kvalitu obrazu), laik to dost těžko na běžné TV rozpozná a zdaleka není vše jen o bitrate. Zkušení vědí o čem je řeč.
UPC-sice méně kanálů v HD, ale i méně potíží. Hodnoty u jednotliých transpodérů (mimo společných s telekomem nebo ess) jsou vyvážené a nejsou v nich tak markantní rozdíly. Programová skladba pro určitou skupinu lidí zajímavější (cinemax2, komplet balík AXN). Chybí třeba HD Čt-sport či Čt-2. Na druhou stranu ne každý potřebuje nesmyslné upscale v podobě zde zmíněných programů "jako hd" či programy typu food channel apod. Je to o prioritách.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Monopol
« Odpověď #13 kdy: 08. 01. 2015, 16:21:44 »
Alex: předpokládám že tazatel měl na mysli základ poněvadž to by nejspíš těžko napsal toho: "Po čase mě zaujala nabídka T-mobile, ta byla opět výhodná."   U T-mobile byl totiž výhodný jedině základ, placené balíky ani omylem.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Monopol
« Odpověď #14 kdy: 08. 01. 2015, 19:51:09 »
On už ten úvodní dotaz je celý nějaký divný (protože nabídky CZ SAT providerů se dají velmi snadno najít přes Google, tolik jich zase není), takže kdoví, co dotyčný vlastně chce...