Autor Téma: koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?  (Přečteno 531184 krát)

Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #60 kdy: 16. 01. 2015, 20:31:00 »
Zatím jsem nepotkal TV, co by měla bílou správně v nastavení na chladné barvy. Porovnávat s osobami v okolí nemá moc význam, to byste musel porovnávat za jasného dne. Stáhnout sytost je obvykle potřeba, ale tohle většinou řeší nejdřív nastavit režim film a pak upravit drobnosti.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #61 kdy: 16. 01. 2015, 21:21:47 »
Zatím jsem nepotkal TV, co by měla bílou správně v nastavení na chladné barvy. Porovnávat s osobami v okolí nemá moc význam, to byste musel porovnávat za jasného dne. Stáhnout sytost je obvykle potřeba, ale tohle většinou řeší nejdřív nastavit režim film a pak upravit drobnosti.
Asi je to subjektivní záležitost. Ale za mě jsou nejpřirozenější obličeje při nastavení na chladné. A protože odmítám, dívat se na obličeje do ruda, tak mi nic jiného nezbývá.
Poslední větu kvituji.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #62 kdy: 16. 01. 2015, 23:04:48 »
Je to objektivně měřitelné, ale kolorimetrickou sondu zrovna každý nemá. Ovšem když se podíváte do testů třeba sem http://www.hdtvtest.co.uk/, tak všechny testy začínají výchozím nastavením na teplé barvy. Měření ještě před kalibrací ukazují, že se tak TV normě přibližují nejvíc. Mám zkušenost s tím, že pro někoho vypadá po přepnutí takový obraz moc do žluta, ale po chvíli si oko zvykne a pak už se k namodralému obrazu nemá chuť vracet. Staré CRT, kde žádné předvolby nastavení nebyly, bývaly nastavené dobře a v rámci možností se to týkalo i noname šmejdů.


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #63 kdy: 16. 01. 2015, 23:32:58 »
CHladné, teple jsou moc oranžové!/panasonic/Jakto,že nešlo na crt ztáhnout barvy-šlo,na rusech k tomu byl knoflík,teslu jsem neměl a na philipsu a sony to jde taky!
« Poslední změna: 16. 01. 2015, 23:37:34 od spyko »
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #64 kdy: 17. 01. 2015, 11:12:28 »
Jde o to, co míníte pojmem stáhnout barvy. Samozřejmě, že nastavení barevné sytosti je u všech typů TV a můžete si nastavit obraz od černobílého až po omalovánky. Ale měnit vyvážení bílé u CRT TV běžně nešlo. U Tesly to šlo naposled na C110, kde byl regulátor měnící vzájemně zisk v červené/modré. V dalších typech už nic. Rusové u starých Rubínů používali velmi svérázná zapojení, kde se nastavoval poměr červená/zelená, žlutá/modrá (složkové signály) a kdo to neznal, dokázal obraz pěkně rozházet. Asi to bylo potřeba k vyrovnání nestabilních Secam demodulátorů, jakmile začali používat slušné IO, tato nastavení zmizela. U Sony a jiných novějších TV šlo nastavit zisky a posun v R,G,B přes servisní menu, ale to není uživatelské nastavení, jen náhrada trimrů uvnitř TV.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #65 kdy: 17. 01. 2015, 11:16:22 »
Nemůžu si pomoct, ale většina lidí má televizi nastavenu tak, že barva obličejů prostě NEODPOVÍDÁ reálnému stavu. Ono to při teplé ani moc nejde.
Pro mé oko, v odkazu Jana Nováka http://www.hdtvtest.co.uk/ , má chlápek na obrazovce také zcela nepřirozenou barvu obličeje.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #66 kdy: 17. 01. 2015, 16:42:05 »
To je přesně ono! ;D
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.