Autor Téma: koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?  (Přečteno 531172 krát)

pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #15 kdy: 06. 01. 2015, 15:41:16 »
ano, závisí, co chcete, taky je doba, kdy se stále avizuje nástup něčeho nového, třeba ted 4K atd. Ale nejde jen o TV přijímač, ale i aby byly vysílány takto programy.  Kdybyste čekal, tak nekoupíte nikdy, navíc ty novinky jsou drahé. Obecně TV přijimače jsou stále levnější a taky se rychle mění technologie/zastarávají - viz ta vaše plazma. Já bych z koupě TV na běžné dívání nedělal vědu, už je to běžné zboží, pokud nechcete satelit, tak se dostanete v pohodě pod 10 tisíc. Napřed bych se ale na to, co se mi líbí, podíval někde v reálu. Většina těch u nás prodávaných značek je OK.  Vyhledávací servery, kde koupit snad znáte nebo máte nějakého známého prodejce.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #16 kdy: 06. 01. 2015, 16:14:01 »
ok, ale v tomto případě se nejedná o starší plazmu, ale o model 2014, tam jsou taky problémy, co jsem gůglil jinde, tak jsou majitelé vesměs spokojeni. Ale jestli je nějaké lepší 42 - 48 LCD v této ceně, tak sem sním...

Plazmy se dělají většinou od 50" , a to je světe div se s nástupem HD obrazu ideální velikost do běžného bytu. Při ctění pravidla koukací vzdálenost = 2x uhlopříčka televize. U SD vysílání to je 2,5x až 3x uhlopříčka.

Vámi vybraná Plazma je několikanásobně kvalitnější než co za stejnou cenu a velikost můžete pořídit LCD s LED podsvícením (abych byl přesný pro rejpaly).
Nebojte se strašení "vypálení loga" či "červených pixelů" , pro první existují takzvané čističe (pokud už na to dojde, problematika je hojně k dohledání na internetu, žádný problém) a to druhé se ani nestačí projevit neb si mezitím koupíte novou. LCD má nižší trvanlivost než Plazma a nikdo o tom nemluví. Můžu vám zaručit že těch pár let co vám bude sloužit si užijete normální obraz plný kontrastu, plných barev a detailů. Věřte mi že přepálený obraz jako ho produkují LCD fakt nehrozí.
To je můj názor.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #17 kdy: 06. 01. 2015, 17:32:31 »
Narazit na špatný stroj můžeš vždy,ale souhlas s Grifinem,plazma-led jen v krajní nouzi tzn.-už nejde sehnat,ale jde když se chce! 8)
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #18 kdy: 06. 01. 2015, 18:01:41 »
pane Spyko, plazmy se u nás běžně prodávají dále a stojí cca 50% navíc proti LED TV viz na netu. Je pravdou, že EU chystá jejich zákaz, protože mají cca 2x větší spotřebu nežli LED TV. Jinak ke kvalitě obrazu -osobně si myslím, že dnes má největší vliv to, jak si každý doma na TV obraz seřídí, aby měl tu správnou barevnost, jas i kontrast. A pak nezapomínejme,  že podstatné je v jaké kvalitě se vysílá a v jaké kvalitě je samotný film/pořad natočen.


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #19 kdy: 06. 01. 2015, 19:10:44 »
Ano ,máte recht,neřekl jsem,že se neprodávají,k tomu jsem ještě zaujatý neb jako tv mám 2 plazmy, lcd jen jako monitor-byť v rodině jsou,někteří zavčas vyměnili za plazmy a dnes mi děkuji/panasonic/.Kvalita vysílání-věčné dilema,u plazmy panas.přece jen menší průšvih v SD než u jakéhokoliv LED,porovnávám jak pozemní tak sat,nechci však roznášet peklo mezi plazmáky a ledkaři-stejně se budem čumět na to svoje!
« Poslední změna: 06. 01. 2015, 19:38:52 od spyko »
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #20 kdy: 06. 01. 2015, 19:33:46 »
ok, ale v tomto případě se nejedná o starší plazmu, ale o model 2014, tam jsou taky problémy, co jsem gůglil jinde, tak jsou majitelé vesměs spokojeni. Ale jestli je nějaké lepší 42 - 48 LCD v této ceně, tak sem sním...

Plazmy se dělají většinou od 50" , a to je světe div se s nástupem HD obrazu ideální velikost do běžného bytu. Při ctění pravidla koukací vzdálenost = 2x uhlopříčka televize. U SD vysílání to je 2,5x až 3x uhlopříčka.

Vámi vybraná Plazma je několikanásobně kvalitnější než co za stejnou cenu a velikost můžete pořídit LCD s LED podsvícením (abych byl přesný pro rejpaly).
Nebojte se strašení "vypálení loga" či "červených pixelů" , pro první existují takzvané čističe (pokud už na to dojde, problematika je hojně k dohledání na internetu, žádný problém) a to druhé se ani nestačí projevit neb si mezitím koupíte novou. LCD má nižší trvanlivost než Plazma a nikdo o tom nemluví. Můžu vám zaručit že těch pár let co vám bude sloužit si užijete normální obraz plný kontrastu, plných barev a detailů. Věřte mi že přepálený obraz jako ho produkují LCD fakt nehrozí.
To je můj názor.
To není žádné strašení, ale bohužel tvrdá realita. Prostě Plazmy od LG se nepovedly, takže jejich nákup lze rozhodně nedoporučit a pokud už nějaký plazmový televizor, tak Samsung. Navíc pokud to má dotyčný jenom na DVB-T mazanice, tak ani nepotřebuje plné HD, ale v pohodě si vystačí s 1024x768, což koupí v 51" za cca 11.000Kč (Samsung PS51E450).


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #21 kdy: 06. 01. 2015, 21:45:53 »
Navíc pokud to má dotyčný jenom na DVB-T mazanice, tak ani nepotřebuje plné HD, ale v pohodě si vystačí s 1024x768, což koupí v 51" za cca 11.000Kč (Samsung PS51E450).
Tak to bych opravdu nedoporučoval. Máme tu RS7 a je požadavek, aby TV vydržela dlouho, tahle je už dnes zastaralá. Ale hlavně velikost pixelu 1mm je vidět, stejně jako kdysi řádkování na CRT.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #22 kdy: 06. 01. 2015, 22:41:13 »
A co, že máme RS7? Jsou tam 3 HD programy České televize, toť vše. Ten zbytek, co DVB-T nabízí, je komplet v SD (vyjma Prahy a okolí), a to ještě mnohdy na hranici sledovanosti co se technické stránky týká. Navíc strategie přechodu pozemního DVB-T na T2 (kde by mohlo HD být) je za nějakých 7 let, takže to už bude v pánu každý televizor, který tazatel dneska koupí. A i tak ten HD obraz na 1024x768 zobrazovači není úplně špatný, samozřejmě nativní HD je lepší, ale nevidím v tom problém.


nomadm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #23 kdy: 07. 01. 2015, 09:14:53 »
Tak jsem něco přečetl o rozhodl se, že do toho LCD LG nejdu, oproti plazmě mám tyto favority Panasonic TX-48AS640E nebo Samsung UE48H6200. Momentálně jsem "nahlodaný" do toho Panasonicu, může zato trochu i to, že mám trošku averzi na Samsung, ale kdyby někdo napsal, že je Samsung rozhodně lepší, tak bych se mu nebránil....ale kvůli lepšímu smartu a nahrávání na flešku bych ho nebral...Asi to půjdu omrknout někam do elektra...


sikula 83

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #24 kdy: 07. 01. 2015, 09:59:07 »
ok, ale v tomto případě se nejedná o starší plazmu, ale o model 2014, tam jsou taky problémy, co jsem gůglil jinde, tak jsou majitelé vesměs spokojeni. Ale jestli je nějaké lepší 42 - 48 LCD v této ceně, tak sem sním...

Plazmy se dělají většinou od 50" , a to je světe div se s nástupem HD obrazu ideální velikost do běžného bytu. Při ctění pravidla koukací vzdálenost = 2x uhlopříčka televize. U SD vysílání to je 2,5x až 3x uhlopříčka.

Vámi vybraná Plazma je několikanásobně kvalitnější než co za stejnou cenu a velikost můžete pořídit LCD s LED podsvícením (abych byl přesný pro rejpaly).
Nebojte se strašení "vypálení loga" či "červených pixelů" , pro první existují takzvané čističe (pokud už na to dojde, problematika je hojně k dohledání na internetu, žádný problém) a to druhé se ani nestačí projevit neb si mezitím koupíte novou. LCD má nižší trvanlivost než Plazma a nikdo o tom nemluví. Můžu vám zaručit že těch pár let co vám bude sloužit si užijete normální obraz plný kontrastu, plných barev a detailů. Věřte mi že přepálený obraz jako ho produkují LCD fakt nehrozí.
To je můj názor.
To není žádné strašení, ale bohužel tvrdá realita. Prostě Plazmy od LG se nepovedly, takže jejich nákup lze rozhodně nedoporučit a pokud už nějaký plazmový televizor, tak Samsung. Navíc pokud to má dotyčný jenom na DVB-T mazanice, tak ani nepotřebuje plné HD, ale v pohodě si vystačí s 1024x768, což koupí v 51" za cca 11.000Kč (Samsung PS51E450).

Mám tedy opačnou zkušenost. Sice plazmy LG měly barevný šum, ale dá se to vyřešit SW panelu. Navíc toto bylo u plazem vyráběných před více jak 4mi lety a starší. Novější mají již automatickou korekci aby k tomuto nedocházelo. A plazem Samsung s barevným šumem jsem viděl skoro víc, než LG a nemám informace o tom, že by se to dalo opravit (narozdíl od LG).


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #25 kdy: 07. 01. 2015, 10:16:27 »
Jak tady už někdo napsal, tak Plazmy se dál nevyvíjí, takže žádný pokrok ani nelze očekávat. Jestli ti televizor funguje, tak buď rád, ale já osobně bych si Plazmu od LG prostě nekoupil, toť vše.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #26 kdy: 07. 01. 2015, 11:39:26 »
Tak jsem něco přečetl o rozhodl se, že do toho LCD LG nejdu, oproti plazmě mám tyto favority Panasonic TX-48AS640E nebo Samsung UE48H6200. Momentálně jsem "nahlodaný" do toho Panasonicu, může zato trochu i to, že mám trošku averzi na Samsung, ale kdyby někdo napsal, že je Samsung rozhodně lepší, tak bych se mu nebránil....ale kvůli lepšímu smartu a nahrávání na flešku bych ho nebral...Asi to půjdu omrknout někam do elektra...
Vzhledem k tomu, že Panasonic se tento rok definitivně zbláznil a při vysílání 4:3 nejde nastavit správný poměr stran, byla by má volba jasná. Podívat se na to v krámě je ale základ. Ideálně se dohodnout s prodavačem a nastavit režim doma-kino a barevná teplota teplá2. Tím získáte srovnatelný a správný obraz. Nastavení obchod, které ty TV v krámě běžně používají, je do modra a u každého výrobce se zcela jinými charakteristikami (zvýraznění hran, přesycené barvy...), takže se obraz špatně porovnává. U Samsungu se ještě můžete podívat na o něco dražší řadu 6400.


nomadm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #27 kdy: 07. 01. 2015, 11:53:57 »
no ta 6400 už je právě pro mě zbytečně drahá, nato že jsem chtěl původně telku do 10k...:) 6200 by pro mé účely stačila...:)


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #28 kdy: 07. 01. 2015, 12:43:44 »
Tak jsem něco přečetl o rozhodl se, že do toho LCD LG nejdu, oproti plazmě mám tyto favority Panasonic TX-48AS640E nebo Samsung UE48H6200. Momentálně jsem "nahlodaný" do toho Panasonicu, může zato trochu i to, že mám trošku averzi na Samsung, ale kdyby někdo napsal, že je Samsung rozhodně lepší, tak bych se mu nebránil....ale kvůli lepšímu smartu a nahrávání na flešku bych ho nebral...Asi to půjdu omrknout někam do elektra...

Škoda že jste "Pazmy" zavrhnul, i když mi uniká smysl vaší první věty. Panasonic je špička i v LCD/LED světě, bohužel má jednu nevýhodu a to v ručním přepínání poměru stran. Nicméně, i tak je to lepší volba než Samsung. Pokud budete chytat HD vysílání tak poměr stran řešit nebudete tam je vše 16:9.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupit plazmu LG 50PB660V nebo LCD v této ceně?
« Odpověď #29 kdy: 07. 01. 2015, 12:51:03 »
pane nomadm - já používám metodu, že se dívám na výprodeje a pak u těch cenově mi vyhovujících posuzuji výrobek. Dnes výprodeje nabízejí i poslední modely. Většina u nás  nabízených TV je OK. Mnohé z těch "extra" parametrů jsou jen marketingové tahy, protože většina kupujících je uspokojena, když si s výrobkem kupuje i nějakou "legendu" jakou mají prima věc.
Nedělejte z toho vědu - podstatné je, aby se vám obraz líbil - podívejte se v reálu a porovnejte s něčím tomu konkurujícím -  (koupil bych obrazovku FullHD, budete se asi dívat i na nějaké HD záznamy)  a aby to mělo dobré pozorovací úhly (176/176), což dnes většina TV má. No a pro vás stačí, aby mělo tuner na DVB-T případně C - Pokud nebude mít T2 či něco jiného - budou i nějaké STB či jen USB tunery, které za pár stovek přidáte bude-li třeba, zatím je tohle vše jen ve hvězdách. taky se podívejte na spotřebu elektřiny, dnes už dělají TV s opravdu  nízkou spotřebou. nedávno jsem pro někoho kupoval levný, ne tolik propagovaný Finlux 22" a uživatel je velice spokojen, TV je fakt pěkná.  Počítejte, že za pár roku budete TV opět měnit, protože dnes elektronika rychle zastarává, takže zbytečně nezatěžujte vlastní kapsu.