Autor Téma: Propojení sat přijímače se zesilovačem  (Přečteno 5157 krát)

Thomas987

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Propojení sat přijímače se zesilovačem
« kdy: 30. 12. 2014, 07:58:56 »
Ahoj. Chtěl jsem si poslechnout satelitní radiové stanice přes kupovaný zesilovač a na vstupu, kde mi normálně hraje FM tuner ,se audiovýstup ze sat. nechytá. Je tam snad tak slabý nf out signál na chinch? Nechápu a díky za radu. Bude snad na Scartu silnější?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Propojení sat přijímače se zesilovačem
« Odpověď #1 kdy: 30. 12. 2014, 08:58:08 »
U běžného sat. přijímače (i HD) je k dispozici většinou jak SCART, tak klasický stereovýstup na CINCH konektorech (bílý + rudý). Ve SCART konektoru je ohledně zvuku naprosto totéž, co na zmíněných CINCH. Úroveň je srovnatelná s nf výstupy jiných stereozařízení (např. VKV tunery, CD přehrávače atd.), jenom je třeba brát v úvahu skutečnost, že tyto výstupy jsou závislé na nastavení hlasitosti na ovladači sat. přijímače (jak na SCART, tak na CINCH).
Pozor, existují i některé nové sat. přijímače, které konektory CINCH se stereofonním zvukem vůbec nemají. Jeden z takto ořezaných přístrojů byl nedávno představen i zde na Digizone.
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Propojení sat přijímače se zesilovačem
« Odpověď #2 kdy: 30. 12. 2014, 09:16:52 »
Jde o to, co považuješ za zesilovač.
1. Levné zesilovače mají vstupy na činče a levné satelity mají výstupy rovněž na činče nebo scartem, jak napsal kolega. Existuje převodník scart-činče, stojí okolo 200 Kč. Není pravda, že výstup ze satelitu je na nízké hlasitosti. Musíš přečíst návod na svůj zesilovač podrobněji.
2. Slušný zesilovař má optický vstup. Běžný satelit má většinou také optický výstup. Použitím optického kabelu se současně vyřeší nežádoucí brum 50 Hz v případě, že anténní soustava a přijímače mají rozdílný potenciál na kostře. Doporučuji jít touto cestou. Stojí to za to!


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Propojení sat přijímače se zesilovačem
« Odpověď #3 kdy: 30. 12. 2014, 10:27:54 »
Ahoj. Chtěl jsem si poslechnout satelitní radiové stanice přes kupovaný zesilovač a na vstupu, kde mi normálně hraje FM tuner ,se audiovýstup ze sat. nechytá. Je tam snad tak slabý nf out signál na chinch? Nechápu a díky za radu. Bude snad na Scartu silnější?
Vstupy zesilovačů mají obvykle různou citlivost a různou vstupní impedanci! Proto se také označují tuner, CD, DVD, gramo. mikrofon, magnetofon a tak podobně...... ve vstupu CD to hrát bude!