Autor Téma: Kostičkování HD programů  (Přečteno 69986 krát)

WRC

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #45 kdy: 04. 01. 2015, 20:17:46 »
Já mám  TV SE  SATELITEM + celou  soupravu  4roky   vše  bylo  OK     a  ted   poslední dobou ( od vánoc 2014 ) se mi někdy rozpadá obraz jen u frekvence 12109 eurosport HD přitom je  stálá  kvalita   frekvence  95% síla 100% parabola 85 fuba cm značkový kabel 10m POSLEDNÍ  sw   , lnb  MONOBLOK  Inverto‎ KARTA  ICE  , vyzkoušeno -   MODUL   jak  MASCON  tak  i Smit   .  Ostatní frekvence  UPOZORNUJI  jdou super i ty slabší jako frekvence 11876 , 11797 , 12207, atd. s nima není problém . Několikrát přehraná frekvence 12109 (  dávám i  12106 - 12112   ) a stále problém hlavně v nočnÍch  hodinách ( jak kdy ,ale  není  to pravidlem  ) . Prosím o radu kde hledat chybu , nebo  něco odchází  .  nebo má někdo podobný problém   od  vánoc  a  je to na straně  Skylinku   ? Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #46 kdy: 04. 01. 2015, 21:20:47 »
Na straně Skylinku rozhodně žádná chyba není, všechno funguje jak má.


Adolf Polulin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #47 kdy: 04. 01. 2015, 22:07:38 »
Áááá, digistanda z paraboly má problém ????


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #48 kdy: 04. 01. 2015, 22:21:31 »
Jeste jsem dneska koukal, ze kdyz mam pustenou Nova HD a sleduji ji na kmitocku 11876H tak:

Pri normalnim provozu kdyz je vse OK:
Kvalita signalu je 100% a stabilne, nazev site M7 Group

Pri kostickovani:
Kvalita siganlu leta od 0 do 100%, porad nahoru dolu 0,100,0,100,0,100 atd.. nazev site M7 Group

dekuji moc a dodatecne vsem preji uspesny Novy rok 2015
M.
trošku opožděně jsem se podíval na ty fotkynějaké věci se mi moc nezdají, ale nejprve se zeptám. Proč není zapojena komplet ta napájecí výhybka? Směr kam má být napojen přívod antény a výstup k TV je podle štítku jasný. proč to tedy není zapojeno? Ta výhybka je umístěna kde? V jakém místě-bodě?


Jedlaa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #49 kdy: 04. 01. 2015, 22:54:56 »
Jeste jsem dneska koukal, ze kdyz mam pustenou Nova HD a sleduji ji na kmitocku 11876H tak:

Pri normalnim provozu kdyz je vse OK:
Kvalita signalu je 100% a stabilne, nazev site M7 Group

Pri kostickovani:
Kvalita siganlu leta od 0 do 100%, porad nahoru dolu 0,100,0,100,0,100 atd.. nazev site M7 Group

dekuji moc a dodatecne vsem preji uspesny Novy rok 2015
M.
trošku opožděně jsem se podíval na ty fotkynějaké věci se mi moc nezdají, ale nejprve se zeptám. Proč není zapojena komplet ta napájecí výhybka? Směr kam má být napojen přívod antény a výstup k TV je podle štítku jasný. proč to tedy není zapojeno? Ta výhybka je umístěna kde? V jakém místě-bodě?

Nevim proc neni zapojena komplet napajeci vyhybka. Mam 6pokoju, kde mam 6 zasuvek a z kazde zasuvky je tazeny jeden kabel ven skrz zed. Venku na omitce koukal svazek 6kabelu a na tu napojil pres nakou bedynku (je videt na obrzku) parabolu. Za zdi ve vnitr baraku mam jeste jeden kabel vyvedeny ve vnitr a druhy konec koukal venku na omitce s 6kabely. Ve vnitr je napojeny na ten adapter a pry je to napajeni pro parabolu... Nevim. Vyhybka je umistena ve vnitr v baraku pres stenu od paraboly.

DVB-T jsem nijak neresil to kdyz dam rucne ladit podle frekvenci, tak mi to nejde vsude vsechno a beha vse. I kdyz je pravda, ze na to nekoukam kdyz mam skylink. Jak jdou kabely v baraku vubec netusim.

Dekuji moc


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #50 kdy: 04. 01. 2015, 23:39:51 »
nafoťte to co se nachází uvnitř té plastové krabice jinak se nepohneme z místa..
Honda Enduro Team


WRC

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #51 kdy: 05. 01. 2015, 00:09:03 »
Áááá, digistanda z paraboly má problém ????
Docela jsi   mi pobavil  , já  digi   nikdy  neměl  a  Standu  neznám  , to  je  opravář  který tomu  rozumí  na  parabole  ,ale to je  jedno   potřebuji  každou radu   a je  mi  jedno  jestli je to  Standa  nebo Petr  . Radši  kdybys  mi  pomohl  já tomu   nerozumím  jsem amatér     kde to hledat  , jestli  odchází  LNB ,  SEŘÍZENÍ PARABOLY by  mělo  být dobrý , když  slabý  frekvence  HD  nevypadávají a na 12109  je  kvalita  95 %   . nebo  i při  těchto  hodnotách může   silnější  frekvence  vypadávat a  slabší  ne  ?  Protože  na  frekvenci 11876   mám  kvalitu  jen 90 % a  nic  se  nerozpadává  a  funguje  dobře  .   
« Poslední změna: 05. 01. 2015, 00:14:03 od WRC »


Adolf Polulin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #52 kdy: 05. 01. 2015, 08:19:47 »
Máš smůlu, ale tvůj rukopis je prostě nezaměnitelný. Na parabole se vychloubáš, jak ti vše funguje a hle, je to zcela jinak. Ale poradím ti. Píšeš, že jsi amatér, tak si na to zavolej profíka. Nech si od něj pořádně nastavit parabolu a budeš vědět, jestli byl problém v nesprávně nastavené parabole, nebo je problém v kombinaci modulu a tebou vychvalované televize se zabudovaným dvb-s tunerem.


WRC

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #53 kdy: 05. 01. 2015, 21:12:25 »
1. jedná  se  o  Samsung UE40H6500 a  žádný  panák
2. Je  vidět  , že  jste  stále  vedle  psal  jsem  , že  jsem to  zkoušel  na  dvou  modulech 
3. jinak  díky  , vaše rady  jsou  nezaplacený   :-* :D .  Doufám  , že  nejste  servis na  satelity   ,  takový   chytrý servisáky   bych  si  domů  nevzal , žvanit, peníze a pryč .   


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #54 kdy: 05. 01. 2015, 23:44:31 »
Z údajů síla/kvalita se toho moc vydedukovat nedá, protože parametry a síla signálu se udává v jiných hodnotách. Takže když se nechcete spolehát na "drahé a užvaněné servisáky" ,jak tu uvádíte, nezbývá, než naložit si ten televizor do auta a odzkoušet někde jinde kde je jistota 100% seřízené paraboly, případně si domů půjčit jiný box.
Jak bylo popsáno výše, problém může spočívat i v nekompatibilitě modulu a TV. Bohužel Samsung má ve srovnání s jinými televizory bídnou sw podporu. Své modelové řady podporuje 2 roky a pak je konec. Pro 4roky starou tv nový fw steží bude k mání. Možná by se šlo optat v servisu Samsung na zkušenosti, ale jejich první dotaz bude znít-jste si jistý, že parabola je na 100% dobře seštelovaná?
A jsme kde jsme byli, že?


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #55 kdy: 06. 01. 2015, 09:03:24 »
Jestliže kvalita lítá od 0 do 100 %, není chyba v televizoru.
Chyba je v anténě nebo rozvodu. Jsou primitivní důvody, jako je uvolněný nebo příliš starý kabel kmitající ve větru.
Mám však opakovanou zkušenost, že ani sebelépe seřízená parabola a rozvod nezabrání pronikání rušivých signálů z přechodných zdrojů.
Bez profesionálního měření se problém nevyřeší.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #56 kdy: 06. 01. 2015, 09:09:05 »
Já bych začal překontrolováním veškerých F-konektorů.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.