Autor Téma: Kostičkování HD programů  (Přečteno 69983 krát)

Jedlaa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Kostičkování HD programů
« kdy: 29. 12. 2014, 23:05:52 »
Dobry den,

Mam skylink cca 2mesice placeny balicek Kombi na dvou tv (hlavni+next). Bydlime na severu od Prahy a kolem nas jsou z 80%

pole.

Pred casem cca 3tydny mi zacal obcas kostickovat obraz u HD probramu (nova,prima,ct 4 sport). Kostickovani

Je nepravidelne rano i vecer a i doba je ruzna nekdy hodinu nekdy 5min. Ostatni programi jsou v poradku.

Pozval jsem si technika, ktery mi instaloval skyline a na odladenem konvertoru na parabole nameril signal 76, kdyz jsme si

Do baraku po kabelech, tak nameril nekde signal 72 az 68 a vsechno v naprostem poradku (utlum je minimalni).

Dale mi premeril vsechny satelitni zasuvky a dve byly spatne, na kabelu signal 70 a v zasuvce 30. Obe zasuvky se ani

Nepouzivali, tak jsme je zatim ani nemenili.

Kostickovani je na obou Tv hlavni i next.

Muj technik mi bohuzel neumel rict co zpusobuje kostickovani a proto bych se chtel zeptat zda se nekdo nesetkal

S timto problemem a zda mi nemuze nekdo pomoct?

Dekuji moc
M.


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jeff_Si

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #1 kdy: 30. 12. 2014, 00:14:52 »
Jsou tapole

Homogení?


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #2 kdy: 30. 12. 2014, 04:48:56 »
Bohužel, můj resultát je, a rád bych se pletl - technik musí být technikem, nicméně, není. Další věc je, že tento transpondér je velice náročný na nastavení paraboly, díky svým parametrům. Tedy je potřeba vyměnit "technika" za technika, ktery by změřil a vyhodnotil různé věci, které se týkají signálu a donastavil parabolu.
« Poslední změna: 30. 12. 2014, 06:32:38 od Miloslav Soška »
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #3 kdy: 30. 12. 2014, 06:56:47 »
V drtivé většině případů kostičkování HD programů způsobuje nepřesně nasměrovaná parabola! To by ten měl technik vědět zcela samozřejmě! Ve vašem případě může být příčinou i rozvod po domě. O tom nic nepíšete. Kolik vlastně máte zásuvek, když dvě byly špatné? To máte nějak udělané rozbočení na dva televizory, nebo máte konvertor typu TWIN? Co to znamená signál 72 až 68? To je síla signálu nebo kvalita signálu? Kvalita musí být vždy co nejvyšší!

Setkal jsem se zpočátku také s kostičkováním programů, které ovšem po několikerém zpřesnění nastavení paraboly zmizelo! Pomoci vám může především jiný technik!


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #4 kdy: 30. 12. 2014, 08:44:01 »
Mám takové tušení, že tam vůbec žádný technik nebyl a celé je to samo-domo mastičská práce. Už proto, že technik by nikdy nenaměřil jenom nějaké hodnoty typu 76, 70, 30 apod.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jedlaa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #5 kdy: 30. 12. 2014, 09:30:10 »
Jsou tapole

Homogení?

Bohužel jsem novy uzivatel Skyline a nerozumim vyrazu: Tapole a homogeni u meho problemu? Dekuji M.


Jedlaa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #6 kdy: 30. 12. 2014, 09:33:21 »
Bohužel, můj resultát je, a rád bych se pletl - technik musí být technikem, nicméně, není. Další věc je, že tento transpondér je velice náročný na nastavení paraboly, díky svým parametrům. Tedy je potřeba vyměnit "technika" za technika, ktery by změřil a vyhodnotil různé věci, které se týkají signálu a donastavil parabolu.

Tento technik mi instaloval Skyline kdyz jsem kupoval barak a videl jsem ho 2krat... mel bychte prosim nekoho v okoli Prahy - východ (Libeznice, Bořanovice, Březiněves) koho byste mi doporučil, kdo by mi s mým problemem mohl pomoci? Dekuji M.


Jedlaa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #7 kdy: 30. 12. 2014, 09:42:32 »
V drtivé většině případů kostičkování HD programů způsobuje nepřesně nasměrovaná parabola! To by ten měl technik vědět zcela samozřejmě! Ve vašem případě může být příčinou i rozvod po domě. O tom nic nepíšete. Kolik vlastně máte zásuvek, když dvě byly špatné? To máte nějak udělané rozbočení na dva televizory, nebo máte konvertor typu TWIN? Co to znamená signál 72 až 68? To je síla signálu nebo kvalita signálu? Kvalita musí být vždy co nejvyšší!

Setkal jsem se zpočátku také s kostičkováním programů, které ovšem po několikerém zpřesnění nastavení paraboly zmizelo! Pomoci vám může především jiný technik!

Dekuji za odpoved, rozvody mam v celem baraku nove, cca 6 zasuvek a z kazde zasuvky je sveden kabel na jedno misto kde je potom venku vse pripojeno do paraboly. Jaky konvertor mam to nevim, jenom v mezi reci mi technik rikal, ze musi nechat odladit konvertor pro lepsi prijem. O signalu jestli je to sila nebo kvalita take nevim o jakem typu mluvil, jak pisi jsem novy uzivatel a moc tomu nerozumim.

Jak pisete asi budu muset vymenit technika za "technika" .) Pokud byste nekdo vedeli o dobrem technikovi v okoli Praha - východ dejte prosím vedet. dekuji moc M.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #8 kdy: 30. 12. 2014, 10:12:58 »
není to kostičkování jen v době, kdy třeba prší či sněží či jsou jinak zhoršené podmínky příjmu signálu ze satelitu ? pak by to kostičkování bylo vcelku normálním a jedinou sice ne perfektní obranou je větší parabola. Já mám tyhle problémy u některých slabších transponderů nejen u HD ale i SD na DVB-S2, i když ty vysílající v DVB-S v té době jsou OK. Prostě DVB-S2 je na tyhle vlivy citlivější. Mám parabolu 90 cm. No vydržím to, je to opravdu jen někdy a nechci mít parabolu jak někde v kosmickém středisku  :)


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #9 kdy: 30. 12. 2014, 10:18:47 »
V drtivé většině případů kostičkování HD programů způsobuje nepřesně nasměrovaná parabola! To by ten měl technik vědět zcela samozřejmě! Ve vašem případě může být příčinou i rozvod po domě. O tom nic nepíšete. Kolik vlastně máte zásuvek, když dvě byly špatné? To máte nějak udělané rozbočení na dva televizory, nebo máte konvertor typu TWIN? Co to znamená signál 72 až 68? To je síla signálu nebo kvalita signálu? Kvalita musí být vždy co nejvyšší!

Setkal jsem se zpočátku také s kostičkováním programů, které ovšem po několikerém zpřesnění nastavení paraboly zmizelo! Pomoci vám může především jiný technik!

Dekuji za odpoved, rozvody mam v celem baraku nove, cca 6 zasuvek a z kazde zasuvky je sveden kabel na jedno misto kde je potom venku vse pripojeno do paraboly. Jaky konvertor mam to nevim, jenom v mezi reci mi technik rikal, ze musi nechat odladit konvertor pro lepsi prijem. O signalu jestli je to sila nebo kvalita take nevim o jakem typu mluvil, jak pisi jsem novy uzivatel a moc tomu nerozumim.

Jak pisete asi budu muset vymenit technika za "technika" .) Pokud byste nekdo vedeli o dobrem technikovi v okoli Praha - východ dejte prosím vedet. dekuji moc M.

"nechat odladit konvertor pro lepsi prijem"? To je dost silná káva....takový nesmysl!
Konvertor typu TWIN se dvěma samotnými svody pro příjem do dvou přijímačů, nebo konvertor pro příjem pro čtyři účastníky a čtyři svody do čtyř místností a to je všechno! Zásuvky jsou jen zbytečná "ozdoba" a když jsou zvoleny nevhodné typy, tak páchají jen škody i když na nich není připojen žádný přijímač!!


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #10 kdy: 30. 12. 2014, 10:25:31 »
Technik s tím nemusí mít vůbec nic společného,
z Vašeho zmateného popisu jsem akorát pochopil to, že používáte asi Skylink a ne nějaký Skyline. Další problém je ten, že vlastně vůbec netušíte co Vám kdo namontoval na střechu a to je další problém. Z toho neúplného popisu si dovoluju vyvodit to, že je asi namontován monoblok (2 zásuvky se používají a 2 byly vyměněny). Pokud anténní rozvod v domku dělal nějaký elektrikář, kterému je úplně fuk jaký koncový útlum mají zásuvky, pak se té výměně nedivím. Už jsem se s tím setkal mnohokrát. Další problém může být v kabeláži, konektorech atd. Nemusí jít nutně o špatně nastavenou parabolu, ikdyž to nevylučuji.
Bohužel tazatel vůbec neuvedl jaký/jaké používá přijímače, nebo snad jde o moduly s kartami v kombinaci s TV se satelitním tunerem?
Nevíme, zda za poslední 3 týdny nebyl v domácnosti připojen jiný el. spotřebič, nevíme taky to, zda se vady na obraze vyskytují tehdy, když jsou v provozu oba televizory/přijímače současně. Nevíme co se stane pokud je jeden z nich úplně odpojen od el. sítě, případně z ÚZ atd.
Takže těžko soudit kde může být skutečná příčina potíží.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #11 kdy: 30. 12. 2014, 10:28:57 »
není to kostičkování jen v době, kdy třeba prší či sněží či jsou jinak zhoršené podmínky příjmu signálu ze satelitu ? pak by to kostičkování bylo vcelku normálním a jedinou sice ne perfektní obranou je větší parabola. Já mám tyhle problémy u některých slabších transponderů nejen u HD ale i SD na DVB-S2, i když ty vysílající v DVB-S v té době jsou OK. Prostě DVB-S2 je na tyhle vlivy citlivější. Mám parabolu 90 cm. No vydržím to, je to opravdu jen někdy a nechci mít parabolu jak někde v kosmickém středisku  :)
Tu parabolu si nechte doladit na 90tce parabole musí vše chodit jak z praku s výjimkou opravdového extrému, jakým byly například letošní letní bouřky.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #12 kdy: 30. 12. 2014, 10:42:19 »
"Dekuji za odpoved, rozvody mam v celem baraku nove, cca 6 zasuvek a z kazde zasuvky je sveden kabel na jedno misto kde je potom venku vse pripojeno do paraboly. Jaky konvertor mam to nevim, jenom v mezi reci mi technik rikal, ze musi nechat odladit konvertor pro lepsi prijem. O signalu jestli je to sila nebo kvalita take nevim o jakem typu mluvil, jak pisi jsem novy uzivatel a moc tomu nerozumim. "


zkuste to nafotit (tu věc do které jdou kabely a talíř na střeše). Pokud nevíte co máte.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #13 kdy: 30. 12. 2014, 11:04:59 »
není to kostičkování jen v době, kdy třeba prší či sněží či jsou jinak zhoršené podmínky příjmu signálu ze satelitu ? pak by to kostičkování bylo vcelku normálním a jedinou sice ne perfektní obranou je větší parabola. Já mám tyhle problémy u některých slabších transponderů nejen u HD ale i SD na DVB-S2, i když ty vysílající v DVB-S v té době jsou OK. Prostě DVB-S2 je na tyhle vlivy citlivější. Mám parabolu 90 cm. No vydržím to, je to opravdu jen někdy a nechci mít parabolu jak někde v kosmickém středisku  :)
Tu parabolu si nechte doladit na 90tce parabole musí vše chodit jak z praku s výjimkou opravdového extrému, jakým byly například letošní letní bouřky.
ano problém mám jen zcela mimořádně v době extremní bouřky/průtrže mračen nebo sněhové vánice a jen u jednoho transponderu dvb-s2. :) naladěné mám dobře, vč proměření přístroji. Jsem si vzpoměl, že jsem se jednou díval, myslím na Eurosport a ten vypadl na chvíli a pak byla omluva - u nás bylo OK, ale někde, kde mají oni ty velké paraboly na satelit, byl nějaký povětrnostní extrem.
« Poslední změna: 30. 12. 2014, 11:07:53 od pepa novák »


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re:Kostičkování HD programů
« Odpověď #14 kdy: 30. 12. 2014, 11:15:24 »
Ani dobře nastavena parabola 90cm nezaručí bezchybný příjem.
Za všechno kostičkování nemůže jen závada, či příjmové podmínky na straně příjemce.
Zcela opomíjíte možné výpadky na trase uplinku a u našich dodavatelů programů docela časté zahlcení enkodéru díky mžikově nedostačující přenosové kapacitě. I v DVB-T.
Což ale nebude případ tazatele...