Autor Téma: Panasonic TX-L42E6E - seznam kanálů  (Přečteno 4781 krát)

Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Panasonic TX-L42E6E - seznam kanálů
« kdy: 22. 12. 2014, 10:16:14 »


Prosím neví někdo náhodou co znamenají ty znaky podobné písmenu "D" v seznamu kanálů uvedené televize. Teď se mi zmínila máma (73let), že to až donedávna takhle neměla, zobrazení seznamu bylo bez zatrženého znaku, ale prý zmáčkla něco špatně na ovladači a od té doby to tam má.
Nějaké tipy kde by to snad šlo "vyrušit". Jinak samozřejmě asi budu muset udělat továrko a pak vše seřadit znovu.
Díky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic TX-L42E6E - seznam kanálů
« Odpověď #1 kdy: 22. 12. 2014, 10:26:39 »
Kouknu a dám vědět, nicméně není zde napsáni důvod, proč je to špatně? nebo co se změnilo od normálu když tam je ted to písmenko před názvem stanice?
Třeba to je jen identifikace zdroje ...
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Panasonic TX-L42E6E - seznam kanálů
« Odpověď #2 kdy: 22. 12. 2014, 11:06:28 »
díky za ochotu,
špatně asi není nic, prostě máti má ten pocit, že předtím to tam neměla, u starších lidí je to trošku složitější. Televizi jsem jí nastavoval já počátkem roku, když jsme ji pro ni koupili, ale taky už si nevzpomínám jak to bylo. I mě napadlo, že by mohlo jít o "D" jako digitál, ale neměl jsem moc času se v nastavení vrtat, vyrazím tam o vánocích a zkusím to ještě nějak prozkoumat.


zeze

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic TX-L42E6E - seznam kanálů
« Odpověď #3 kdy: 22. 12. 2014, 11:35:30 »
Já mám také TV Panasonic a to kouzelné ,,D'' tam mám od začátku co jsem ji naladil.Zřejmě to znamená digitál.Paní se asi nevšimla.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Panasonic TX-L42E6E - seznam kanálů
« Odpověď #4 kdy: 22. 12. 2014, 11:57:43 »
@zeze,
díky za důležitý postřeh, ano i to je možné. Pokud to dobře chápu, tak ten symbol je tam jakoby "napevno" a nemá cenu si nad tím lámat hlavu nebo jde o nějaké volitelné zobrazení zdroje, které lze v menu vypnout?
Kouknu i na net, zda se propracuju k manuálu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic TX-L42E6E - seznam kanálů
« Odpověď #5 kdy: 22. 12. 2014, 13:11:20 »
Ano, D = digitální kanál. Jestliže si v EPG zvolíte Kategorii (modré tlačítko na DO) a vyberete například Analogové kanály, pak na jednotlivých předvolbách uvidíte místo písmene D písmeno A. Ovšem toto se zobrazí samozřejmě za předpokladu, že nějaké analogové kanály (třeba ze STA) máte naladěny.  Čili označení D/A apod. neodstraníte, takto televizor pracuje. Ostatně taky proč odstraňovat, na jiné funkce TV to nemá vůbec žádný vliv.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Panasonic TX-L42E6E - seznam kanálů
« Odpověď #6 kdy: 22. 12. 2014, 14:54:21 »
Pánové ještě jednou díky za postřehy. Je to podobně jak píše Petr PetrK.
Panák měl zapnuto hlášení nového nalezeného kanálu a žádal o potvrzení, což matka udělala. V STA se objevil Eurosport s německou audiostopou a identifikoval se jako A (analog). Předtím tam byly (seznam kanálů) jenom ty "Déčka" takže odtud vyplynul dojem, že je něco špatně. Jak a proč se tam uvedený program dostal nevím příležitostně se poptám správce.
Díky za spolupráci.