Autor Téma: mux 4 problém benešovsko  (Přečteno 838459 krát)

Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #45 kdy: 09. 01. 2015, 16:35:15 »
Máte pravdu pane kolego,
lidé dnes žel Bohu slyší především na peníze. "Nějak to udělejte aby to moc nestálo a hrálo mi to", přitom třeba mají doma televizor přes půl stěny za 15-20tisíc. Můžeme si o údajném nebo dotyčném "odborníkovi" z Benešovska myslet cokoli. Ale aspoň "ořez" UHF pásma pomocí filtrů udělat mohl, není to zas taková položka. Před necelým rokem už přece bylo jasné kudy se vývoz bude ubírat.
Honda Enduro Team

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


maniacm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #46 kdy: 09. 01. 2015, 22:09:29 »
možná to vše tak je jak píšete.. ale mě to předtím a v průběhu vánoc(kdy nešlo lte) fungovalo na sto pro... takže viníkem je jednoznačně lte... ano asi bude pravda, že pokud by byla sestava poskládaná trochu jinak... tak by nemusel viník napáchat takové škody.. ale v dobu kdy mi to dělali, tak tady žádný rušič nebyl.. a ano už v dubnu se mi zmínil že v praze a okolí mají s lte problém a že jednou to přijde i sem... ale tehdy jsem to prostě chtěl zprovoznit tak to zprovoznil a jak říkám vše do začátku prosince fungovalo dobře...divný je že lte ruší i mux4 na 44 kanále a region 7 na 23 nic.... tak snad s tím něco čtu udělá...
asi takhle to řeknu nejlepší by bylo kdyby t-mobile zase zpět vypnul lte...


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #47 kdy: 09. 01. 2015, 22:30:29 »
Ne, spatně, nejlepsi by bylo pozvat si odbornou firmu/odbornika, ktery tu prasarnu da dohromady, jinak tu budete na veky brecet a stezovat si a volat po vypnuti LTE.Ukoncete tu trapnost, rozbijte prasatko a dejte si rozvody dohromady, CTU vam opravdu nebude delat poskoka.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


maniacm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #48 kdy: 09. 01. 2015, 22:42:49 »
čtu to opraví a t-mobile zaplatí. já už jednou to prasátko rozbil a udělal rozvody. šlo to skvěle do doby než zapli lte . a je to jasný volali jsme na t-mobile a říkal nám že to následující den vypnou a šlo to zase dobře a říkal, že to 5.1. zase zapnou a zase to šlo naprd.
takže nechápu kde to pořád berete, naučte se číst...nebo jste tu všichni příznivci lte? já proti lte nic nemám ale když by to dopředu pořádně naplánovali a zhodnotili všechny negativní vlivy....
v tomto případě je na vině lte.. nic jiného.

kdyby nezapli lte a nerušilo mi to tak věřte tomu že by mi to odborná firma opravila... jenže jak se ukázalo, tak ona ta firma to udělala dobře.. když to půl roku fungovalo ok.


Jeff_Si

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #49 kdy: 09. 01. 2015, 23:39:19 »
Ale to je furt dokola. Pochopte, že ČTU vám to opravovat nebude. Vyprdněte se na LTE a představte si, že byste měli v obci silný TV vysílač na 60 kanálu. Stalo by se to samý co teď, že zesílíte silnej signál a tím se zlikvidujou i kanály, který by měly běžet normálně. Protože zesilovat by se mělo jen to, co je potřeba a ne všechno. Až jim oznámíte, že máte ten zesilovač až do kanálu 69, tak se s vámi už o tom asi ani bavit nebudou. Tady nikdo neobhajuje LTE, ale je potřeba mít správný díly. Teď by bylo asi dobrý, kdybyste tomu technikovi kterej vám to dělal dal odkaz na tuhle diskuzi a až si to přečte, ať se vám k tomu vyjádří. Nebo sem může taky napsat a podělit se proč volil ty prvky jaký volil.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #50 kdy: 10. 01. 2015, 10:57:32 »
 Je to celkem prosté. Až přijede ČTÚ, tak zjistí, že v místě příjmu je úroveň signálu pod minimální hranicí stanovenou normou, takže území prohlásí za nepokryté signálem a celou věc odloží jako neoprávněnou stížnost. Pokud dojde v šetření tak daleko, že zjistí neodbornou instalaci anténního systému, pak stěžovatele poučí o nutnosti odborné montáže. Nikdo nic dalšího dělat nebude. Vřazení filtru odlaďujícího LTE v tomto případě nepomůže, takže T-Mobil nic neopraví ani nezaplatí, protože jeho zařízení není viníkem vzniklých problémů. Děkuji Vám za pozornost. :-) Enik.


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #51 kdy: 10. 01. 2015, 12:15:30 »
Je naivni si myslet, ze T-Mobile to zaplati, vasi neodbornou instalaci si budete muset nechat opravit sam, odbornou firmou, ne tou predchozi.T-Mobile to nezaplati, zaplatite to vy, nebo se nebude divat.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


petrsatik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #52 kdy: 10. 01. 2015, 14:47:13 »
Zdravím Vás, u nás naměřily chlapy z ČTÚ rozptyl LTE 794MHz mrkněte na to 786MHz 51dBuV,781MHz 45dBuV,778MHz 42dBuV,772MHz 38dBuV.Naměřeno na účastnické zásuvce, anténa je prý v pořádku jen signál K 60 je slabší a zesílení signálu z antény, LTE ho zaruší je frekvenčně moc blízko. Ani filtr v tomto případě prý nic nevyřeší.Před 10.12.vše bylo v pořádku to samé zjistili i  u ostatních v okolí.Jinak u nás na zásuvce MUX 1 K38 62dBuV,MUX2 K40 64dBuV,MUX 3 K60 53dBuV,  LTE 794 80dBuV.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #53 kdy: 10. 01. 2015, 15:41:27 »
maniacm: Naštvalo co? Že ti patlalové použili při instalaci naprosto nesmyslné komponenty a to i bez ohledu na nějaké LTE?
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


maniacm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #54 kdy: 14. 01. 2015, 11:23:03 »
takže byl u nás technik čtu a říkal, že lidé bydlící do 500m od daného vysílače mají automaticky nárok na opravu na náklady t-mobile.. s tím, že nesmějí mít nějakou herku na střeše.. takže přijeli ani nic neměřili a řekli že do týdne přijede technik nám to opavit. když sme se ptali jestli nám půjdou i ostatní programy(četl jsem že díky filtru lte se sníži signál i u ostatních programů) tak nám řekl, že možná ano a možná taky ne ale co je zásadní, říkal, že každý mux má danou mapu pokrytí signálem a pokud nějaký mux nedosahuje až k našemu baráku(nyní jsem takový programy chytali třeba k46 z prahy) tak tam pokud tyto programy nepůjdou tak nic neuděláme ale pokud by nám nešli ty, které by podle mapy pokrytí měli jít, tak tam musí techni na náklady t-mobile udělat vše proto aby nám pak následně šli. takže když sem tak nato koukal.. tak předpokládám že mux 1,2, a 3 z cukráku by měl mít dosah až k nám... dále z kozmic jak 44 tak 23 by měla mít dosah také... max jedině k 46 z prahy region 4 pokud nepůjdou tak máme asi smůlu.. stejně jsou tam programy na nic..

takže ještě se uvidí jak to vše dopadne.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #55 kdy: 14. 01. 2015, 13:35:26 »
maniacm: fakt to neber osobně, není a ani nebylo to absolutně nikdy nic proti tobě ale to co ti navykládali mě fakt pobavilo. Myslím že ti co jsou v obraze si na to udělají obrázek sami. Jestli by měl někdo něco opravovat tak především ti mantáci co to tam zpatlali nejenom tobě ale i všem ostatním.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


maniacm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #56 kdy: 14. 01. 2015, 14:36:01 »
nevim nic si osobně neberu... ale pak mi následně volal přímo pán co má v čtu nastrosti střední čechy a prahu a řekl to samé...
matlalům to dám až po této akci.. pokud filtr nepomůže tak jdu na ně...
chápu vy to vidíte jinak ale já to beru z toho pohledu že oni to udělali a šlo vše... pak zapli lte... a nejde to.. tak to dávám za vinu lte... toť vše.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #57 kdy: 14. 01. 2015, 16:29:15 »
No vidíš a to je právě špatně. Kvalitní firma se musí snažit to udělat tak aby to řádně fungovalo i v případě spouštění LTE poněvadž o tom se ví už hodně dlouho. A namísto toho tam montovali nesmysly až do K69 a u těch těžko pomůže filtr ani kdyby byl ze zlata. Z tohoto důvodu fakt těžce pochybuji že stejní matláci jsou vůbec schopni to dát do pořádku. Bohužel. Jenom bohužel lituji ty lidi kteří temhle hochštaplerům naletěli, osobně bych je hnal klackem.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #58 kdy: 14. 01. 2015, 16:50:53 »
myslím si, že je marná diskuse, tazatel dává vše za vinu LTE a ať i v tom klidně žije. Něco jako můj soused, před pár lety na zahradě namontoval parabolu na sloupek od sušáku. Byl líný vylézt na střechu. Říkám mu: "Franto, dej to nahoru do štítu" odpověď proč, dyť je to tak dobrý...uplnynul nějaký ten rok, signál už není takový jak býval. Parabolu přicloňují sousedovic tůje za plotem. Holt tůje-to jsou mrchy...


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #59 kdy: 14. 01. 2015, 17:52:28 »
Ono to LTE jak tak všeobecně pozoruji je na jedné straně i dobré a to z toho důvodu že na něj spousta lidí nyní může svést veškeré své problémy s fušeráckými anténními systémy a to ať už domácími dělanými na koleně nebo právě těmi matlalskými prováděnými "firmami".
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.