Autor Téma: mux 4 problém benešovsko  (Přečteno 838458 krát)

maniacm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #15 kdy: 22. 12. 2014, 18:38:21 »
tak sem se byl podívat na půdě a na kabelu vedoucím z kratší antény bez zesilovače přímo na anténě je zesilovač:teroz anténní zesilovač k21-69 nízkošumový, dále G 30dB, U 12V, F 1,2dB a I 40mA.ten co je u antény supercolor nevím. úhel je cca 45°.
nyní jsou antény zaměněny na zkoušku, tzn. supercolor na prahu a krátká na kozmice.. ale původně to bylo krátká na prahu a supercolor na kozmice a také to nešlo dobře..

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #16 kdy: 22. 12. 2014, 19:10:17 »
Tak to je špatně, najdete si někoho jiného, protože tento člověk se za "odborníka" akorát vydává. Taková instalace nemůže fungovat korektně. Důvod už jsem nejen já uvedl, chybí propust na pražský vysilač (41,53,59,46) a navíc těch 30dB je možná zbytečně moc. Je třeba obě antény doplnit filtry LTE, možná i proto se příjem muxu 3 na k.59 zhoršil. Obdobná situace je asi i u té druhé antény. Slučovač bude zřejmě málo selektivní a tak se to mezi sebou tluče. Pražská anténa je vertikálně nebo horizontálně orientovaná?
« Poslední změna: 22. 12. 2014, 19:14:05 od Horal »


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #17 kdy: 22. 12. 2014, 19:43:40 »
edit:
nedávno Vám tam ještě spustili LTE stanice přímo v Bystřici a pak v Ostředku u Kozmic ve směru na Prahu jich taky máte pár  Soběhrdy, Pyšely atd.
http://start-lte.ctu.cz/
Můžete kouknout do odkazu. Jinak platí co jsem napsal, obraťte se na skutečného odborníka anténní sestavu je potřeba překopat.


maniacm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #18 kdy: 22. 12. 2014, 20:48:31 »
horizontálně.
co pak s tou propustí, když přidají nový mux na nějaké novém kanále? to ho pak vyndám a dám zase nový?
ano teď mi to říkal bratr.. že u jeho baráku pustil t-mobile lte a že přesalo fungovat půlce lidem mux3 a všechny slabší programy tak to bude asi tím.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #19 kdy: 22. 12. 2014, 21:37:50 »
V tomto "anténním systému" je špatně snad naprosto všechno a opravdu těžce pochybuji že to tazatel se svými znalostmi i s tím "patlalem" co to namísto skutečného anténáře dělal, dá někdy dohromady.  :'(
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #20 kdy: 22. 12. 2014, 21:57:37 »
horizontálně.
co pak s tou propustí, když přidají nový mux na nějaké novém kanále? to ho pak vyndám a dám zase nový?
ano teď mi to říkal bratr.. že u jeho baráku pustil t-mobile lte a že přesalo fungovat půlce lidem mux3 a všechny slabší programy tak to bude asi tím.
ano, musí tam být propusti, za současného stavu věci to jinak dořešit nelze. Za jistých okolností by se dalo uvažovat o případném kanálovém předzesilovači směr Praha, ale to spekuluju. Neviděl jsem úrovně a jiné parametry. Pokud bude někde spuštěn jiný mux musí se vyměnit ev. přeladit.
Jinak to nezafunguje. úhel mezi vysilači je dost malý. Jiná situace by nastala pokud by vysilače byly ve zcela opačném směru a pomocí delších směrových antén by se eliminovaly jejich vlivy, ale opět jen teorie. Možností je i předělávka kozmic na třeba 2 kanálovky :D.
Ale vítězí asi kolega Rozsíval s názorem, že to celé postavené špatně a vykoupat se v tom musí ten "odborný instalátor".


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #21 kdy: 22. 12. 2014, 23:07:13 »
Trochu studijního materiálu o anténách je zde, tam najdete i odpověď na své otázky
http://www.digitalnitelevize.cz/magazin/obecne/mala-encyklopedie-televizni-techniky/mala-encyklopedie-televizni-techniky-6-anteny.html?sablona=tisk
http://www.zoznam.sk/4305/prijimame-dvb-t-1-cast-anteny-a-jejich-skutecne-parametry/
Jinak co se týče té sestavy, pokud zde nebude konkrétně uveden typ zesilovačů nebo nějaké věrné fotky, ze kterých by se to dalo vyčíst, obávám se, že nikdo nebude schopen poskytnout nějaké užitečné informace.
Nevím co ten dotyčný je zač a nevím co a čím měřil, ale nahrazovat typově stejné prvky kus za kus s cílem zlepšit příjem není asi to pravé ořechové.

Snažil jsem se uvést váš druhý odkaz na pravou míru, ale zřejmě mají na Digizone nějakého šotka, který mění spojení p.a.r.a.b.o.l.a.cz(jinak než s tečkami mě to nepustí) na zoznam.sk.
Nebo je to spíš averze na Parabolu!!! Ubohé.
« Poslední změna: 22. 12. 2014, 23:12:46 od Daniel Kulhánek »
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #22 kdy: 22. 12. 2014, 23:38:21 »
ano,
bohužel je to fakt s těmi odkazy. Ale myslím, že se i přesto dá tenhle bezesporu přínosný článek najít.
Zkusím to takto:
« Poslední změna: 22. 12. 2014, 23:42:59 od Horal »


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #23 kdy: 23. 12. 2014, 09:06:10 »
horizontálně.
co pak s tou propustí, když přidají nový mux na nějaké novém kanále? to ho pak vyndám a dám zase nový?
ano teď mi to říkal bratr.. že u jeho baráku pustil t-mobile lte a že přesalo fungovat půlce lidem mux3 a všechny slabší programy tak to bude asi tím.
Smutný obraz a česká realita, antény montuje kdejaký bastlíř bez znalostí a výbavy, bohužel. Holt veselé vánoce u Vás v lokalitě asi nebudou.
Antény byly od počátku koncipovány špatně. Reklamujte to a dotyčné "firmě" dejte vale.
Honda Enduro Team


petrsatik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #24 kdy: 24. 12. 2014, 15:46:45 »
Zdravím Vás, už k nám dorazilo na Benešovsko LTE 800MHz ,BTS-ky  Pyšely, Lensedly, Soběhrdy, Turkovice,Ostředek. Nezbývá než filtrovat. Před každý zesilovač musí být  LTE filtr a kanálová propust.Poznali jsme to zde na vlastní kůži, spoustě lidem se zhoršil MUX 3 od 10.12. těsně před vánoci.


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #25 kdy: 26. 12. 2014, 17:52:01 »
Konkretne Pysely jsem montoval ted několikrát a to anteny, které uz na LTE byly pripraveny z vyroby a zadny problém.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


petrsatik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #26 kdy: 27. 12. 2014, 17:27:09 »
Zdravím Vás,největší problém je u antén Alcad MX-075 ,kde jsem se setkal se zabudovanými zesilovači přímo v dipolu,tu to anténu  má spousta lidí kolem mě už z dob analogu, jak tento problém vyřešit?LTE signál tento zesilovač přebudí tak, že nejde nic.Jak tam dát filtr? Asi je to nemožné.Vyměnit anténu ,která je velmi drahá za jinou?


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #27 kdy: 27. 12. 2014, 18:26:52 »
nesmysl,
stačí vyndat z plastové krabičky antény předzesilovač a za 100,-kč koupit  "Náhradní symetrizační člen pro antény ALCAD".
dál stačí vzít 50cm kousek koaxu a z dipólu ho odvést do vodotěsné elektriářské plastové krabičky, tam se mohou umístit zádrže, filtry atd.
Kdo se problematikou opravdu zabývá, má technické myšlení a dost zkušeností vždy si nějak poradí.
« Poslední změna: 27. 12. 2014, 18:29:55 od Horal »


petrsatik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #28 kdy: 28. 12. 2014, 09:43:19 »
Kde se zakoupi symetrizačni člen alcad?


petrsatik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #29 kdy: 28. 12. 2014, 09:56:48 »
Je to starši provedeni sym.členu ty nové tam nepasujou