Autor Téma: mux 4 problém benešovsko  (Přečteno 838448 krát)

Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #90 kdy: 16. 01. 2015, 10:09:38 »
(zapomeň nato že podle tebe a ještě pár členů tady to udělali špatně)

Ano, o tom jak "kvalitně" a "odborně" to udělali opravdu svědčí to že to skoro všem udělali stejně jak píšeš. Bravo, to se ti fakt povedlo? Takže i měřící protokol zajisté máš když jsou to takový machři že?
Myslím že další debata je bezpředmětná, i tazatel samotný brzy zjistí sám že všespásný ČTÚ všechny problémy nevyřeší.

Ani bych se nedivil, kdyby ČTÚ celou stížnost shledal jako neoprávněnou a vyúčtoval ti veškeré náklady s tím spojené.
Tomu bych se vůbec nedivil.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #91 kdy: 16. 01. 2015, 10:21:00 »
dobře...
nebaví mě tato komunikace.. jen sem chtěl vlastně upozornit a popsat jak to funguje u nás a jaký je možný postup nápravy.
2 alex kolik si myslíš že stojí řádná instalace pro rodinný barák dvougenerační... cca 6 televizí dvě antény nějaké ty zesilovače a rozvody. díky
Přesnou cenu ti sdělí každá firma, která provede změření signálů. Ale vzhledem k ceně samotné nemovitosti, resp. ceně jiného inženýrského vybavení (elektrorozvody, voda, plyn , topení apod.) to bude zanedbatelná částka.


maniacm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #92 kdy: 16. 01. 2015, 10:40:26 »
přečtěte si dokumenty na čtu, tam je to jasně napsané.. nechce se mi to tady zase psát jak dětem v pomocné škole.

2 alex jak můžeš vědět cenu nemovitosti a všeho ostatního a proč by tyto věci do toho měly vstupovat? tak napiš přibližnou cifru nechci to přesně, tak když si takovej profík, tak si něco podobnýho už instaloval..ne?


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #93 kdy: 16. 01. 2015, 10:53:13 »
maniacm: já nic číst nehodlám poněvadž na rozdíl od tebe rozlišuji cár papíru a skutečnost. Koneckonců ten nesmyslný bod dvě co jsi Alexovi napsal a který ti od klávesnice nikdy nikdo ani přibližně na dálku napsat prostě nemůže /určitě tedy ne skutečně solidní firma/ opravdu svědčí o tom jak jsi v tomto v obraze. Tímto končím ale přeji ti hodně zdaru ve tvém "zdarma" boji.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #94 kdy: 16. 01. 2015, 11:20:09 »
přečtěte si dokumenty na čtu, tam je to jasně napsané.. nechce se mi to tady zase psát jak dětem v pomocné škole.

2 alex jak můžeš vědět cenu nemovitosti a všeho ostatního a proč by tyto věci do toho měly vstupovat? tak napiš přibližnou cifru nechci to přesně, tak když si takovej profík, tak si něco podobnýho už instaloval..ne?
Můžu to vědět snadno: http://www.odhadonline.cz/ a pokud jde o antény, tak se dá říct, že cca 1000Kč/program může odpovídat nějakému průměru. Nebo přesněji řečeno, já bych pod tuto cenu nešel. A moje srovnání s těmi jinými sítěmi je výhradně proto, že u rozvodů topení obvykle nikdo nemá problém vysolit firmě přes 100t.Kč, zatímco u antén se kroutí jako had (to ale nutně nemyslím na tebe, je to jenom obecná zkušenost).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


maniacm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #95 kdy: 16. 01. 2015, 11:57:45 »
to:alex ok, tak tys myslel srovnání s nemovitostí či inž. sítěmi.. tak sem to špatně pochopil.
takže sem chytal cca 30 programů.. takže od tebe bych platil cca 30tis za anténu a rozvody? docela drahý špás... to bych si raději nechal udělat satelit.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #96 kdy: 16. 01. 2015, 12:05:55 »
Satelit na 6x TV s rozvodem po celém domě by asi o moc levnější nebyl, ale všechno je to pouze odhad.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #97 kdy: 16. 01. 2015, 12:43:02 »
přečtěte si dokumenty na čtu, tam je to jasně napsané.. nechce se mi to tady zase psát jak dětem v pomocné škole.

2 alex jak můžeš vědět cenu nemovitosti a všeho ostatního a proč by tyto věci do toho měly vstupovat? tak napiš přibližnou cifru nechci to přesně, tak když si takovej profík, tak si něco podobnýho už instaloval..ne?
Každá montáž je vždy individuální a nemusí být stejná ani ve dvou domcích, které jsou od sebe vzdáleny 100m. Jinak skutečné náklady se dozvíte až po té co někdo  (opravdu) kompetentní (t.j. ne takový co zkusmo točí a prohazuje antény) udělá místní šetření, zhodnotí co ze současných prvků lze použít a co bylo navrženo a zvoleno špatně. Rozvod pro 6Tv v rodinném domě je to samé jako rozvod pro 6-10 TV v malé bytovce, kde se o to podělí víc nájemníků. Není to žádná legrace a aby to fungovalo spolehlivě, pak je třeba aby zvolené prvky (aktivní i pasivní) byly mezi sebou "kompatibilní" a to až do té poslední zásuvky v bytě/domě. Solidní, zkušený a znalý člověk to nenastřeluje od pasu, ale po "vyšetření" signálu a stanovení prvků dělá něco jako "energetickou rozvahu".


maniacm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #98 kdy: 21. 01. 2015, 10:33:56 »
takže chci se podelit o to jak probíhala oprava od čtu. včera přijel technik z nějaké plzeňské firmy... nejdříve nemohl najít signál.. nakonec si s tím ale poradil.. vylezl na střechu a vyndal z té super color předzesilovač.... dále dal na každý kabel (od každé antény) filtr lte(takový váleček, bližší info nemám.. musel bych vyfotit), dále na kabelu, od staré antény(kde vyndal předzesilovač) dal selektivní propust na kanály 23-56 a zesilovač pro kanály 23-56(taková podlouhlá krabička se zeleným potiskem) jak zesilovač tak propust v jedné krabičce... no a to napojil na daný slučovač do otvoru rest... na druhém kabelu od nové antény, která vede na kozmice... dal jen před ten zesilovač od těch kluků co nám to tam dělali ten samý filtr jako u prvního kabelu...
vše hraje v pohodě akorát kanál 46 z prahy je slabší než byl než začalo vysílat lte.

můžete mi někdo vysvětlit co ta propus a ten zesilovač udělá na těch kanálech 23-56 a druhá věc jak můžeme chytat kanál 59(mux3), z té staré antény když na ten kabel dal tuto propust a zesilovač... kde není uveden kanál 59? díky za vysvětlení.
strávil tam asi cca hodinu a půl a říkal, pokud bychom měli problém abychom zavolali... že všeobecně je u nás slabý signál a že nevím jak se to bude chovat při jiném počasí nebo třeba v létě.


maniacm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #99 kdy: 22. 01. 2015, 07:51:10 »
tak kde jste všichni? :)


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #100 kdy: 22. 01. 2015, 09:28:56 »
Jsem rád, že to takhle dopadlo, třeba to bude přínosem nejen pro vás, ale i pro místní vejtahy, aby se konečně vzpamatovali a přestali kdekoho, koho v životě neviděli, označovat za patlala co nic neumí. Ať vám to hraje za každého počasí. Přeji hezký den a díky, že jste dal vědět, jak se problém vyřešil. :)


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #101 kdy: 22. 01. 2015, 12:19:17 »
takže chci se podelit o to jak probíhala oprava od čtu. včera přijel technik z nějaké plzeňské firmy... nejdříve nemohl najít signál.. nakonec si s tím ale poradil.. vylezl na střechu a vyndal z té super color předzesilovač.... dále dal na každý kabel (od každé antény) filtr lte(takový váleček, bližší info nemám.. musel bych vyfotit), dále na kabelu, od staré antény(kde vyndal předzesilovač) dal selektivní propust na kanály 23-56 a zesilovač pro kanály 23-56(taková podlouhlá krabička se zeleným potiskem) jak zesilovač tak propust v jedné krabičce... no a to napojil na daný slučovač do otvoru rest... na druhém kabelu od nové antény, která vede na kozmice... dal jen před ten zesilovač od těch kluků co nám to tam dělali ten samý filtr jako u prvního kabelu...
vše hraje v pohodě akorát kanál 46 z prahy je slabší než byl než začalo vysílat lte.

můžete mi někdo vysvětlit co ta propus a ten zesilovač udělá na těch kanálech 23-56 a druhá věc jak můžeme chytat kanál 59(mux3), z té staré antény když na ten kabel dal tuto propust a zesilovač... kde není uveden kanál 59? díky za vysvětlení.
strávil tam asi cca hodinu a půl a říkal, pokud bychom měli problém abychom zavolali... že všeobecně je u nás slabý signál a že nevím jak se to bude chovat při jiném počasí nebo třeba v létě.
To jste se měl optat tocho technika proč tam dal to nebo ono, zde na fóru Vám to asi nikdo nepoví.
A pokud si přečtete první stranu diskuse, pak uživatel Horal (který jak je vidět se zřejmě problematikou opravdu zabývá) vpodstatě nastínil správné řešení jak ta montáž měla být provedena. To se potvrdilo tímto Vaším příspěvkem. Bylo-li by to tak uděláno od počátku měl byste daleko méně potíží.
Honda Enduro Team


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #102 kdy: 22. 01. 2015, 12:51:31 »
Vladimír Dráb: naopak, dle toho co tazatel popsal je vidět že to patlalové skutečně byli poněvadž používali něco co používat prostě neměli. Víc k tomu není co dodat, tazateli samozřejmě též přeji aby mu to fungovalo, kritika taky nesměřovala na něj ale především na tu pafirmu.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


maniacm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #103 kdy: 22. 01. 2015, 13:29:54 »
tak snad by mi to někdo tady říci měl, když jsou to takový odborníci.. na co se takový součástky používají. druhá věc je zase dokolo proč by tam měli už v dubnu dávat nějaké součáskty když ani nevěděli že bude nějaké lte....

ne jen sam tady chtěl napsat těm chytrákům, co říkali že se na mě čtu vykašle a že vše budu platit.. tak že jsem opravdu nic neplatil a že tedy mi to opravili a taky těm kteří říkali, že lte za to nemůže... tak si myslím že může protože jinak by to opravdu t-mobile neplatil.. takže opravdu zato mohlo hlavně lte...

patlalové to zase takový nejsou když i ten zesilovač o který tady nejvíce šlo...tam tento technik nechal...


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #104 kdy: 22. 01. 2015, 13:49:48 »
Že by TM platil nějaké propusti a zesilovače, to jsem tedy ještě neslyšel. Buď mají dobrou náladu a udělali ti radost, anebo faktura teprve dorazí.