Autor Téma: RPG a společné antény  (Přečteno 9109 krát)

Jarek M

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
RPG a společné antény
« kdy: 10. 06. 2010, 08:41:38 »
Chtěl jsem se zeptat jestli někdo bydlíte v domě, který vlastní na Ostravsku či Karvinsku  společnost RPG a jestli už vám někomu předělávali společnou anténu na příjem DVB-T?
Když u mojí mamky měli opravit společnou anténu, protože měli problém s příjmem analogové Novy tak se jim do toho moc nechtělo, že se budou rozvody předělávat hromadně kvůli digitálnímu vysílání, ale zatím je ticho po pěšině a to končí tento měsíc v Ostravě analogová ČT2. Tak by mě zajímalo jak je to jinde a jestli jí mám raději hodit anténu za okno. Dík za odpovědi.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re: RPG a společné antény
« Odpověď #1 kdy: 10. 06. 2010, 15:27:24 »
ahoj,
prozatím vím o domě na Havlíčkově náměstí v Ostravě-Porubě blízko Panoramy, kde najatá firma v domě z roku 1953 pustila štávu do více jak 30 let starých rozvodů. Byl jsem zde minulý týden jednomu známému 80letému pánovi instalovat stb a zároveň čekal na technika UPC, který si měl vyzvednout přijímač po zrušení smlouvy. Dům má včetně zvýšeného přízemí 5 pater, úplně nahoře, kde dotyčný bydlí byl signál na úrovni od 56-65 dBuV. Příjem Mux 1,2,3 z pochopitelných důvodů by 63. kanál Muxu 4 starými dráty neprolezl. Na konci větví to nebude nic moc, jelikož rozdělení na nějaké segmenty se zde nekoná. Prostě přístup udělat digitalizaci co nejlevněji.
Firma RPG byty je kapitola sama o sobě, loni jsem pracoval pro IP providera, který se ucházel o uvedenou zakázku na rekonstrukci STA, ale holt nám bylo naznačeno složit všimné. Podrobnosti bych nerad rozváděl.
Ještě perlička ve vchodech kde jsme měli internet většinou družstva vlastníků požadovala max. 20kč/měsíčně po každém uživateli internetu (spotřeba switche, modemy,routery apod). U RPG vchodů to bylo 120kč!! na měsíc. Přitom základní cena internetu startovala na 230kč. Zajímavá je symbióza UPC a RPG byty, kvůli tomu že RPG zakazuje instalaci vlastních antén a parabol na střechy a stěny domů. No ňák jsem se rozepsal. Ale jeden bohatý majitel a mecenáš dá raději miliónky politickým stranám, než na nějakou prkotinu související se zlepšením podmínek svých nájemníků, že?....
edit překlepy
« Poslední změna: 10. 06. 2010, 15:32:12 od Wolfgang Wolf »
Honda Enduro Team


Jarek M

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re: RPG a společné antény
« Odpověď #2 kdy: 10. 06. 2010, 22:24:57 »
Díky za odpověď.
Jak se tak dívám tak to bude asi všude stejné. ---> Kašlem na lidi a raději se budeme věnovat lobingu (penízky dostaly ty správné strany) => Asi mu za to změní zákon tak, aby nemusel umožňovat příem televize nájemníkům vůbec...
V Karviné je to to samé, jsem moc rád, že bydlíme ve svém domečku a co si uděláme to máme a náklady na bydlení jsou mnohem menší než má mamka na byt u RPG (je mi líto všech co u nich bydlí. Mimochoem i obce a větší či menší bytová družstva se starají mnohem víc o svůj bytový fond a o nájemníky či družstevníky)