Autor Téma: 45 kanál Klínovec  (Přečteno 9426 krát)

Dave1977

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
45 kanál Klínovec
« kdy: 09. 12. 2014, 18:49:22 »
Dobrý večer,měl bych prosbu na zkušenější-před 3 lety jsem rekonstruoval anténní rozvody včetně antény Vaten síto velký.Bez problémů hrají mux1 na 33k,mux2 na 58k,mux3 na 55k a 45k mux4 a tento mux4 mi od minulého týdne vypadl,síla signálu 0,kvalita rovněž 0.Tři roky to fachčilo a najednou nic?Nedělalo se tam něco na vysílači nebo směrovost?Mám slučovač na 21-35kanál kde mám saské multiplexy a 39-69 kanál na české.Lokalita Krušné hory Nová Ves v Horách.Zkoušel jsem 30kanál Teplice ale signál kolísá mezi 55-80%,před sebou mám masiv hor do nížiny na teplice.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:45 kanál Klínovec
« Odpověď #1 kdy: 09. 12. 2014, 19:09:43 »
No určitě, na vysílač si sednul skřítek a odhání ti signál :D


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:45 kanál Klínovec
« Odpověď #2 kdy: 09. 12. 2014, 19:19:40 »
"síla signálu 0,kvalita rovněž 0"
...na domácích teploměrech, jelikož je 0 i na venkovních teploměrech :)


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:45 kanál Klínovec
« Odpověď #3 kdy: 09. 12. 2014, 20:00:41 »
Dobrý večer,měl bych prosbu na zkušenější-před 3 lety jsem rekonstruoval anténní rozvody včetně antény Vaten síto velký.Bez problémů hrají mux1 na 33k,mux2 na 58k,mux3 na 55k a 45k mux4 a tento mux4 mi od minulého týdne vypadl,síla signálu 0,kvalita rovněž 0.Tři roky to fachčilo a najednou nic?Nedělalo se tam něco na vysílači nebo směrovost?Mám slučovač na 21-35kanál kde mám saské multiplexy a 39-69 kanál na české.Lokalita Krušné hory Nová Ves v Horách.Zkoušel jsem 30kanál Teplice ale signál kolísá mezi 55-80%,před sebou mám masiv hor do nížiny na teplice.
V Teplicích 45 kanál jede v pohodě,pravda je ,že dnes odpoledne to trvalo chvíli než naskočil.Vy jste na kopcích ,možná že se i mně do toho pletl dnes nějaký vzdálený vysílač na stejných vlnách.Počkejte až se změní počasí nebo přitočte anténu.


Dave1977

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:45 kanál Klínovec
« Odpověď #4 kdy: 09. 12. 2014, 20:30:29 »
To jsem zkusil jako první "hejbnout"anténou ale nic se nedělo.Mě nejde do hlavy,že 3 roky to šlape jako z praku a od minulého týdne nic.Ať byla mlha,déšť,sníh,teplo,zima šlapalo to v pohodě.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:45 kanál Klínovec
« Odpověď #5 kdy: 09. 12. 2014, 23:58:58 »
Dobrý večer,měl bych prosbu na zkušenější-před 3 lety jsem rekonstruoval anténní rozvody včetně antény Vaten síto velký.Bez problémů hrají mux1 na 33k,mux2 na 58k,mux3 na 55k a 45k mux4 a tento mux4 mi od minulého týdne vypadl,síla signálu 0,kvalita rovněž 0.Tři roky to fachčilo a najednou nic?Nedělalo se tam něco na vysílači nebo směrovost?Mám slučovač na 21-35kanál kde mám saské multiplexy a 39-69 kanál na české.Lokalita Krušné hory Nová Ves v Horách.Zkoušel jsem 30kanál Teplice ale signál kolísá mezi 55-80%,před sebou mám masiv hor do nížiny na teplice.
Tak pokud se nepletu, před týdnem psali na DZ, že proběhla na Klínovci výluka. Zkusil bych tovární nastavení toho settopboxu nebo televize, pak manuální proladění kanálů.
Pokud to nezabere (malá pravděpodobnost), tak přemýšlejte co se od té doby změnilo v okolí. S příjmem na horách je to vždy o něco složitější. A momentálně je dost inverzní počasí, takže tohle na příjem vliv mít může.
Další z možností je ta, že signál na Vaší anténě byl na mezní hranici-bez rezervy a nějakým vnějším vlivem se ještě zeslabil.
Jinak tu přijímací soustavu jste nepopsal moc podrobně.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:45 kanál Klínovec
« Odpověď #6 kdy: 10. 12. 2014, 00:13:51 »
Měl bych k tomu příjmu dotaz, ten MUX3 chytáte zezadu z Bukovky při anténě nasměrované na Klínovec? Z Nové Vsi je ke Klínovci poměrně nepříznivý terénní profil, takže pokud jde chytat MUX3 z Bukovky, po nasměrování antény na Bukovku je v podobném směru Teplice Vodárna MUX4 K30, terénní profil stejně příznivý jako ta Bukovka, pokud není problém v zástavbě přímo u Vašeho domu. Nebo jsem pro terénní profil zvolil špatnou část obce i se sebepodrobnějším popisem příjmové soustavy a se znalostí adresy příjmu je to stále věštění z křišťálové koule  ;) Vzhledem k tomu, že překážek ke Klínovci je tolik, může se stát cokoliv, k čemu během tří let nedošlo, povyroste les, napadne sníh nebo se udělá námraza v konstalaci, která od té doby nebyla apodobně. Takhle na dálku se mi zdá příjem Bukovky a Teplice Vodárna mnohem pravděpodobnější než Klínovec.
« Poslední změna: 10. 12. 2014, 00:16:24 od Mik Kotanen »


Dave1977

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:45 kanál Klínovec
« Odpověď #7 kdy: 10. 12. 2014, 06:27:55 »
Mám dvě síta od vatenu napojené na slučovač 21-35k-tam je napojené síto vertikálně na ARD,ZDF,MDR a na kanály 35-69 je napojené síto horizontálně směr Klínovec.Každopádně mux1 na k33 jde i na nasliněný prst,mux2 na 55k taky 100%,na k55 máme u Hory sv.kateřiny dokrývač,mux4 běžel naprosto v pohodě od najetí vysílače do provozu.Je pravda že občas naskočil i mux7 na k50 ale ten mě nevadí.Mux4 na k45 šlapal opravdu výborně se sílou signálu 80% a kvalita 95%.Zkoušel jsem i Rakovník Louštín na k44,ten vím že jde taky u nás stabilně ale pak nechytnu na k55 mux3 kde je hlavně Déčko pro děti.Předtím jsem měl sat od Digi TV ale to bylo něco-mlhy,sníh,déšť-bez signálu tak jsem to asi po 2 letech zrušil.Mux4 na kanálu 30 hodně kolísá a kostičkuje,rovněž k21 z Ústí.


Dave1977

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:45 kanál Klínovec
« Odpověď #8 kdy: 10. 12. 2014, 06:37:09 »
Samozřejmě že mux2 je na k58.Stabilně jede ještě mux1 na 43-to je Ještěd a k40 Černá hora ale ty mě moc neřeší situaci.Pokud se Klínovec nezlepší budu muset asi přidat třetí anténu a směrovat ji na Rakovník na mux4 k44 ale potom zase budu muset řešit slučovač na 3 antény.


Petr C.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:45 kanál Klínovec
« Odpověď #9 kdy: 11. 12. 2014, 10:58:30 »
Samozřejmě že mux2 je na k58.Stabilně jede ještě mux1 na 43-to je Ještěd a k40 Černá hora ale ty mě moc neřeší situaci.Pokud se Klínovec nezlepší budu muset asi přidat třetí anténu a směrovat ji na Rakovník na mux4 k44 ale potom zase budu muset řešit slučovač na 3 antény.
Stačí pak řešit slučovač na 2 antény  44+REST a dát ho na vstup stávajícího slučovače 39-69.