Autor Téma: Finále Davis-Cupu Francie - Švýcarsko  (Přečteno 11734 krát)

amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Finále Davis-Cupu Francie - Švýcarsko
« Odpověď #15 kdy: 23. 11. 2014, 11:02:18 »
@Tondach: "Ani tazatel v takové situaci asi není!" A jak to můžeš vědět? Ty jsi u něj byl? Pamatuj, že rady nepze udílet bez znalosti u konkrétního zájemce. Odborně (mezi profíky) se používá termín "místní šetření". Jinak radit nelze. A opět upozorňuji na zbytečné citace předcházejících příspěvků v daném diskusním tématu. Již to řeším s jiným diskutujícím na jiném místě tohoto fóra! Měj to prosím na paměti! Na jiných fórech tento "nešvar" admini poměrně nekompromisně a promptně řeší.
Asi vůbec nechápeš význam slůvka "asi"!
A jen jsem srovnal finanční náklady na pořízení paraboly s multifokusem a na motor! Nikomu jsem vůbec nic neradil, co má udělat nebo neudělat! Nikomu jsem neradil, že si má nainstalovat motor! A nechápu vůbec, co tě na bezvýznamné poznámce vytáčí! Jestli si dneska v noci musel nebo naopak nesměl, tak si své mindráky nevybíjej laskavě na mě! A nevyhrožuj trapně  adminem!
« Poslední změna: 23. 11. 2014, 11:04:50 od amatér Tondach »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


MarioF87

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • Asterixův blog číslo 1
    • E-mail
Re:Finále Davis-Cupu Francie - Švýcarsko
« Odpověď #16 kdy: 23. 11. 2014, 11:34:02 »
Teda tolik rozruchu kolem mne, diskuze se rozběhla úplně jiným směrem  :D

Ale opravdu nejsem v dané hypotetické situaci. Měl jsem satelit ještě s bráchou, sice jednu parabolu, ale každý samostatný příjem, brácha odmítl Skylinku uhradit SP, tak má po satelitu a vůbec mu to nevadí, vrátil se k dvb-t. Takže satelit je napojený jen u mne, využívám ho jen já, k žádným hádkám ohledně sledování programu docházet nebude. At je Skylink jaký je, já ho rušit nemíním, vždycky bylo mým snem pustit televizi a mít tam Eurosport, Nova sport, NGC... K tomu lze mít FTA příjem i z více družic, můžu procvičovat angličtinu...

Jen s tím neustálým komentováním tenisu mi to dost vadí , pokud to je tak, jak píšete. Styl a podoba komentování na ČT nebo i české redakce Eurosportu je střízlivý, ale stačí už třeba přepnout Eurosport na angličtinu a taky do toho dost kecají, navíc jsou ve studiu hned dva, v české redakci jen jeden. A pokud do toho kecají i Italové, tak nevím, co je suprového na supertennisu hd, aby do toho furt kecali a stejně informační hodnota je nulová. V případě francouzského komentování se navíc připojuje moje averze vůči francouzštině (pro mne nejhnusnější řeč na světě), kterou vůbec poslouchat nemíním.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Finále Davis-Cupu Francie - Švýcarsko
« Odpověď #17 kdy: 23. 11. 2014, 11:41:15 »
@Tondach: Opět zbytečná citace. Mě nic nevytáčí, nevím kde jsi na tuto "konstrukci" došel a jakým způsobem. A co jsem dělal dnes v noci, to nechej laskavě na mě. Prostě se dnes musí člověk smířit s tím, že natáčecí SAT systémy tvoří naprosté minimální procento u současných (a těch z dob nedávno minulých) SAT instalací. Výhody takových parabol typu T90 nebo Multibeam 85 (či jiné), oproti natáčecím systémům jsou snad každému, který se v této oblasti pohybuje (já už x desítek let) nad slunce jasné. Jako jeden z nejdůležitějších uvedu přístupovou dobu při přepínání mezi jednotlivými tv programy na rozdílných družicích (jak dlouho trvá přepnutí programu A na družici A3 na program B na družici Hispasat nebo ještě jiné, která je třeba na pozici 45W u motorického systému a u SAT instalace s T90?  :D ), dále (ale to jsem už psal) je to možnost příjmu na několika odběrných místech a další. Proto se není potřeba rozčilovat (život není jen o SAT příjmu) a přijmout tyto uvedené argumenty. Nic víc, nic míň.  ;D ;D
« Poslední změna: 23. 11. 2014, 11:43:21 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Finále Davis-Cupu Francie - Švýcarsko
« Odpověď #18 kdy: 23. 11. 2014, 11:45:46 »
@Mario F87: Diskuse se "nerozběhla" jiným směrem, jen se tady diskutují dvě varianty možnosti příjmu SATu v tvé lokaci. V každém případě použij variantu bez natáčení, ušetříš si v budoucnu spoustu možných komplikací, nehledě na vysokou nespolehlivost laciných natáčecích sytémů. A navíc nevíš o kolik odběrných míst ve tvé ubytovací lokaci si SAT příjem v budoucnu (lhostejno jestli FTA, FTV nebo PAY) rozšíříš. Mám klienty, kteří začínali s jedním SAT RXem v RD a nyní mají dvanáct, patnáct odběrných míst, což by s natáčecím systémem šlo realizovat jen těžko a nikdo nechce mít na domě několik parabol. Vše vyřeší odborně naistalovaná T90 k plné zákošově spokojenosti.
« Poslední změna: 23. 11. 2014, 11:51:55 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Finále Davis-Cupu Francie - Švýcarsko
« Odpověď #19 kdy: 23. 11. 2014, 12:19:36 »
Mario: vždyť to je přece naprosto jednoduché, sundáš monoblok a namísto něj hodíš multifokus na 3 /23.5E,19.2E,13E/  nebo  4 /28.2E/ pozice. Sloučíš Diseq přepínačem a je to, práce max. na 2 hodinky a díváš se, do vánoc při tomto počasí to musím mít stokrát.
Jinak souhlas se Stasim, motory už dneska v módě moc nejsou, sám jsem rád že jsem se ho po 15 letech zbavil, nyní jsem naprosto spokojen.  :)
« Poslední změna: 23. 11. 2014, 12:22:52 od Dan Rozsíval »
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Fanda Bukovjan

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Finále Davis-Cupu Francie - Švýcarsko
« Odpověď #20 kdy: 23. 11. 2014, 12:39:23 »
Co máte proti motorům,já ho používám 14 let a žádný problém...stabo...akorát jsem ho za tu dobu přestříkal barvou...Jinak pro ostatní členy domácnosti 2 antény 19+13/ použité samostatné twin konvertory s diseq/ a 1w....A vzáloze na půdě táhlový motor s diseq pozicionérem -přehození a napojení za 30minut...


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Finále Davis-Cupu Francie - Švýcarsko
« Odpověď #21 kdy: 23. 11. 2014, 12:50:50 »
"Jinak pro ostatní členy domácnosti 2 antény 19+13/ použité samostatné twin konvertory s diseq/ a 1w....A vzáloze na půdě táhlový motor s diseq pozicionérem -přehození a napojení za 30minut..." Přečti si co píšu v minulém příspěvku. Běžný zákoš nemá zájem mít na nemovitosti x parabol. 99% lidí nejsou SAT nadšenci a podobní "blázni", ale běžní konzumenti tv vysílání.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Finále Davis-Cupu Francie - Švýcarsko
« Odpověď #22 kdy: 23. 11. 2014, 13:20:55 »
Je zajímavé, jak bezvýznamná poznámka jednoho, že není nic enormě drahého si pořídit multifocus a poznámka druhého, že přibližně stejně drahý je i motor, dokáže vybudit k obšírné a víceméně v tomto případě úplně zbytečné diskuzi jedince s nickem Stasi-DDR....! Původní dotaz byl, jak chytit finále Davis cupu!


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Finále Davis-Cupu Francie - Švýcarsko
« Odpověď #23 kdy: 23. 11. 2014, 15:08:21 »
Právě díky této diskusi již původní tazatel ví, co přesně pro sledování dotazovaného sportovního pořadu potřebuje. Jako běžný konzumní zákazník rozhodně nepotřebuje motor (dnešní Diseqc motory již nejsou tak kvalitní a tím, že obsahují pohyblivé součásti nelze o nich prohlásit, že jsou 100% spolehlivé, na rozdíl od pevných parabol, co také chtít za necelých 100€) pro sledování celého dosažitelného SAT orbitu, ale potřebuje profesionálně naistalovanou parabolu pro multifokální příjem, ideálně T90, která plně uspokojí i náročného tv diváka díky své robustní konstrukci (myslím samozřejmě švédský originál a nikoliv levné klony) a zaručí bezproblémový příjem za téměř jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Již jsem u našich konzumních zákošů instaloval několik desítek těchto parabol (v několika případech i místo motoru) a všichni jsou spokojeni a pár jich dokonce prohlásilo, že teprve nyní je to to pravé ořechové a s motorem to nebylo ono. Takže varianta multifokálního příjmu jasně vítězí, což ovšem ty Tondachu nemůžeš vědět, protože se příjmem DVB-S a T nezabýváš na komerční bázi.  Snad jsem ti to už vysvětlil dostatečně a srozumitelně.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


matt33

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Finále Davis-Cupu Francie - Švýcarsko
« Odpověď #24 kdy: 23. 11. 2014, 15:33:10 »
O výhodách motora len tento môj screenshoot tiež to mám cez 10 rokov funkčné bez problémov.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Finále Davis-Cupu Francie - Švýcarsko
« Odpověď #25 kdy: 23. 11. 2014, 16:04:17 »
A kdo jste se nakonec na to finále díval?
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Finále Davis-Cupu Francie - Švýcarsko
« Odpověď #26 kdy: 23. 11. 2014, 17:36:11 »
A Erich Mielke alias Stasi DDR nepřestane plácat nesmysly....jak ty můžeš vědět, co kdo potřebuje? Jak můžeš vědět co někdo jiný chce? A ty řeči o nevhodnosti motorů si taky nech pro sebe! Jsi nějak moc chytrej .....! Jsou lidi, kterým motor vyhovuje i přes tvoje kecy!


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Finále Davis-Cupu Francie - Švýcarsko
« Odpověď #27 kdy: 23. 11. 2014, 17:37:24 »
A kdo jste se nakonec na to finále díval?
Já koukal včera na čtyřhru a dnes na Federera  ;)


MarioF87

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • Asterixův blog číslo 1
    • E-mail
Re:Finále Davis-Cupu Francie - Švýcarsko
« Odpověď #28 kdy: 23. 11. 2014, 17:48:10 »
Já viděl jen dnes závěr Federera a závěrečný ceremoniál, co jsem si pustil z nějakého streamu.


kolenac2

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 200
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Finále Davis-Cupu Francie - Švýcarsko
« Odpověď #29 kdy: 24. 11. 2014, 08:08:59 »