Autor Téma: Placená IPTV nezávisle na poskytovateli Internetu  (Přečteno 13211 krát)

Aleš Kovářík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Placená IPTV nezávisle na poskytovateli Internetu
« kdy: 25. 03. 2015, 16:54:13 »
Zdravím,
existuje nějaká placená IPTV platforma, která by fungovala i na UPC? Ideální by bylo, kdyby se daly vybírat kanály stylem a la carte, tedy vyberu (a platím) jen ty, co mě zajímají a ne smetí, co mi nabalíčkuje UPC. Zajímaly by mě dokumentární kanály jako Discovery, National Geographic, Spektrum apod. Ideálně taky bez specialniho set-top-boxu (např. formou smart TV aplikace apod.).
Sledovani.tv je mi k nicemu, protoze nabízí jen bežné kanály, co jdou chytit na anténu, ale premiové kanály nemá a navíc to v UPC nejde.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placená IPTV nezávisle na poskytovateli Internetu
« Odpověď #1 kdy: 25. 03. 2015, 17:56:20 »
V UPC budou úplní hlupáci a nechají si dát nějakou kukačku do hnízda, která jim bude parazitovat na síti a kasírovat do vlastní kapsy, zatímco UPC utře nos. Hezká představa :D


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placená IPTV nezávisle na poskytovateli Internetu
« Odpověď #2 kdy: 25. 03. 2015, 18:54:52 »
V SR sa o niečo podobné pokúša Antik.... A internetoví operátori poskytujúci IPTV sa mu v činnosti pokúšajú brániť.

Konkrétne UPC vo svojich sieťach službu od Antiku v roku 2013 začalo blokovať, potom ju odblokovalo - napr. http://www.zive.sk/clanok/72124/antik-vs-upc-do-sporu-chce-vstupit-neziskovka

V súčasnej dobe sa nový operátor poskytujúci mobilný internet (Swan) pokúša predbežný zákaz blokovania týchto služieb obísť tak, že na streamovanie nastavuje FUP 10 GB (IPTV od Antiku, ktorý za hodinu prenesie cca  600 MB dát je takto odstavené za cca 16 hodín sledovania TV).
« Poslední změna: 25. 03. 2015, 18:58:00 od Stefan Bukovan »
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placená IPTV nezávisle na poskytovateli Internetu
« Odpověď #3 kdy: 25. 03. 2015, 19:07:07 »
I kdyby nějaký soud zatrhnul blokování, tak to ISP prostě odstřelí jinak, skrytě. O parazita nestojí nikdo.


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placená IPTV nezávisle na poskytovateli Internetu
« Odpověď #4 kdy: 25. 03. 2015, 19:36:36 »
Absolútny súhlas.
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


dubailove.forum

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placená IPTV nezávisle na poskytovateli Internetu
« Odpověď #5 kdy: 25. 03. 2015, 20:07:46 »
Takovým parazitem je rovněž HBO GO od Skylinku. Málokdo to asi bude sledovat přes ten jejich omezený a drahý satelitní internet :) Takže jasný parazit.


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placená IPTV nezávisle na poskytovateli Internetu
« Odpověď #6 kdy: 25. 03. 2015, 20:23:12 »
Poskytovateli internetu má být jedno, co uživatel tahá! Síťová neutralita dostává na zadek  :-\

(použito trefnější slovíčko, fórum cenzuruje :) )
« Poslední změna: 25. 03. 2015, 20:28:40 od Tech7 »
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placená IPTV nezávisle na poskytovateli Internetu
« Odpověď #7 kdy: 25. 03. 2015, 20:58:25 »
Poskytovateli internetu rozhodně nemůže být jedno, když si nějaký cizí subjekt dělá z jeho sítě svůj business, resp. když si ten business dělá bez jakékoliv dohody s ním. V momentě, kdy se ti 2 dohodnou, v tom žádný problém nebude.


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placená IPTV nezávisle na poskytovateli Internetu
« Odpověď #8 kdy: 25. 03. 2015, 22:51:29 »
To by pak mohli mohli od jakéhokoli nákupu na internetu, peněžního převodu, výnosů z reklamy... požadovat provizi. To je prostě blbost. Platím si připojení k internetu a poskytovateli připojení musí být jedno co na něm dělám. Jinak to není připojení k internetu, ale k nějaké oškubané pseudo síti.
« Poslední změna: 25. 03. 2015, 22:53:19 od Tech7 »
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


micha

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placená IPTV nezávisle na poskytovateli Internetu
« Odpověď #9 kdy: 25. 03. 2015, 22:57:28 »
Samotný nadpis vlákna je totální nesmysl. Placená a plnohodnotná IPTV je vždy v menedžované síti daného operátora. To, co se tady zvykne nazývat IPTV je jenom internetové streamování, bez zajištění kvality.
LG 32LB580V-ZM * DENON RCD-M39
HTPC (OpenELEC) * NAS


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placená IPTV nezávisle na poskytovateli Internetu
« Odpověď #10 kdy: 26. 03. 2015, 06:19:21 »
To by pak mohli mohli od jakéhokoli nákupu na internetu, peněžního převodu, výnosů z reklamy... požadovat provizi. To je prostě blbost. Platím si připojení k internetu a poskytovateli připojení musí být jedno co na něm dělám. Jinak to není připojení k internetu, ale k nějaké oškubané pseudo síti.
To by samozřejmě mohli, protože jednou je ta síť majetkem soukromého subjektu, který ji zbudoval a servisuje (provozuje), takže je jenom na něm, jak s ní naloží. Každopádně webové shopy nejsou pro žádného ISP konkurencí (leda by ten ISP také nějaký svůj provozoval), takže toto logicky nevadí. A pokud ISP nemá svoji vlastní TV, tak obvykle nevadí ani IPTV od někoho jiného, přičemž nezřídka dochází i k tomu, že přímo ISP oslovuje IPTV providery s tím, aby tuto službu zajistili. Ale pokud UPC má svoji vlastní TV, tak nelze čekat, že tam kdokoliv jiný bude vítán.


Aleš Kovářík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placená IPTV nezávisle na poskytovateli Internetu
« Odpověď #11 kdy: 26. 03. 2015, 12:41:09 »
Samotný nadpis vlákna je totální nesmysl. Placená a plnohodnotná IPTV je vždy v menedžované síti daného operátora. To, co se tady zvykne nazývat IPTV je jenom internetové streamování, bez zajištění kvality.

No nesmysl to není. Filmbox, Voyo, TopFun, to jsou všechno placené služby, které umožňují streamování nejenom zapůjčených filmů/seriálů, ale taký streamují lineární vysílání televizí. Jestli tohle zvládají tyhle služby, tak by mohly i jiné. Jistěže to není 100% IPTV podepřený QoS, ale to v současný době ani nepotřebuju. Od UPC mám 40Mbps a všemožný video servery mi dodávají video bez problému i třeba ve 4K.


Aleš Kovářík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placená IPTV nezávisle na poskytovateli Internetu
« Odpověď #12 kdy: 26. 03. 2015, 12:51:33 »
To by pak mohli mohli od jakéhokoli nákupu na internetu, peněžního převodu, výnosů z reklamy... požadovat provizi. To je prostě blbost. Platím si připojení k internetu a poskytovateli připojení musí být jedno co na něm dělám. Jinak to není připojení k internetu, ale k nějaké oškubané pseudo síti.
To by samozřejmě mohli, protože jednou je ta síť majetkem soukromého subjektu, který ji zbudoval a servisuje (provozuje), takže je jenom na něm, jak s ní naloží. Každopádně webové shopy nejsou pro žádného ISP konkurencí (leda by ten ISP také nějaký svůj provozoval), takže toto logicky nevadí. A pokud ISP nemá svoji vlastní TV, tak obvykle nevadí ani IPTV od někoho jiného, přičemž nezřídka dochází i k tomu, že přímo ISP oslovuje IPTV providery s tím, aby tuto službu zajistili. Ale pokud UPC má svoji vlastní TV, tak nelze čekat, že tam kdokoliv jiný bude vítán.

Infrastruktura jejich majektem sice je, ale ode mě si berou peníze za připojení k internetu.  Pakliže mají platit principy síťové neutrality, a zatím je v Česku nikdo nezpochybnil, tak mi UPC nemá právo omezovat využívání internetu, leda bych na něm prováděl nelegální činnost. Ostatně sami inzerují, že neuplatňují FUP. Pokud by aktivně blokovali nějakou internetovou službu, pak mi neposkytují službu, kterou jsem si objednal a mám na ni smlouvu a od takové smlouvy odstoupím, pro nedodržení jejích podmínek.


micha

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placená IPTV nezávisle na poskytovateli Internetu
« Odpověď #13 kdy: 26. 03. 2015, 16:02:54 »
No nesmysl to není. Filmbox, Voyo, TopFun, to jsou všechno placené služby, které umožňují streamování nejenom zapůjčených filmů/seriálů, ale taký streamují lineární vysílání televizí. Jestli tohle zvládají tyhle služby, tak by mohly i jiné. Jistěže to není 100% IPTV podepřený QoS, ale to v současný době ani nepotřebuju. Od UPC mám 40Mbps a všemožný video servery mi dodávají video bez problému i třeba ve 4K.
To vůbec není ani 0%-ní IPTV. To je na sobě nezávislé streamování videa různých poskytovatelů. Z pohledu ISP to jsou data.
LG 32LB580V-ZM * DENON RCD-M39
HTPC (OpenELEC) * NAS


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placená IPTV nezávisle na poskytovateli Internetu
« Odpověď #14 kdy: 26. 03. 2015, 16:57:01 »
To by pak mohli mohli od jakéhokoli nákupu na internetu, peněžního převodu, výnosů z reklamy... požadovat provizi. To je prostě blbost. Platím si připojení k internetu a poskytovateli připojení musí být jedno co na něm dělám. Jinak to není připojení k internetu, ale k nějaké oškubané pseudo síti.
To by samozřejmě mohli, protože jednou je ta síť majetkem soukromého subjektu, který ji zbudoval a servisuje (provozuje), takže je jenom na něm, jak s ní naloží. Každopádně webové shopy nejsou pro žádného ISP konkurencí (leda by ten ISP také nějaký svůj provozoval), takže toto logicky nevadí. A pokud ISP nemá svoji vlastní TV, tak obvykle nevadí ani IPTV od někoho jiného, přičemž nezřídka dochází i k tomu, že přímo ISP oslovuje IPTV providery s tím, aby tuto službu zajistili. Ale pokud UPC má svoji vlastní TV, tak nelze čekat, že tam kdokoliv jiný bude vítán.

Infrastruktura jejich majektem sice je, ale ode mě si berou peníze za připojení k internetu.  Pakliže mají platit principy síťové neutrality, a zatím je v Česku nikdo nezpochybnil, tak mi UPC nemá právo omezovat využívání internetu, leda bych na něm prováděl nelegální činnost. Ostatně sami inzerují, že neuplatňují FUP. Pokud by aktivně blokovali nějakou internetovou službu, pak mi neposkytují službu, kterou jsem si objednal a mám na ni smlouvu a od takové smlouvy odstoupím, pro nedodržení jejích podmínek.
Od tebe si sice berou peníze za připojení k internetu, ale nikde nemáš ze strany ISP garantované, jaké služby ti budou fungovat. Takže stejně jako si někde ani nevrzneš s P2P, VoIP nebo i SMTP, tak holt se může stát, že totéž bude u IPTV od Kukačky. A samozřejmě jako zákazník můžeš takovému ISP dát sbohem, v tom ti nikdo nebrání.