Autor Téma: Tablet s GPS a TV  (Přečteno 12905 krát)

omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tablet s GPS a TV
« kdy: 01. 11. 2014, 18:30:19 »
Zdravím na fóru.
Chtěl bych si na cesty pořídit 7' tablet vybavený modulem GPS a TV. Zatím se mi nedaří nic vhodného sehnat. V kamenných prodejnách v Brně na mě hledí jako na zjevení. Na internetu se dají najít, ale většinou již mají ukončený prodej. Máte někdo zkušenost s tímto segmentem trhu, případně můžete doporučit konkrétní typ.
Díky.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tablet s GPS a TV
« Odpověď #1 kdy: 01. 11. 2014, 20:43:45 »
Pro tyto účely mam iPad a externí DVB-T tuner. Naprostá spokojenost už nekolik let.
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Tablet s GPS a TV
« Odpověď #2 kdy: 01. 11. 2014, 21:17:35 »
Kombinace GPS a DVB-T v tabletu existuje jen je potřeba zadat tyto požadavky do vyhledavače.


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tablet s GPS a TV
« Odpověď #3 kdy: 01. 11. 2014, 21:50:20 »
Ukončený predaj?

Tu je nejaký Go Clever - http://www.pricemania.sk/katalog/tablety/goclever-tab-t76-gps-tv-5427085/ - dodávka od 48 hodín do 3 dní.

Tu sú v ponuke dva - Amiko a Ferguson: http://www.tvsatnitra.sk/obchod/cid/31/category/tablety.xhtml

Stačilo zadať do vyhľadávača google kombináciu tablet GPS DVB-T
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tablet s GPS a TV
« Odpověď #4 kdy: 02. 11. 2014, 10:25:14 »
Tak špatně na tom nejsem, že bych neuměl zadat do vyhledávače parametry požadovaného výrobku. Našel jsem jich asi 7, z nichž minimálně Eaget Navi N1 nebo Prestigio Smart GPS Tablet GV7777 mají ukončen prodej.
Zajímají mne zkušenosti z provozu, třeba jestli je lepší externí vstup na anténu nebo se připojovat krokosvorkou na prutovou anténu.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


micha

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tablet s GPS a TV
« Odpověď #5 kdy: 03. 11. 2014, 13:30:12 »
Android je dobrý jenom na online video bez DRM. Na DVB nemá stack... A ve světle příchozích online služeb live TV, bych už DVB na tabletu ani neřešil.
LG 32LB580V-ZM * DENON RCD-M39
HTPC (OpenELEC) * NAS


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tablet s GPS a TV
« Odpověď #6 kdy: 03. 01. 2015, 19:26:08 »
Pokud by někoho zajímalo, jak jsem dopadl, tak tady je závěr celé anabáze.
Vybral jsem si Ferguson Regent TV7, který měl všechno co jsem potřeboval, včetně příslušenství. Jaké bylo moje zklamání, když jsem zjistil, že teměř nic nefunguje. Internet chodil pouze pár metrů od wifirouteru, TV až vstupní signál překročil 70dB a GPS se  nechytla vůbec. Přístroj jsem samozřejmě vrátil a v domnění, že se jedná o kusovou závadu jsem chtěl jiný. Prodejce mi však koupi jiného kusu nedoporučil, že dopadnu stejně. Tak jsem si chtěl koupit Amiko, ale to mi také nedoporučili, že je to stejná výrobní linka.
Tak jsem nakonec od této trojkombinace ustoupil a mám pouze tablet s GPS, zato plně funkční a vyhovující. Třeba časem dojde na USB tuner.       
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tablet s GPS a TV
« Odpověď #7 kdy: 05. 01. 2015, 09:22:37 »
Pokud by někoho zajímalo, jak jsem dopadl, tak tady je závěr celé anabáze.
Vybral jsem si Ferguson Regent TV7, který měl všechno co jsem potřeboval, včetně příslušenství. Jaké bylo moje zklamání, když jsem zjistil, že teměř nic nefunguje. Internet chodil pouze pár metrů od wifirouteru, TV až vstupní signál překročil 70dB a GPS se  nechytla vůbec. Přístroj jsem samozřejmě vrátil a v domnění, že se jedná o kusovou závadu jsem chtěl jiný. Prodejce mi však koupi jiného kusu nedoporučil, že dopadnu stejně. Tak jsem si chtěl koupit Amiko, ale to mi také nedoporučili, že je to stejná výrobní linka.
Tak jsem nakonec od této trojkombinace ustoupil a mám pouze tablet s GPS, zato plně funkční a vyhovující. Třeba časem dojde na USB tuner.     
Tak to je hezké prozření, a pokud sis nekoupil nějaký kvalitní tak na přídavnej tuner zapomeň. :-) Donglů je spousta ale tablet musí umět použít USB jako host - USB OTG (což většina tabletů neumí).
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tablet s GPS a TV
« Odpověď #8 kdy: 05. 01. 2015, 11:20:46 »
Android je dobrý jenom na online video bez DRM. Na DVB nemá stack... A ve světle příchozích online služeb live TV, bych už DVB na tabletu ani neřešil.
DVB je tam snad jako samostatná věc, na Androidu nezávislá. Alespoň tak já bych to tak chtěl.

A ten nesmysl s online službami? Tu TV bych já zřejmě chtěl používat někde venku, mimo dosah levného připojení k internetu, takž nějaké online služby mě naprosto nezajímají.

To jen můj názor, jako člověka, kterého DVB v tabletu taky zajímá.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tablet s GPS a TV
« Odpověď #9 kdy: 05. 01. 2015, 12:53:10 »
DVB je tam snad jako samostatná věc, na Androidu nezávislá. Alespoň tak já bych to tak chtěl.
Pokud se bavíme o USB tuneru, tak ten samozřejmě na Androidu závislý je. Je to stejné jako u Windows, kdy pro každé zařízení potřebujete driver v OS, no a tady je OS Android.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tablet s GPS a TV
« Odpověď #10 kdy: 05. 01. 2015, 22:08:03 »
Android je dobrý jenom na online video bez DRM. Na DVB nemá stack... A ve světle příchozích online služeb live TV, bych už DVB na tabletu ani neřešil.
DVB je tam snad jako samostatná věc, na Androidu nezávislá. Alespoň tak já bych to tak chtěl.

A ten nesmysl s online službami? Tu TV bych já zřejmě chtěl používat někde venku, mimo dosah levného připojení k internetu, takž nějaké online služby mě naprosto nezajímají.

To jen můj názor, jako člověka, kterého DVB v tabletu taky zajímá.

To jsme na tom stejně. Připojit se k internetu a spustit si jakýkoli program kdekoli na světě pro mne není zajímavé. Mě o sledování TV programů ani nejde. Když už, tak mám přístupová hesla do IPTV, ale kde je to kouzlo přijmu ze vzduchu, kdy ten signál musí doletět z vysílače k přijímači. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML