Autor Téma: příjem českých kódovaných programů v severním řecku  (Přečteno 16430 krát)

konstantinos

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
dobrý den
prosím o radu zda je možno v okolí soluně použít k příjmu satelitní kartui T-mobile tv start a  například tento přijímač    http://satelitni-prijimace.heureka.cz/zircon-mini-box-hd/
uvítám i jiná doporučení.
děkuji  k.ch.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:příjem českých kódovaných programů v severním řecku
« Odpověď #1 kdy: 27. 10. 2014, 15:37:35 »
V tomto případě vůbec nejde o kartu ani o přijímač ale především a jedině o pokrytí signálem:  http://www.google.cz/satelit/astra-3b/ 
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:příjem českých kódovaných programů v severním řecku
« Odpověď #2 kdy: 27. 10. 2014, 16:02:04 »
Z dovolené na Chalkidiki (cca 2-3roky zpět) mám zkušenost takovou, že majitelé hotýlku (Řek a jeho česká manželka) měli kvůli česko-slovenské klientele parabolu otočenou na Thor a příjem čs. programů byl přes Free-sat. Parabola odhadem cca 90-100cm. Měli to tehdy nově zavedeno a zmiňovali se, že se pokoušeli o skylink, ale parabola o průměru 120cm nefungovala korektně na všech transpodérech. Větší kvůli občasným silnějším větrům na penzion dávat nechtěli.
Jinak k otázce karty t-mobile start (je to irdeto karta), měl jsem ji několik dnů doma na testy a korektně mi chodila v přístroji Alma s-2210. Uničtečka tohoto přístroje dále v pohodě přechroustala i karty ICE. Jestli karta bude chodit v tom Zirconu mini by Vám asi řekl prodejce, který by to měl mít odzkoušeno a nebo přímý majitel tohoto přístroje.
Osobně Vám skylink ready přijímač nedoporučuju, vyhnul bych se mu obloukem. Pomoci v případě potíží se nedovoláte v Česku. Natož v Řecku. Ten free-sat mi přijde jistější, ikdyž někoho může odradit pravidelná měsíční platba, ale to už je jeho věc.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:příjem českých kódovaných programů v severním řecku
« Odpověď #3 kdy: 27. 10. 2014, 16:57:20 »
dobrý den
prosím o radu zda je možno v okolí soluně použít k příjmu satelitní kartui T-mobile tv start a  například tento přijímač    http://satelitni-prijimace.heureka.cz/zircon-mini-box-hd/
uvítám i jiná doporučení.
děkuji  k.ch.
pokud chcete porušovat platné VOP, je to jen váš problém. Pokud se nemýlím, některé programy jedou jen ve středoevropském svazku, na ně bude potřeba velká parabola....
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


konstantinos

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:příjem českých kódovaných programů v severním řecku
« Odpověď #4 kdy: 27. 10. 2014, 20:45:46 »
díky za reakce
v oblasti je nyní kvalitní signál z Astry ,takže nekódované cs programy v dobré kvalitě ,nevím však zda karta T MOBIL ,která se zaregistruje v česku bude ,tam funkční,
VOP  ale zatím neznám jinou variantu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karlos68

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 538
  • Začínám z novým učtem , předešlý 391 příspěvku.
    • Zobrazit profil
Re:příjem českých kódovaných programů v severním řecku
« Odpověď #5 kdy: 27. 10. 2014, 21:03:24 »
Pokud jde Noe,ČT 24 tak to bude ok ,ale tipoval bych to tak na 150cm parabolu.
Opticum HD Sloth Combo Plus H.265 HEVC Emme Esse 85AL 23,5°E  Emme Esse85AL 4,8°E
Philips 40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,RWT DTV-401T,
DVB-T-CZ Mux 1,2,3Praděd(36,53,51k)PL Mux 1,2,3,Opole Chrzelice(46,23,34k)g.Św. Anny Mux8(6k,11C)
Antény 2xTVA 21-60 Correct relé IRS1.1
IVO 30dB X 21-69k IVO 31dB 6-60


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:příjem českých kódovaných programů v severním řecku
« Odpověď #6 kdy: 27. 10. 2014, 21:21:23 »
Transpondér z ČT programy bude asi jediný problémový, ostatní transpondéry by měly fungovat bezproblémů, ten vtip s VOP samozřejmě neřešte.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:příjem českých kódovaných programů v severním řecku
« Odpověď #7 kdy: 27. 10. 2014, 21:21:31 »
díky za reakce
v oblasti je nyní kvalitní signál z Astry ,takže nekódované cs programy v dobré kvalitě ,nevím však zda karta T MOBIL ,která se zaregistruje v česku bude ,tam funkční,
VOP  ale zatím neznám jinou variantu.
A proč by tam neměla být karta funkční? Jakože odvozem karty za hranice se sama blokne nebo jak si to představujete?? Samozřejmě to je nesmysl a karta normálně pojede. Kartu t-mobile start používám bez problémů v Německu v Hannoveru, kam spolu s kolegy dojíždím za prací. Karta nefunguje na nějaké "hloupé připomínky ohledně VOP", ale na základě kompatibility sw a readru-čtečky.
Takže opakuju ještě jednou zjistěte si u prodejců jak uvedená karta funguje v přístroji, který máte zájem koupit a požádejte třeba někoho přímo v tom Řecku (s motorickou parabolou), aby zkusil české kanály na Astře proskenovat. V každé zemi jsou dxlovci signálu a mají svá fóra. Je úplně jedno, zda jsou programy kódované a nebo ne. Důležité je, aby na daném transpodéru byl signál.


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:příjem českých kódovaných programů v severním řecku
« Odpověď #8 kdy: 27. 10. 2014, 22:37:30 »
O2 TV GO hraje na Rhodosu bez problémů,vyzkoušen příjem i v šanghaji.To vše letos na podzim.


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:příjem českých kódovaných programů v severním řecku
« Odpověď #9 kdy: 27. 10. 2014, 22:44:11 »
Na jihu Kréty v Plakiasu přijímá majitel restaurace pro českou klientelu programy přes 120 parabolu, přijímač nezjištěn, karta UPC, zapůjčená jednou z delegátek. Předpokládám tedy, pokud na jihu stačí 120 cm, mohlo by na severu též.


konstantinos

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:příjem českých kódovaných programů v severním řecku
« Odpověď #10 kdy: 28. 10. 2014, 08:48:01 »
re \závislák
ano ,to jsem přesně myslel, jestli pokud já tu kartu zaregistruji tady v česku  a pak když ji vyvezu mimo ,tak jestli ji třeba T-mobile nemůže zablokovat,teda jestli je to vůbec technicky možné.
všem děkuji za reakce  k,ch.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:příjem českých kódovaných programů v severním řecku
« Odpověď #11 kdy: 28. 10. 2014, 09:20:33 »
konstantinos,
ne nic se nedeaktivuje, kartu od t-mobile vložíš do čtečky přístroje a do 2-3 minut naběhnou programy, které známe od skylinku pod pojemem digital. Má karta navíc otevřela i program ČTHD. Ostatní hd kanály, které jsou součástí základu ne. Ty mi naběhly až po telefonické registraci u operátora (číslo je na letáčku). Na uvedené lince se tě zeptají na Tvé údaje a pak na číslo karty. Mi potom volali asi za 5minut zpátky a ptali se co a jak (asi zpětné ověření). Ostatní hd kanály mi po registraci naběhly asi za 3-4 hodiny. přikládám to tomu, že to T-mobile řeší cestou skylinku. Mezi aktivací a registrací karty jsem měl asi 10dnů "proluku". Karta neobsahovala žádné promo placené nabídky jak jsem to znali ze starších typů karet skylinku.
Ale jak jsem se už několikrát zmínil nevím jak se bude chovat ten Zircon ve spolupráci s kartou t-mobile. My jsme si s chlapama pořídili ze slovenského e-shopu Ellano.sk almu s-2210 a za pár šupů docela dost muziky. Přijímač jsme vybrali kvůli tomu, že bezproblémů přehrává i mkv a avi. A jelikož máme s sebou na fleškách a discích plno filmů je to docela fajn bonus.
Vzhledem k tomu, že máme crt televizi s uhlopříčkou cca 60cm jsme spokojeni.


konstantinos

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:příjem českých kódovaných programů v severním řecku
« Odpověď #12 kdy: 28. 10. 2014, 12:32:16 »
Fox_Mulder

díky moc,je to ,tak ,že já mám v řecku rodinu,která je úplně laická,oni mají  postarší přijímač a parabolu 90 natočenou na astru,nekódované česk.pr.\24 čt,očko atd.\ v dobré kvalitě .tak že já jim chci poslat novej přijímač\zircon teda vymění,to se poradím v obchodě \ kartu bych chtěl zaktivovat tady a taky poslat ,já ale vůbec satelit nemám  ,nevádíto že ? půjde to tak ?


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:příjem českých kódovaných programů v severním řecku
« Odpověď #13 kdy: 28. 10. 2014, 13:00:06 »
půjde, ale musíš počkat až naběhnou všechny kanály, potom pár dní nechat doma, pak poslat a co nejdřív zapojit aby procházely zápisy
Edit,
nevšiml jsem si podstatné věci, že doma nemáš parabolu což je dosti problematické. Budeš se muset spolehnout na prodejce aby Ti vše ošéfoval a pak to odeslat do Řecka. Nebo je zde ještě jiná varianta, spolehlivého prodejce, který tyto karty prodává a spolu s ním i kompatibilní přijímače znám, nebudu to sem dávat, aby to nepůsobilo jako reklama, když tak mi napiš soukromou zprávu. Kontakt Ti později odpoledne dodám.
« Poslední změna: 28. 10. 2014, 13:35:48 od Fox_Mulder »


konstantinos

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:příjem českých kódovaných programů v severním řecku
« Odpověď #14 kdy: 29. 10. 2014, 09:43:26 »
je to asi ,tak že při té aktivaci je nutno vidět obrazovku že ? co když to udělám ,tak ,že jim kartu do řecka pošlu oni ji vsunou do přijímače  já se snima spojím přes skype a z brna zavolám t-mobil ?

nebo že oni zavolají sami t-mobil\ovládají češtinu\ a řeknou  když tak že jsou v brně  ?