Autor Téma: FM rádio v STA  (Přečteno 7462 krát)

Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
FM rádio v STA
« kdy: 11. 05. 2016, 17:52:03 »
Zdravím, když už je u nás v paneláku ta STA, kde je v televizní sdířce pouze bukova hora a dál nic víc a ikdyž používám svoje antény a satelit, tak jsem chtěl vyzkoušet sdířku pro rádio, měl jsem tu kamoše co měl nějaký starý tuner, u něho hrál ale u nás v STA vůbec, na moji anténu mu to krasně hrálo, pak jsem to zkusil přes SDR a taky, vkv (fm) pásmo celé prázdné. Tudíž v naší STA je čistě jen bukova hora bez fm rádia, přitom anténa na střeše je, ale zřejmě ji nepřipojili. Tak by mě zajímalo, použil jste někdo tu FM sdířku? Kolik z nás má sta bez rádia :D tak mě to zajimalo jestli to něco chytne. Takže ta naše "nová" sta je nahovno :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:FM rádio v STA
« Odpověď #1 kdy: 11. 05. 2016, 18:27:07 »
"Takže ta naše "nová" sta je nahovno."  Tak ji reklamuj u toho kdo ji instaloval! Zvláště pokud je instalována i FM anténa na stožáru. Nebo už zase provokuješ?? Pokud je v STA instalován příjem FM pásma (87,5 - 108MHz), není jediný důvod, aby toto pásmo v příslušném výstupu (označeném písmenem "R") na ÚZ fungovalo a to bez jakýchkoliv problémů. To, že tvou STA instaloval nějaký patlák (vzoru jistého západočeského hudebníka) a ty sis ji řádně nepřevzal a nereklamoval při předání nefunkční věci, to je jen a jen tvůj osobní problém!  >:( >:( >:( >:(
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FM rádio v STA
« Odpověď #2 kdy: 11. 05. 2016, 20:12:55 »
"Takže ta naše "nová" sta je nahovno."  Tak ji reklamuj u toho kdo ji instaloval! Zvláště pokud je instalována i FM anténa na stožáru. Nebo už zase provokuješ?? Pokud je v STA instalován příjem FM pásma (87,5 - 108MHz), není jediný důvod, aby toto pásmo v příslušném výstupu (označeném písmenem "R") na ÚZ fungovalo a to bez jakýchkoliv problémů. To, že tvou STA instaloval nějaký patlák (vzoru jistého západočeského hudebníka) a ty sis ji řádně nepřevzal a nereklamoval při předání nefunkční věci, to je jen a jen tvůj osobní problém!  >:( >:( >:( >:(

Nejsem správcem paneláku, to nechal dělat správce, hlavně že nechal udelat "rekonstrukci" a když někdo přijde za správcem že chce "to a to" tak ho to prostě nezajíma, mame rekonstruovanou antenu mame, mame tam "nějakou televizi" máme, to jestli jsou nějaké další multiplexy nebo rádia, to ho vubec nezajímá. Nejsem jediný kdo to tady řešil. Hold když narazíte na debilního správce....
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:FM rádio v STA
« Odpověď #3 kdy: 12. 05. 2016, 06:23:04 »
A co tak členská schůze? Tento pojem ti nic neříká? Píšeš, že s STA má "údajně problém" více uživatelů a správce na jejich podněty nekoná, ač by měl! Pak se nabízí jediná možnost a to správce odvolat a místo něj ustanovit jinou osobu. Když seš tak "iniciatívní" v otázkách STA měl by ses této funkce "správce" chopit a všem tam u vás ukázat, jak se to má dělat!  ;D ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


mmc

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:FM rádio v STA
« Odpověď #4 kdy: 12. 05. 2016, 12:04:37 »
Zrovna na FM je vlastná individuálna anténa omnoho lepšia ako STA.  Z individuálnej antény dostaneš od miestnych zváračiek (90 dBμV) až po šumový prah tunera(aj menej ako 25 dBμV). Signály v STA  musia byť nejako +/- zrovnané. Najčastejšie je na to jeden trimer, ktorým sa nastaví zosilnenie tak, aby miestna zváračka neprebudila širokopásmový zosík. Tým sa pošlú všetky slabšie signály do šumu a "je vymalováno" :-(
3.7-4.2 linear ... 230cm PF mesh
3.4-4.2 + 10.7-12.75 circular ... 180cm PF
10.7-12.75 linear ... 130cm offset
18.3-18.8 + 19.7-20.2 circular ... 130cm ofset
(a to všetko pekne v garáži)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FM rádio v STA
« Odpověď #5 kdy: 12. 05. 2016, 13:26:39 »
Lepší je, pokud ji lze instalovat. Když seš ve věžáku s 13 patry a bydlíš v přízemí, tak individuální anténa asi moc reálná nebude.