Autor Téma: OLED vs. UHD  (Přečteno 122355 krát)

Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:OLED vs. UHD
« Odpověď #45 kdy: 20. 04. 2015, 09:22:32 »
Cernobily bezici text byva v Hyde Parku na CT24. Je ale fakt, ze rychlost vsech zminenych textu je celekem pomala pro posouzeni motion resolution. Spise je tam videt kvalita resamplovani, pripadne dalsiho podpurneho zpracovani.
ČT už před delší dobou začala aplikovat politiku snížení nároků na doprovodné texty (nižší rychlost rolování, nahrazení rolování rozvíjením/stíráním,…). To bylo hlavně kvůli upscalingu a deinterlacingu na straně přijímačů, zvlášť pro stejný program přenášený současně cestou SD i HD. Teprve v poslední době se zase mírně přitvrzuje. HydePark je příkladem (copak se stane, jestli spustí ČT24 v HD?). Ale do dřívějšího stavu ještě je co dohánět.
Sám čekám, zda se nějaký pohyblivý text objeví v HEVC testech.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:OLED vs. UHD
« Odpověď #46 kdy: 22. 04. 2015, 20:49:50 »
Vyzkoušel jsem jak Hide Park, tak TA3 a obě dobrý. Horší to bylo u hokeje. Při rychlých pohybech kamery to již cukalo. Celkem pomohlo aktivováni režimu fotbal. Nevíte co se s nastavením děje, kromě zvýšení kontrastu a barevné sytosti? Na stránkách Samsungu, kromě reklamních keců, jsem nezjistil vůbec nic.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:OLED vs. UHD
« Odpověď #47 kdy: 23. 04. 2015, 09:07:34 »
Vyzkoušel jsem jak Hide Park, tak TA3 a obě dobrý. Horší to bylo u hokeje. Při rychlých pohybech kamery to již cukalo. Celkem pomohlo aktivováni režimu fotbal. Nevíte co se s nastavením děje, kromě zvýšení kontrastu a barevné sytosti? Na stránkách Samsungu, kromě reklamních keců, jsem nezjistil vůbec nic.
Tak to je docela zásadní informace, že TV nestíhá rychlé scény. Sport je dost specifický nicméně zásadní.
Jde o to, zda to nestíhá procesor při resamplu z HD do UHD, nebo malá obnovovací frekvence panelu.

MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:OLED vs. UHD
« Odpověď #48 kdy: 26. 04. 2015, 14:23:04 »
To nedokáži posoudit, kdo na to má větší vliv. Každopádně jsem našel hlouběji v menu funkci Motion Plus, pomocí které se mi podařilo pohyblivý obraz vyhladit. Manželka tam neviděla žádný problém ani v továrním nastavení, já jsem spokojen až teď. Také se mi zdálo, že rychlé scény byly nejhorší u pozemního vysílání, u kabelovky to bylo lepší a nejlepší byl satelit. Možná je to tím, že na satelitu nesleduji české programy.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML