Autor Téma: Country radio  (Přečteno 15448 krát)

Tom Štefka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Country radio
« kdy: 14. 10. 2014, 11:10:25 »
Snad jsem se tu už neptal. Asi ne, vrtá mi to hlavou pořád.
Bydlím přímo pod kopcem vysílače na 87,7 Mhz. Když jsem si dal dipol za okno a hrál si, normálně mi jde Country 89,5 z Prahy a to jsem hodně nízko nad zemí, pak mi jde 103,6 Chotěboř a nakonec začli na 95,00 v Čáslavi. Tak mi řekněte, jestli je to normální.
Kdyby si každý koupil tříprvkovou antenu, museli by to všichni chytit z Prahy. Ten éter je už pěkně zaflákanej.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Country radio
« Odpověď #1 kdy: 14. 10. 2014, 12:21:26 »
Nějak nechápu, o co vám jde, ale mám takový pocit, že vám jde o to, že ve vaši lokalitě chytáte více vysílačů jedné stanice. Ano, to už je v dnešní době (bohužel) zcela normální a platí to již několik let. Stále ale platí, že s kvalitní anténou a tunerem se dá ještě pořád dělat velká muzika. Mě v poslední době nejvíce zamrzel nový vysílač Rádia Sázava v Jablonci na kmitočtu 97.5, který mi v Praze (!!!) zrušil možnost příjmu Ö1 z Linzu. Zatímco dříve chodil první program rakouského veřejnoprávního rozhlasu pravidelně, nyní hraje pouze při zlepšených podmínkách, a to zas tak často nebývá.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Country radio
« Odpověď #2 kdy: 14. 10. 2014, 13:27:12 »
Lukáši, já to chápu tak, že Tom si myslí, že by nemuselo být tolik vysílačů, že kdyby měl každý "tříprvkovku" že by stačil jeden vysílač v Praze..... ;)
No není to krásně zcestná představa?


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Country radio
« Odpověď #3 kdy: 14. 10. 2014, 13:34:24 »
Tak to rozhodně. ;)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Roman Bárta

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 451
  • Tape deck - nádherná nostalgie....
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Country radio
« Odpověď #4 kdy: 14. 10. 2014, 15:20:12 »
Tom Štefka.....buď rád,že ti to hraje,a nestěžuj si. Jsou lidi, co by to naopak rádi chytali odkudkoli.....a ono nic.
DVB-T-
 k.33,58,55 Buková Hora, 25 Čer.Studnice, 30 Ústí n.Labem, 44 Louštín, 60 (38) Trutnov, RS7-50 Klínovec, 21 Ústí n. Labem, reg.síť 9-Most
             34,48,52-Krašov, 56, RS7-38, RS1-37- Plzeň
Dvb-s -0,8W, 5W, 5E, 13°E, 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E + Skylink+Freesat
UPC Kabel
FM-Sony ST-SE 700

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Thomas987

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Country radio
« Odpověď #5 kdy: 24. 10. 2014, 21:35:34 »
Nějak nechápu, o co vám jde, ale mám takový pocit, že vám jde o to, že ve vaši lokalitě chytáte více vysílačů jedné stanice. Ano, to už je v dnešní době (bohužel) zcela normální a platí to již několik let. Stále ale platí, že s kvalitní anténou a tunerem se dá ještě pořád dělat velká muzika. Mě v poslední době nejvíce zamrzel nový vysílač Rádia Sázava v Jablonci na kmitočtu 97.5, který mi v Praze (!!!) zrušil možnost příjmu Ö1 z Linzu. Zatímco dříve chodil první program rakouského veřejnoprávního rozhlasu pravidelně, nyní hraje pouze při zlepšených podmínkách, a to zas tak často nebývá.
No když kouknu na seznam frekvencí, co Country má, tak se divím, že ty frekvence dostane. To se fakt všichni musí nasrat všude? Pardon.No, radio Sázava, tak to je blbý, když je to na stejné frekvenci. Já mám Sázavu na 89,3 a O3 na 89,4 a taky je to jen k vzteku. Na druhou stranu, občas si radio Sázava pustím jako kulisu a oni pořád hrajou a nežvaněj, ani reklamy. Tak jsem jim odpustil, když to srovnám s rádobydobrým radiem Blaník.


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:Country radio
« Odpověď #6 kdy: 24. 10. 2014, 23:45:02 »
Ešivá to nebude tím, že FM vysílání je primárně určeno pro autorádia (tedy mobilní příjem na prut).
On by se ten tříprvek se stožárem na střechu auta špatně montoval...
Loudness War zabijí hudbu!


anro

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Country radio
« Odpověď #7 kdy: 04. 11. 2014, 20:07:47 »
Amatér Tondach - to by byl ráj :)
pro p. Štefku - je zajímavé, že  pro demostraci toho problému je vybrána právě žánrově odlišná stanice, to je trend snad všech diskuzí. IMP a F1 celoplošky vám nevadí překryvy s desítky kilowat. Vltava na konci poslechovosti, čro v podstatě na více okruzích krát frekvencí ale pro stejnou cílovku atd. Když používáte pro zmínenou stanici nas*** , tak jaký by asi musel být pojem pro rozšiřování (na dokrývačích obdobně CR) fajnů a hitrádií hrající xkrát za den za sebou komerční novinky a tak bych mohl pokračovat. Je pravda, že CR blaníkovatí, ale pořád na tolik odlišné od ostatních. Sázava je sic bez reklam, přináší i něco ale profilově s alibistickými hity není lepe udelana než CR. Eter by byl zajimavejší i s alternativnějšími (ale ti kolikrát ani nemeli snahu, nebo proste by tak nenasli posluchace), CR je vyboceni od středoproudu, na to co to šlo, co éter povolil. Řekněte, koho dnes neslyšíte vícekrát a jeho program se nejméně shoduje s ostatními? a nevím jestli třeba Fajn a E2 lze považovat za dvě různá rádia. Možná vaše poloha "je nevýhodná", je to vyjímka, ale asi bude daleko víc míst, kde nejde ani 1 frekvence CR, nebo právě 1 a tady srovnejte hospodárnost s celoploškami. vemte to z globálu, určitě už CR v centru pujde na mín frekvencích, jen už tam se stačí podívat, co teprv zbytek státu. A opravuju vám chybičku - v Čáslavi je to na 89,0  :) Rád beru i jiné názory v potaz, ale v tomhle případě škoda času a místa.
« Poslední změna: 05. 11. 2014, 01:00:29 od anro »


anro

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Country radio
« Odpověď #8 kdy: 09. 11. 2014, 00:33:35 »
Jo a ještě věcný dodatek ke konkretní situaci - CR jako Broadcaster trochu přemýšlí na rozdíl bohužel od ostatních kteří naopak CR v tomto brání. Jde o optimalizaci sítě po Hey. Například v této oblasti by se čáslavská 89 přestěhovala do chotěboře a chotěbořská 103,6 dále do Jihlavy - to byla snaha CR, leč zamítnuta a ne CTU ale právě legislativou rrtv, která byla podmínena skupinou lagardere(E2,F1). Uplny opak co vyvádí sítě hitrádií - při pohlcení bývalých rádií, tak v rámci jednoho města jedou na dvou frekvencích podobného výkonu a není to jeden případ - s přihlédnutím, že vysílají program podobný jiným, o to méně přínosný (větší podobnost než CR vs. Blaník). CR pokud v ramci přebírání sítě se stalo, že zůstalo vysílat v 1 městě 2x, tak tu druhou vypnuli, protože ví, že posluchači chtějící CR si dokážou tu jednu najít. Hitrádia musí kvůli svému "šedému" programu uplatňovat pravidlo pravděpodobnosti: čím víc frekvencí na jednom místě, tím větší šance, že bude naladěno a nikdo jim neřekne, že to mají vypnout, ale CR se přesuny zabraňují. Nebo by Media Bohemia mohla vysílat i něco jiného i to se ted toleruje, ale přeci by si nedělali konkurenci a ohrožovali by si Hitrádia. Jo a Blaník začínal s country avšak ted je z nej spíš impuls a nezapomínejme, že jeho impulsácký program se na**** na frekvence bývalých country rádii Eldorádo, Karolína, tak nevím proč by naoplátku se nemohlo rozšířit CountryR. Jediné co, tak Blaník countryově hraje jen na Valaššku a to jen v noci, to jediné se rovná CR.
« Poslední změna: 10. 11. 2014, 21:19:26 od anro »