Autor Téma: DVB-T2 H.265 TELEVIZOR  (Přečteno 414825 krát)

272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #165 kdy: 20. 11. 2015, 08:05:55 »
S tím tee-pee to fakt sedí. Tlumočíš názor řadového diváka sledujícího české vysílání, ale tady jsi na odborném webu. Hevc je již běžná záležitost v satelitním vysílání, takže není na co čekat. Pokud pominu testy, tak v tomto formátu vysílá již několik řádných programů a sem tam se objeví třeba fotbal na Turksatu nebo tenis z Francie. A to nezmiňuji internet.
Všechno je jen otázka priorit, které si člověk stanoví.
Kolik stanic na satelitu vysílá v HEVC? 0,001% jako test UHD? I to je nejspíš moc.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #166 kdy: 20. 11. 2015, 11:22:54 »
Co s vámi pánové? Já na tyto války nemám čas, ať si každý koupí co chce.
Když mi odešla televize a musel jsem si pořídit novou, tak volba na 4k s Hevc byla jasná, zejména když stála stejné peníze jako obyčejné HD. Současně se mi zlepšila kvalita obrazu z externích zdrojů, zejména IPTV.
U konkurence v přehledech 4K najdete 23 programů z toho 5-6 v ostrém provozu. Jestli je to hodně nebo málo je k diskusi, ale mě to stačí. Stejně na satelitu v těch tisících programech aby použitelný program člověk hledal jako jehlu v kupce sena.
Mě 4K TV pomohla ve všech směrech, nejen v přijmu h.265, proto jsem vyslovil svůj názor.         
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #167 kdy: 20. 11. 2015, 16:14:07 »
Osobně dám přednost televizoru, který má stejné rozlišení jako vysílání v HD, tj. 1920x1080, než televizoru, který musí prakticky všechno dopočítávat do svého nativu. A nedejbože, když to dopočítává z SD 720x576, to už je skutečná "mňamka" i pro otrlé. Ale je to jistě věc vkusu každého člověka :)


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #168 kdy: 23. 11. 2015, 10:26:55 »
Jak snasite SD programy na svem HD televizoru?  :)
Kdyz je prepocet udelan kvalitne, zadny problem v tom nevidim. To plati jak pro SD na HD televizi, tak pro SD a HD na UHD televizi.


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #169 kdy: 23. 11. 2015, 12:42:25 »
Kolik stanic na satelitu vysílá v HEVC? 0,001% jako test UHD? I to je nejspíš moc.

Neviem koľko je to percent, ale tu je prehľad konkrétnych satelitov: http://flysat.com/satlist-uhd.php . Napr. na 19,2°E je tých programov myslím 6.
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #170 kdy: 23. 11. 2015, 12:47:55 »
Jak snasite SD programy na svem HD televizoru?  :)
Kdyz je prepocet udelan kvalitne, zadny problem v tom nevidim. To plati jak pro SD na HD televizi, tak pro SD a HD na UHD televizi.
Vždy bude horší přepočet z SD do UHD než z SD do HD. Takže v tom problém vidím a žádný "kvalitní přepočet" v tomto směru neexistuje, prostě chybějící body nejdou nijak nahradit.


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #171 kdy: 23. 11. 2015, 13:48:25 »
Výkonnější hardware (což je u UHD nutnost) zvládne aké dokonalejší algoritmus - tedy lepší dopočet v reálném čase, takže to že na UHD telce bude lepší obraz i SD signálu dává smysl, i když železným pravidlem to samozřejmě být nemusí...


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #172 kdy: 23. 11. 2015, 13:56:37 »
Vždy bude horší přepočet z SD do UHD než z SD do HD. Takže v tom problém vidím a žádný "kvalitní přepočet" v tomto směru neexistuje, prostě chybějící body nejdou nijak nahradit.
U kvalitniho zarizeni neni duvod k tomu, aby se SD obraz na HD televizoru lisil od SD obrazu na UHD televizoru pri stejne uhlopricce a doporucene vzdalenosti pro SD. Chybejici body sice nahradit nejdou ale take se kvalitnim prepoctem zadne body neztraci.


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #173 kdy: 23. 11. 2015, 14:02:09 »
Proboha pochop, že když tam ty body nejsou, tak je tam žádný algoritmus nedodá ani kdyby se na hlavu stavěl. Je to úplně stejné jako v PC, kde nějaké SD video vypadá lépe na monitoru s nižším rozlišením, než když ho roztáhneš na UHD monitor (to už mnohdy nejdou ani rozeznat postavy). Tyto televizory jsou v reálu nesmysl a pouze vábnička na naivní lidičky, kteří na nich budou akorát dalších 10 let sledovat SD, možná 3 HD programy od ČT a nadávat, jak to nestojí za nic.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #174 kdy: 23. 11. 2015, 14:07:26 »
Toto je jedno z témat, které nemá jednoznačné řešení. Vždy to bude tvrzení proti tvrzení.
Já jsem po dobu 14 dní provozoval HD a UHD vedle sebe, abych viděl rozdíly při sledování stejného programu. Po této době jsem se rozhodl pro UHD, ať si tady říká kdokoli cokoli.
Jsou typy pořadů, kde by se hodilo 4K vypnout, což bohužel nelze, ale je jich minimum.
Přepočet z SD do HD (ČT24, Art) mi dělá můj kabelový provider a je to poznat. Kdo neviděl může si kecat co chce, ale profesionální upscale do HD je lepší, než sledovat původní SD. Nativ to samozřejmě není.     
Pak jsou typy záznamů, třeba ze staré vidokamery VHS, které raději sleduji na CRT, kde je to všude jinde trápení.
   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #175 kdy: 23. 11. 2015, 14:18:12 »
Hlavní je, že ti to vyhovuje a dál není co řešit.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #176 kdy: 23. 11. 2015, 14:26:48 »
Vždy bude horší přepočet z SD do UHD než z SD do HD. Takže v tom problém vidím a žádný "kvalitní přepočet" v tomto směru neexistuje, prostě chybějící body nejdou nijak nahradit.
A to vyplývá z čeho? Je to pitomost, nejhorší přepočet je pro rozlišení sobě blízká. Přepočet do vyššího rozlišení vyžaduje jen vyšší výpočetní výkon, ale není důvod, aby byl míň kvalitní.


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #177 kdy: 23. 11. 2015, 14:31:17 »
Radši to, Nováku, neřeš, protože toto zjevně není tvoje parketa. Jinak samozřejmě každý pochopí, že čím víc bodů se musí dopočítat neboli uměle vytvořit (domyslet), tím to bude vždy horší. A právě pro sobě blízká rozlišení je ten dopočet nejlepší, když má video např. 704x576, tak z toho udělat 720x576 je naprosto triviální a nikdo ten rozdíl ani nepozná.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #178 kdy: 23. 11. 2015, 15:00:44 »
Jinak samozřejmě každý pochopí, že čím víc bodů se musí dopočítat neboli uměle vytvořit (domyslet), tím to bude vždy horší. A právě pro sobě blízká rozlišení je ten dopočet nejlepší, když má video např. 704x576, tak z toho udělat 720x576 je naprosto triviální a nikdo ten rozdíl ani nepozná.
Toto je snaha použít selský rozum na téma, pisateli neznámé. (Hned v úvodu ho prozradily indikátory „samozřejmě“ a  „každý pochopí“). Je mi líto, ale zde selský rozum selhává. Interpolace malého rozlišení na velké, je výpočetně snadnější a procesor se k získání „hezkého obrazu“ ani nezadýchá. Nové výzkumy dokonce potvrzují, že lze i víc než jen interpolovat. A to získat část obsahu, který vůbec nebyl přenesen. Ale praktický efekt výzkumů je na začátku, a pro nevelkou část lidské percepce - ještě máme hodně co objevovat. Hledej téma: rekonstrukce harmonických složek. Ale pochopitelně to negúgluj, to tě jen uvede na scestí. Jasně, že v Hollywoodu už to znají dávno a kdejaký kriminalista získá z odlesku brýlí fotku vraha… (nekonečně krásným způsobem si z toho udělali srandu v 9. sérii RD, tuším).

Poznámka: mimochodem, kdyby právě přidání několika bodů bylo triviální, jak píšeš, použije se místo přidání bodů/řádků/sloupců „bez obsahu“, a divák by dostal více, než sprosté černé okraje či rámečky obrazů s nevhodným rozlišením.


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #179 kdy: 23. 11. 2015, 15:39:55 »
Zjevně si pleteš rekonstrukci nějakého zdroje videa s tím, že tady bude SD vysílání 720x576 a z něho v reálném čase musí televizor za pár korun vytvořit obraz v UHD. Takže už nestuduj ty svoje "HOL-ee-wuud" s odlesky vrahů v brýlích, ale spadni nohama na zem :D
Mimochodem jsem nikde nepsal nic o tom, jestli se nějaký CPU zadýchá nebo ne. To sis právě začal vytvářet jakousi svoji nesmyslnou vizi. Moje slova "pro sobě blízká rozlišení je ten dopočet nejlepší" se vztahují ke kvalitě, o které je tady také celou dobu řeč.