Autor Téma: DVB-T2 H.265 TELEVIZOR  (Přečteno 414830 krát)

Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #135 kdy: 31. 10. 2014, 15:59:46 »
Alex: jenom tě opravím, to není úvaha ale naprostý cár papíru nevypovídající naprosto o ničem.  ;D  Zase na druhou stranu, neberme těm nadšencům jejich optimismus k brzskému nákupu jejich nové úžasné televize, oni mají svou hlavu, díky tomu nevidí vpravo vlevo a tudíž časem ohledně T2 vystřízliví sami.  :)
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #136 kdy: 31. 10. 2014, 16:36:07 »
Za 6 až 7 let nebude důvod se zabývat - v té době již zastaralým - H265. Takže snůšku fantazií tady předvádí pouze ti, kteří neustále vypisují cosi o přechodu na T2 a jak se bude spouštět a bla, bla, bla. O T2 nemá zájem nikdo, žádná TV stanice na něho přejít nechce a většina diváků má doma SD v MPEG-2 a zjevně jim to stačí.
Teď ovšem nastal čas vyvrátil Váš velký omyl, pochopitelně na DVB-T2 se třese Česká televize z pochopitelných důvodů, ostatní televize samozřejmě přechodem do DVB-T2 získají nižší cenu za  provoz vysílacích služeb, kdy HD obsah bude v ceně současného SD a cena za SD bude podstatně nižší, jestli se upřednostní kvalita před kvantitou nelze dopředu odhadnout. Ten zásadní rozdíl je datový tok, který stoupne z 20 až 25 Mbit/s v současném DVB-T na 40 Mbit/s v DVB-T2 HEVC.
Tak ty "pochopitelné důvody" by mě zrovna u ČT dost zajímaly. Už proto, že ČT nedávno podepsala kontrakt na RS7 a hlavně - vzhledem ke svému rozpočtu - nemusí naprosto nijak řešit úsporu kapacity, tj. ani přechod na T2 ne.
Pokud jde o ostatní televizní stanice, tak ne všechno lze brát matematicky podle vzorce, kolik nový vysílací formát ušetří. A důvodů, proč to nelze, je samozřejmě víc. Od faktu, že divák musí při každé změně investovat do přijímacího zařízení (což ne každý snáší zrovna s nadšením), až po prostý fakt, že ani třeba Nova a Prima nemají nejmenší zájem na tom, aby nějak výrazně stoupla volná kapacita v muxech a otevřel se prostor pro případnou konkurenci.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #137 kdy: 31. 10. 2014, 17:54:02 »
Za 6 až 7 let nebude důvod se zabývat - v té době již zastaralým - H265. Takže snůšku fantazií tady předvádí pouze ti, kteří neustále vypisují cosi o přechodu na T2 a jak se bude spouštět a bla, bla, bla. O T2 nemá zájem nikdo, žádná TV stanice na něho přejít nechce a většina diváků má doma SD v MPEG-2 a zjevně jim to stačí.
Teď ovšem nastal čas vyvrátil Váš velký omyl, pochopitelně na DVB-T2 se třese Česká televize z pochopitelných důvodů, ostatní televize samozřejmě přechodem do DVB-T2 získají nižší cenu za  provoz vysílacích služeb, kdy HD obsah bude v ceně současného SD a cena za SD bude podstatně nižší, jestli se upřednostní kvalita před kvantitou nelze dopředu odhadnout. Ten zásadní rozdíl je datový tok, který stoupne z 20 až 25 Mbit/s v současném DVB-T na 40 Mbit/s v DVB-T2 HEVC.
Tak ty "pochopitelné důvody" by mě zrovna u ČT dost zajímaly. Už proto, že ČT nedávno podepsala kontrakt na RS7 a hlavně - vzhledem ke svému rozpočtu - nemusí naprosto nijak řešit úsporu kapacity, tj. ani přechod na T2 ne.
Pokud jde o ostatní televizní stanice, tak ne všechno lze brát matematicky podle vzorce, kolik nový vysílací formát ušetří. A důvodů, proč to nelze, je samozřejmě víc. Od faktu, že divák musí při každé změně investovat do přijímacího zařízení (což ne každý snáší zrovna s nadšením), až po prostý fakt, že ani třeba Nova a Prima nemají nejmenší zájem na tom, aby nějak výrazně stoupla volná kapacita v muxech a otevřel se prostor pro případnou konkurenci.
Kontrakt ČT na vysílací služby DVB-T je do roku 2021, předpokládá se se souběhem DVB-T2 maximálně do roku 2024. Kmitočty pro DVB-T2 jsou k dispozici už nyní. Po přechodu do DVB-T2 Česká televize nebude potřebovat RS7. Vaši obavu o diváka a jeho peněženku vyslyšelo i ministerstvo průmyslu a obchodu a DVB-T2 se odsunulo právě na rok 2021. Že v DVB-T2 HEVC naroste kapacita multiplexu je nepopiratelný fakt. Vzhledem k tomu, že se bavíme o horizontu sedmi let nemá smysl v příštím roce kupovat drahý televizor vybavený DVB-T2 HEVC, ale popírat že se budoucnost upírá tímto směrem je nesmysl. Komerční stanice NOVA i Prima se povezou s vývojem, tady nemají co blokovat jako to bývalo v době analogu, kdy každá stanice blokovala jednu vysílací síť, nyní si kupují programovou pozici v multiplexech.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #138 kdy: 01. 11. 2014, 06:55:47 »
Vzhledem k tomu, že se bavíme o horizontu sedmi let nemá smysl v příštím roce kupovat drahý televizor vybavený DVB-T2 HEVC, ale popírat že se budoucnost upírá tímto směrem je nesmysl.

Myslím že tohle je nejrozumnější, nejpřesnější a nejpravdivější věta v celém tomto tématu.

DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #139 kdy: 01. 11. 2014, 10:27:50 »
Radiokomunikace v Praze testují vysílaníí DVB-T2 HEVC. Píšou, že na testech se podílí i společnost Sony, která zapůjčila nový model 4K televize: http://www.radiokomunikace.cz/o-spolecnosti/tiskove-centrum/archiv-tiskovych-zprav.html/11_1260-spustili-jsme-testovaci-vysilani-dvb-t2-s-kodekem-hevc/1

Na nějaké pražské prodejně Sony by takový model mohl být k vidění. To je výzva, ne? Tak kdo to zajde zjistit?
Tak tahle informace už je relativně stará. Cca. 4 měsíce...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #140 kdy: 01. 11. 2014, 11:16:28 »
Vzhledem k tomu, že se bavíme o horizontu sedmi let nemá smysl v příštím roce kupovat drahý televizor vybavený DVB-T2 HEVC, ale popírat že se budoucnost upírá tímto směrem je nesmysl.

Myslím že tohle je nejrozumnější, nejpřesnější a nejpravdivější věta v celém tomto tématu.
S tím souhlasím. A jenom dodám, že kdoví, co bude za 7 let...


P D

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #141 kdy: 21. 03. 2015, 17:12:32 »
Tady je TV odpovídající mým požadavkům

http://televize.heureka.cz/samsung-ue40hu6900/

DVB-T2, HEVC a cena do 15.000.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #142 kdy: 21. 03. 2015, 21:26:18 »
Je to jeden i z mých kandidátů na novu televizi. Mě osobně je jedno, jestli bude mít H264 nebo 265, podstatnější bude, jestli aktuálně stabilně funguje. Z různých stran ke mě přichází informace o nestabilitě upscale UHD, který nelze vypnout. Zkoušel jsem toto téma nahodit v jiném vlákně, ale bez úspěchu. Zřejmě na DZ zatím nikdo nevlastní 4K televizi, aby popsal zkušenosti z praktického provozu. Asi to zbyde na mě, abych ji koupil a v případě problémů v zákonné lhůtě vrátil. Pořád se mi nezdá, že by se prodával už několik let produkt, který neplní základní funkce.       
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


P D

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #143 kdy: 15. 04. 2015, 16:15:39 »
Tady jsem našel info, že modely televizí od LG z roku 2014 dostanou podporu HEVC. Nepíše se tam už, jestli se to týká i FullHD jako třeba 42LB650V nebo pouze UHD televizí  :-\


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #144 kdy: 15. 04. 2015, 16:33:02 »
Tipuju, ze jen UHD.

Mimochodem, vyrobce LG zda se zacal uvadet uplnejsi specifikaci co se tyka HEVC a "tuneru".
Citace:  LG UF8559
Tuner Empfangsdaten*
    Analog Ja
    DVB-T Ja
    DVB-C Ja
    DVB-S Ja
    HbbTV Ja
    Auflösung / Codec    SD, HD, UHD / MPEG2, MPEG4, HEVC



THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #145 kdy: 16. 11. 2015, 20:35:19 »
Tak co, kdo vlastní nebo viděl televizi Samsung UE40HU6900 v akci? Podle reakcí na netu obraz nic moc... Opravdu je tak špatná?

Děkuji za informace...  ;)


Josef Zvolánek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #146 kdy: 17. 11. 2015, 23:48:42 »
TV LG 43UF 7767 ULTRA HD
http://www.lg.com/cz/televizory/lg-43UF7767

Před pár dny jsem koupil novou TV, dlouho jsem vybíral, chtěl jsem aby TV měla DVB-T2 H.265.
http://www.digizone.cz/clanky/prehled-televizoru-s-tunery-dvb-t2-s2-a-kodekem-hevc/#ic=index-tips&icc=tip-2

Plno lidí bude říkat , zatím zbytečnost, ale před lety kdy začínala DVB-T tak jsem taky vybíral  TV a
chtěl jsem aby měla MPEG-4 a byl jsem rád že jsem byl připraven když začali vysílat HD programy.

Zkušenosti:
- Obraz: naprostá paráda, ale když dostane dobrý signál! :)
  Programy ČT HD naprostá paráda, hlavně přímé přenosy třeba StarDance Hokej a Tenis na CT HD Sport
  +Německé programy
Měl jsem strach s ČB filmů ale ty které jsem viděl na ČT1 HD bylo taky v pohodě, obzvlášť Hříšní lidé města pražského.
- Test H.265.
Nejdříve jsem našel na internetu testovací soubory H.265.
http://www.libde265.org/downloads-videos/
Zatím jsem vše přehrál... Připojeno HDD přes USB 3.


Další testovací soubory H.265 má aplikace od ČT  HbbTV
taky jsem většinu přehrál:




Zatím jsem spokojen, budu dál testovat......

TV-LED LG 43UF 7767-ULTRA HD ,
DVD-Rekorder-PANASONIC DMR-EX78,
AV-Yamaha RX-V363,
DVB-T
MUX 1-36k, MUX 2-35k, MUX 3-60k, MUX4-45, + RS21-47k , MUX-51, MUX RS7-50K
DVB-T - Německo 
MUX ZDF-23k, MUX ARD-29k, MUX BR-40k.
DVB-S2 
ASTRA - 23,5°E/19,2°E


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #147 kdy: 18. 11. 2015, 00:24:25 »
TV LG 43UF 7767 ULTRA HD
http://www.lg.com/cz/televizory/lg-43UF7767

Před pár dny jsem koupil novou TV, dlouho jsem vybíral, chtěl jsem aby TV měla DVB-T2 H.265.
http://www.digizone.cz/clanky/prehled-televizoru-s-tunery-dvb-t2-s2-a-kodekem-hevc/#ic=index-tips&icc=tip-2

Plno lidí bude říkat , zatím zbytečnost, ale před lety kdy začínala DVB-T tak jsem taky vybíral  TV a
chtěl jsem aby měla MPEG-4 a byl jsem rád že jsem byl připraven když začali vysílat HD programy.

Zkušenosti:
- Obraz: naprostá paráda, ale když dostane dobrý signál! :)
  Programy ČT HD naprostá paráda, hlavně přímé přenosy třeba StarDance Hokej a Tenis na CT HD Sport
  +Německé programy
Měl jsem strach s ČB filmů ale ty které jsem viděl na ČT1 HD bylo taky v pohodě, obzvlášť Hříšní lidé města pražského.
- Test H.265.
Nejdříve jsem našel na internetu testovací soubory H.265.
http://www.libde265.org/downloads-videos/
Zatím jsem vše přehrál... Připojeno HDD přes USB 3.


Další testovací soubory H.265 má aplikace od ČT  HbbTV
taky jsem většinu přehrál:




Zatím jsem spokojen, budu dál testovat......


DRUHY PŘÍJMU SIGNÁLU
Příjem digitální TV
-- Pozemní - terestriální (DVB-T)
-- Kabelový (DVB-C)
-- Satelitní (DVB-S)
HbbTV - Hybridní TV (spojení TV s Internetem)
Ano
DVB-T2
DVB-C
DVB-S2
Ano


To zni dobře, podle toho ta telka umí i satelit, takže 1 přístroj se všemi tunery :D a navíc v hevc. to je dobrý hlavně pro sat.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #148 kdy: 18. 11. 2015, 10:02:22 »
Tak co, kdo vlastní nebo viděl televizi Samsung UE40HU6900 v akci? Podle reakcí na netu obraz nic moc... Opravdu je tak špatná?

Děkuji za informace...  ;)
Mám ji od března a není to tak zlý. Obrazově mám výhrady pouze k rychlým pohybům kamery např. při hokeji. Na pořady typu Ordinaci v růžové zahradě vynikající. Při signálu UHD se tento jev neprojevuje, v tomto formátu však české stanice zatím nevysílají. 
Výbavově chybí možná někomu Hbbtv. Mně víc vadí komplikované přepínání formátů mezi T/C/S a nemožnost si do Oblíbených nakombinovat různé formáty.  Ještě do minulého měsíce fungovalo ve Smart Hubu, že se objevovalo asi 6 nejpoužívanější TV programů bez rozdílu formátů. Po poslední automatické aktualizaci SW se to změnilo a nabízí zejména placené internetové služby. Nejraději bych se vrátil k původnímu SW. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #149 kdy: 18. 11. 2015, 11:36:58 »
TV LG 43UF 7767 ULTRA HD
http://www.lg.com/cz/televizory/lg-43UF7767

Před pár dny jsem koupil novou TV, dlouho jsem vybíral, chtěl jsem aby TV měla DVB-T2 H.265.
...
Zajimave, jak se lisi technicke specifikace od vyrobce podobneho typu v Cesku a Nemecku.

Cesko 43UF7767:
    Příjem digitální TV   Ano
    -- Pozemní - terestriální (DVB-T)   DVB-T2
    -- Kabelový (DVB-C)   DVB-C
    -- Satelitní (DVB-S)   DVB-S2
    HbbTV - Hybridní TV (spojení TV s Internetem)

Nemecko 43UF7769:
    Analog   Ja
    DVB-T   Ja
    DVB-T2 (HEVC)**   Ja
    DVB-C   Ja
    DVB-S   Ja
    DVB-S2 (HEVC)**   Ja
    HbbTV   Ja
    Auflösung / Codec       SD, HD, UHD / MPEG2, MPEG4, HEVC

Tim nechci rict, ze TV 43UF7767 HEVC v DVB-T2 neumi, ale to, ze LG neni stale schopna v Cesku uvest uplnou a poradnou specifikaci.