Autor Téma: Pečený sněhulák - A DOST!!  (Přečteno 65760 krát)

amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pečený sněhulák - A DOST!!
« Odpověď #45 kdy: 19. 11. 2014, 15:39:39 »
(Ne)objektivitu posuzuji tím způsobem, že sleduji a poslouchám i jiná média než je ČT. Není to tak, že bych každý den hltal zprávy odevšad, na to nemám čas. Ale pokud jde o nějaké velké téma, jako je třeba Ukrajina, 17. listopad na Albertově apod., tak si o tom přečtu, poslechnu či podívám i jinde než v ČT. Nova měla vždycky zprávy, kde byly polopravdy a lži. A ČT jí začíná "úspěšně" sekundovat. Z televizí, které jsou - podle mě - jakž takž objektivní, zbyla Prima. Barrandov nevím, jeho zprávy jsem ještě neviděl.
Takže jen podle toho, co vysílají tuzemské televize, posuzujete objektivitu ČT? Tím se dost vysvětluje .....! Takže Česká televize je podle vás neobjektivní, protože se to říká, nijak jinak dokázat to nemůžete ..... ! Navíc tvrdíte, že posloucháte jen občas a jen to, co vysílají tuzemské televize! Tím se dost vysvětluje .....!
Docela by mě zajímalo, co byste řekl o České televizi, kdybyste měl možnost ji srovnat s vysíláním třeba Russia Today, Pervyj Kanal nebo Echo Moskvy, případně Ukraina Today.........ale to bych chtěl asi moc, že ano, když dokážete tvrdit, že Nova měla vždycky zprávy, kde byly polopravdy a lži. A ČT jí začíná "úspěšně" sekundovat! Mě totiž na začátku zajímalo, podle čeho poznáte, že to, či ono, řečené v kterékoliv televizi, je lež! Jestli nějakým jasnozřivým instinktem, nebo jestli to od někoho víte, že to je jinak, nebo jste na vlastní kůži zažil, že to jinak opravdu je! Ale k tomu jste se nevyjádřil! Ono to ani nejde, že ano! Prostě to o ČT někteří říkají, před chvilkou i prezident Zeman na tiskovce v NKÚ, tak jste se taky přidal....

:-*
« Poslední změna: 19. 11. 2014, 15:43:14 od amatér Tondach »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pečený sněhulák - A DOST!!
« Odpověď #46 kdy: 19. 11. 2014, 16:32:20 »
Febata sklouzla od tématu někam jinam, ale dovolím si reagovat. Podle mne je Česká televize a její zpravodajství až na nicotné výjimky velice objektivní. Daleko větší nebezpečí manipulace s fakty vžak hrozí od pana Babiše a jeho tiskovými a televizními firmami, které vlastní. Redaktoři od něj utíkají jinam a zůstávají pouze přitakávači. Problém se nyní snaží řešit sdružení Free Czech Media proti omezování svobody médií. O tom si můžete přečíst zde: http://www.mediaguru.cz/2014/11/safr-s-kolegy-zalozili-free-czech-media-spusti-web/


 
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pečený sněhulák - A DOST!!
« Odpověď #47 kdy: 19. 11. 2014, 23:46:31 »
Neobjektivnost ČT-redaktor se tak dlouho ptá na tu samou otázku až dostane od dotazovaného smířlivou odpověď jakou potřeboval,pokud se tak nestane-dotazovaný nedostane možnost odpovědět,rychlý přechod na jiné/pozměněné/téma,a největší vrchol-redaktor si odpoví sám,výběr jen zaručených osob k tématu,zkreslování odpovědí a vlastní/názorový/ komentář,málo kdy se objevuje názorová protistrana a mohu pokračovat,ale už se mi nechce! >:(
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pečený sněhulák - A DOST!!
« Odpověď #48 kdy: 19. 11. 2014, 23:58:10 »
Nevidím to s Českou televizí a její objektivitou tak černě. Ano, protizemanovské agitaci dává slušný prostor, ale jsou zde i stanoviska mluvčího prezidenta. Mám možnost sledovat ruské i ukrajinské stanice. Přes převažující západní hodnocení Ukrajiny a dění okolo uvádí Česká televize i údaje, které tento rámec překračují a jsou i v protikladu. Objektivita ve všech zemích má své limity, včetně našich západních vzorů, o východu nemluvě...


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pečený sněhulák - A DOST!!
« Odpověď #49 kdy: 20. 11. 2014, 05:21:03 »
Neobjektivnost ČT-redaktor se tak dlouho ptá na tu samou otázku až dostane od dotazovaného smířlivou odpověď jakou potřeboval,pokud se tak nestane-dotazovaný nedostane možnost odpovědět,rychlý přechod na jiné/pozměněné/téma,a největší vrchol-redaktor si odpoví sám,výběr jen zaručených osob k tématu,zkreslování odpovědí a vlastní/názorový/ komentář,málo kdy se objevuje názorová protistrana a mohu pokračovat,ale už se mi nechce! >:(
Toto, podle mne, ale není objektivita či neobjektivita, to je styl práce toho, kterého moderátora. Objektivita je kvalita s jakou se (v tomto případě ČT) snaží co nejvíce přiblížit pravdivému popisu nějaké události, situace nebo činu .... a to může posoudit jen jiný přímý účastník akce, nějaký hmatatelný důkaz, srovnání s vysíláním jiných televizí a tak podobně,...... taky mohu pokračovat,ale taky už se mi nechce! ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Pečený sněhulák - A DOST!!
« Odpověď #50 kdy: 25. 11. 2014, 04:49:59 »
Tak jsem se toho pořadu celkem zastával, ale poslední díl mne dost znechutil. Co si má člověk myslet o to, že si pořad absolutně naboří koncepci? PČ nikdy předtím nebyla politická satira, aspoň v tom ohledu, že by v něm byla zesměšňována jakákoliv konkrétní osoba. A najednou lup, zřejmě již několik měsíců finalizovaná epizoda je najednou doplněna o naprosto trapné skeče, ve kterých se snaží přes nějaké neuvěřitelně křečovité oslí můstky co nejvíce ponížit prezidenta.

Během 15 dní se tak stalo již podruhé, co ČT narušila koncepci svého pořadu za účelem "kopnutí" si do Zemana. První případ bylo to, kdy do OVM byla vložena "Demokracie nevzkvétá". Ano, alibisticky bylo pět vteřin věnováno i Havlově Lucerně.

Např. takto to pokládám, že je to plně v pořádku - od začátku satirický pořad, který si bere na paškál celé politické spektrum, kde jsou karikovány typické móresy různých politiků.
https://www.youtube.com/watch?v=xVwRGjXsmH4

« Poslední změna: 25. 11. 2014, 05:05:21 od blueflash . »


ksilt

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 137
    • ICQ komunikátor - 2326654
    • Zobrazit profil
    • last.fm
    • E-mail
Re:Pečený sněhulák - A DOST!!
« Odpověď #51 kdy: 25. 11. 2014, 06:47:42 »
Me hodne prekvapila ta nahla zmena obsahu, bylo videt, ze minuly tyden kdy se PC nevysilal dost nahralo tvurcum do karet a meli tak cas na upravu jiz natoceneho materialu. Co me napoadlo hned pote bylo jak toho bude dneska plnej Internet, nebot tohle hodne lidi nerozdejcha. A jedna z prvnich vlastovek uz je tady ;-) Ja zas sebe myslim, ze v tak kratkem case v jakem byla epizoda upravena, to dopadlo pomerne dobre.
_ksilt.
| A2 28,2 |Prodelin 1244 | Invacom QDF 031 | Nordix CM-402


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pečený sněhulák - A DOST!!
« Odpověď #52 kdy: 25. 11. 2014, 07:59:21 »
Tak jsem se toho pořadu celkem zastával, ale poslední díl mne dost znechutil. Co si má člověk myslet o to, že si pořad absolutně naboří koncepci? PČ nikdy předtím nebyla politická satira, aspoň v tom ohledu, že by v něm byla zesměšňována jakákoliv konkrétní osoba. A najednou lup, zřejmě již několik měsíců finalizovaná epizoda je najednou doplněna o naprosto trapné skeče, ve kterých se snaží přes nějaké neuvěřitelně křečovité oslí můstky co nejvíce ponížit prezidenta.

Během 15 dní se tak stalo již podruhé, co ČT narušila koncepci svého pořadu za účelem "kopnutí" si do Zemana. První případ bylo to, kdy do OVM byla vložena "Demokracie nevzkvétá". Ano, alibisticky bylo pět vteřin věnováno i Havlově Lucerně.

Např. takto to pokládám, že je to plně v pořádku - od začátku satirický pořad, který si bere na paškál celé politické spektrum, kde jsou karikovány typické móresy různých politiků.
https://www.youtube.com/watch?v=xVwRGjXsmH4
Do Zemana není třeba kopat, znemožňuje se úspěšně sám ....


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pečený sněhulák - A DOST!!
« Odpověď #53 kdy: 25. 11. 2014, 11:00:03 »
Je v pořádku, když se zesměšňují evidentní nedostatky jakéhokoliv významného politika. V případě prezidenta mám pocit, že zdůrazňování jeho evidentních nedostatků přerostlo do kampaně s cílem vyloučit ho z politiky.
Má ale také kladné stránky a zásluhy a ty se neuvádějí a nezdůrazňují. Pak je to ovšem řízená manipulace. Všem kritikům doporučuji, aby se na tím aspoň trochu zamysleli. Dnes Zeman, zítra možná někdo jiný. Chceme to???


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pečený sněhulák - A DOST!!
« Odpověď #54 kdy: 25. 11. 2014, 11:09:57 »
Má ale také kladné stránky a zásluhy a ty se neuvádějí a nezdůrazňují.
To mi nějaké z doby jeho prezidentování předveďte.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Pečený sněhulák - A DOST!!
« Odpověď #55 kdy: 25. 11. 2014, 15:39:03 »
Prostě jako mi přijde rozdíl - vy to nevidíte?

a) Budem produkovat politickou satiru, kde budem karikovat osobnosti české politiky
b) Budem produkovat pásmo zábavných skečů proložené fiktivní investigativní reportáží, kde vystupují fitivní respondenti. Nicméně nesnášíme Zemana, tak narychlo spíchneme nějakou scénu, kde se ho pokusíme co nejvíce dehonestovat, bez ohledu na to, že náš pořad nikdy nebyl koncipován jako politická satira.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pečený sněhulák - A DOST!!
« Odpověď #56 kdy: 25. 11. 2014, 17:19:59 »
já se na čt vesměs nedívám, takže reaguji jen na diskuzi zde. "objektivně" - pokud by zeman koukal USA ze zadku, tak mohl mít bustu ve Washingtonu a nevadilo by, že chlastá. To kdysi komunisti či náckové kromě soch pojmenovávali po svých poskocích i celá města.
Hra na "objektivnost" je směšná - vždy se propagují nějaké zájmy a postoje. Komunisti dokonce svojí propagandu hlásali jako vědu (vědecký komunismus), tohle je stejné.
Kdysi komunistická media byla plná výběru stejných zpráv - tak, jak je dodával nějaký ten "tiskový úřad". Dnes když si pustíte BBC, CNN, ARD či ČT, či místní tisk tak všechny zase melou tentýž výběr zpráv a komentáře na stejnou notečku, liší se jen místními událostmi - nejen ty naše momentálně jedou proti neposlušnému Zemanovi. 
Něco jiného mele Russia Today či CCTV a možná Al Džazíra či Haló noviny. Ale tohle vše nemusí nikdo v ČR platit povinně, povinně musí platit jen propagandu a živobytí na ČT.


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pečený sněhulák - A DOST!!
« Odpověď #57 kdy: 25. 11. 2014, 17:31:47 »
to Jan Novák:
1. Svržení Nečasovy vlády, zamítnutí premiérky ODS.
2. Angažovanost ve věci nových trhů a zakázek v různých zemích.
3. Schopnost odmítnout nesmysly ohledně sankcí, které poškozují všechny.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pečený sněhulák - A DOST!!
« Odpověď #58 kdy: 25. 11. 2014, 18:51:35 »
1. On to vyšetřování inicioval Zeman? Následný rok vlády bez podpory parlamentu byl taky košer?
2. Spousta řečí, reálné výsledky zatím není moc vidět. Navíc to je otázka MZ.
3. Co jiného než sankce proti agresorovi nabízíte? Pokud tedy nejste ten, kdo Putina vítá. Navíc sankce přes všechny problémy zjevně fungují, proto ten řev kolem nich.


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pečený sněhulák - A DOST!!
« Odpověď #59 kdy: 25. 11. 2014, 19:21:55 »
Tak například jsem se z ČT vůbec nedozvěděl, co se vyjednalo v Číně, jen se všichni redaktoři pozastavovali nad tím, kterým letadlem letěl Zeman domů a proč nebyl následující den dopoledne k dispozici. Také jsem slyšel o tisících demonstrantech, kteří Zemanovi vystavili červenou kartu, viděl pečlivé záběry na oduševnělé transparenty jako "Miloši, drž už pussynku" nebo po 25 letech oprášený "Miloše do koše". Atd., atp. Ale už jsem se nedozvěděl, kdo onu demonstraci svolal, kdo zajistil rudé karty, vajíčka. To by mě zajímalo - jestli se náhodou "někdo" nevměšuje do vnitřních záležitostí republiky. Die Welt to dotáhl ještě dál, když napsal, že by Češi (asi všichni) chtěli nového prezidenta, nejlépe druhého Havla. Tahle manipulace a masáž už nevzbuzuje naštvanost, ale hořký úsměv. Podle ČT také stovky lidí vystavily červenou kartu v Brně a Ostravě. Ve skutečnosti přišlo v Brně cca 30 lidí. Opravdu slušný dav. Takže (už opravdu) závěrem: Z ČT se stala manipulační stoka, kterou financují téměř všechny domácnosti, to mě štve. A DOST.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.