Autor Téma: Nefunknční programy  (Přečteno 13095 krát)

Jakub T.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nefunknční programy
« kdy: 01. 09. 2014, 20:25:29 »
Zdravím,

jsem novým uživatelem Skylinku. Chtěl bych se zeptat. Nyní při dešti mi nefungují určité programy - zejména Prima HD, Nova HD, Sport 1, MTV Czech atd. Ještě zítra to přijde technik doladit, ale bojím se, aby nebyly takové problémy při každém dešti či oblačnosti. Jaké máte zkušenosti vy? :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


kolenac2

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 200
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefunknční programy
« Odpověď #1 kdy: 01. 09. 2014, 20:45:42 »
Mě všechny tyto tv jdou dobře u HD tv mi v tomto počasí občas klesá kvalita z 85 na 73. Ale všiml jste si taky, že dneska Prima HD odstranila z loga to nové označení HD ? Takže nyní Prima HD je v logu bez označení HD.


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefunknční programy
« Odpověď #2 kdy: 02. 09. 2014, 07:40:09 »
Zbytečné obavy. Při pečlivě nasměrované parabole mi to jde několik let bez problémů....kromě takových dešťů, kdy doslova "leje jak z konve", případně těžkých sněhových mraků, což bývá jednou dvakrát do roka na pár minut.....! Parabola o průměru 80 cm by měla bohatě stačit.
Záleží na tom technikovi, jak pečlivě to nasměruje....... ;)


P.S.: Také ovšem může vypadnout signál i při zcela jasné obloze, když je nějaká vydatná bouřka nad vysílací parabolou (t.zv. uplink) příslušné televizní stanice, většinou nad Prahou nebo Bratislavou.


Jakub T.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefunknční programy
« Odpověď #3 kdy: 03. 09. 2014, 10:10:29 »
Pořádně seřízeno a nastaveno. Problém vyřešen. ;)


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Nefunknční programy
« Odpověď #4 kdy: 03. 09. 2014, 12:17:48 »
Jakube,
hoď na ten konvertor vlhký jemný kapesník a jestli Ti ty hd programy na 11797H pojedou, sešteloval jsi to dobře, pokud ne šteluj dál.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Nefunknční programy
« Odpověď #5 kdy: 03. 09. 2014, 15:53:12 »
Je možné prozradit značku, materiál, gramáž atd kapesníku? Chtěl jsem si koupit měřák, ale proč vyhazovat peníze,  když to jde i levněji.  ;D ;D ;D. A kdyby to s ním nějak nešlo, tak si ho vždycky mohu dát na hlavu.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Nefunknční programy
« Odpověď #6 kdy: 03. 09. 2014, 17:05:55 »

Kapesníku múžete říkat třeba Vladimírův

s kapesníkem

bez kapesníku


Pokud si chcete koupit měřák, měl byste ihned poznat vo co go a jak se hodnoty liší. Pokud to nepoznáte byly by to Ve Vašem případě vyhozené peníze.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Nefunknční programy
« Odpověď #7 kdy: 03. 09. 2014, 19:45:00 »
To je výborný, myslíte, že bude mít nějaký vliv na přesnost měření to že bude ten samý jen barva proužků je do fialova? To by mi na instalace stačilo půjčit si od manželky kyblík s vodou. Kapesník mám. A ještě taková drobnost: musí být úplně čistý? Jménem jsem samozřejmě poctěn ;D


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Nefunknční programy
« Odpověď #8 kdy: 04. 09. 2014, 18:05:21 »
Dejte si tam třeba trenky-mi je to úplně fuk


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Nefunknční programy
« Odpověď #9 kdy: 04. 09. 2014, 19:45:36 »
Tak po pravdě, já radši používám kvalitní měřák. Jen jsem nějak nemohl rozdýchat, že někumu radíte mokrý hadr. No, asi budem každý používat svoji metodu a ať vám s ní jde práce od ruky. :).


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Nefunknční programy
« Odpověď #10 kdy: 04. 09. 2014, 20:18:53 »
Tak po pravdě, já radši používám kvalitní měřák. Jen jsem nějak nemohl rozdýchat, že někumu radíte mokrý hadr. No, asi budem každý používat svoji metodu a ať vám s ní jde práce od ruky. :).
Kolego Drábe,
no tak, zachovejte dekórum, funguje to - Q.E.D. Upřímně pochybuji o tom, že nějakým měřícím přístrojem disponujete, spíš Vám není cizí chuť zde hloupě popichovat a spamovat.
Honda Enduro Team


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Nefunknční programy
« Odpověď #11 kdy: 04. 09. 2014, 22:07:18 »
To si asi u mě budete muset objednat nějakou práci, abyste zjistil čím měřím a co umím. Ono na foru, které je odborně o ničem se občas neudržím. Mě spíš přijdou hloupé rady hoďte na to vlhký hadr a pokud to nebude hrát ještě seřizujte. Ale asi máte pravdu, k takovým radám je lépe se nevyadřovat.


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefunknční programy
« Odpověď #12 kdy: 11. 09. 2014, 12:42:59 »
To si asi u mě budete muset objednat nějakou práci, abyste zjistil čím měřím a co umím. Ono na foru, které je odborně o ničem se občas neudržím. Mě spíš přijdou hloupé rady hoďte na to vlhký hadr a pokud to nebude hrát ještě seřizujte. Ale asi máte pravdu, k takovým radám je lépe se nevyadřovat.
Nejen objednat práci , ale i novou přístupovou kartu včetně CI modulu, popř. nový sat.receiver, jelikož Skylink přechází na podmíněný systém VIACESS.


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefunknční programy
« Odpověď #13 kdy: 11. 09. 2014, 13:28:30 »
Z CRW na Irdeto prechádza už min. 4 roky a predsa ho ešte neodpojili. Naviac nikto NEVIE aký je obsah dohody s VIACESS a na ako dlho majú podpísané zmluvy s Irdeto.... Z toho čo bolo publikované zatiaľ vyplýva, že ako prvé budú VIACESSOM chránené služby VOD (a PVR) a to ani v ČR a ani v SR Skylink neposkytuje a ani v blízkej budúcnosti poskytovať NEBUDE.
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Nefunknční programy
« Odpověď #14 kdy: 11. 09. 2014, 13:40:23 »
Ano, nikdo neví nic konkrétně,

ale někteří již šíří paniku, holt typicky česko-slovenská povaha. Pro mě za mě ať to udělají, možná by konečně krachli anebo by je třeba nějaký pantáta z vesnice za 3 výměnu v pořadí dojel nakopat do "pozadí" a nebo raději "popředí" tam to více bolí.