Autor Téma: Antena DVBT na 40km prima viditelnost - bez zesilovace?  (Přečteno 25421 krát)

Pavel Lyko

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
DD.
Prima viditelnost na Praded, vzdalenost 40km. Bude mi stacit koupit tohle bez dalsich zesilovacu?
http://www.tipa.eu/cz/antena-venkovni-45slc-super-dvb-t-emme-esse/d-88011/
Pripojene na to budou tri televize - jaky rozumny rozbocovac mam k tomu poridit?


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antena DVBT na 40km prima viditelnost - bez zesilovace?
« Odpověď #1 kdy: 29. 08. 2014, 11:38:52 »
Kup si českou Colorku a ne ty italské maškarády. A samozřejmě anténu bez zesilovače, protože zesilovač 1) nemusí být vůbec potřeba a 2) dá se připojit kdykoliv později. Ovšem závisí to na tvých příjmových podmínkách, univerzální rada od stolu neexistuje.


Pavel Lyko

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antena DVBT na 40km prima viditelnost - bez zesilovace?
« Odpověď #2 kdy: 29. 08. 2014, 12:32:23 »
Kup si českou Colorku a ne ty italské maškarády. A samozřejmě anténu bez zesilovače, protože zesilovač 1) nemusí být vůbec potřeba a 2) dá se připojit kdykoliv později. Ovšem závisí to na tvých příjmových podmínkách, univerzální rada od stolu neexistuje.

tohle? http://www.altronik.cz/antena-color-digi-maxi-21-60k-7-12-db


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antena DVBT na 40km prima viditelnost - bez zesilovace?
« Odpověď #3 kdy: 29. 08. 2014, 12:48:43 »
Na 40km přímé viditelnosti bych volil anténu tuto: http://www.altronik.cz/antena-tap-c20-21-60-k-8-13-db


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antena DVBT na 40km prima viditelnost - bez zesilovace?
« Odpověď #4 kdy: 29. 08. 2014, 12:59:06 »
Kup si českou Colorku a ne ty italské maškarády. A samozřejmě anténu bez zesilovače, protože zesilovač 1) nemusí být vůbec potřeba a 2) dá se připojit kdykoliv později. Ovšem závisí to na tvých příjmových podmínkách, univerzální rada od stolu neexistuje.

tohle? http://www.altronik.cz/antena-color-digi-maxi-21-60k-7-12-db
není důvod proč by color digi maxi neměla na Praděda 40km v přímé viditelnosti plně vyhovět

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Antena DVBT na 40km prima viditelnost - bez zesilovace?
« Odpověď #5 kdy: 29. 08. 2014, 13:36:46 »
Zkus definovat svou lokatitu, dost to pomůže. Těch 40km od vysilače není (pokud nejsi zrovna někde v údolí u lesa atd a to asi nejsi jak píšeš.) žádná vzdálenost. Pro Tvou představu nedávno jsem realizoval příjem pro RD cca 60km vzdušnou čarou od vysilače na Opavsku (Praděd+Ostrava) a nejlépe mi sedělo malé síto. Síla signálu se pohybovala okolo (53-57 dBuV). Ty bys na tom mohl být ještě lépe. S těmi trojráhny je to takové ošemetné, volil bych raději tu prověřenou color digi maxi (eventuelně standart). Pokud nemáš nějaké extémně dlouhé svody, měl by stačit pasivní rozbočovač 1/3 např. Toner. Aktivní rozbočovat můžeš dokoupit dodatečně např. od Ivo či Teroz.
http://www.omko.cz/rozbocovac-xghs-3b-3x-65db-homolog/?odkud=top5. Z nabídky Tipa je celkem slušná, odzkoušená a mechanicky dobře provedená anténa EmmeEsse 40xwl za cca 450,-Kč. Ta by mohla vyhovět také.
« Poslední změna: 29. 08. 2014, 13:40:13 od Fox_Mulder »


Pavel Lyko

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antena DVBT na 40km prima viditelnost - bez zesilovace?
« Odpověď #6 kdy: 29. 08. 2014, 13:59:36 »
Zkus definovat svou lokatitu, dost to pomůže.
44331
Litultovice
49.901086, 17.742876


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antena DVBT na 40km prima viditelnost - bez zesilovace?
« Odpověď #7 kdy: 29. 08. 2014, 14:09:10 »
Ohledně té Colorky jenom technická poznámka - nevím jak dnes, ale ony černé plastové příchytky pro direktory nemívaly moc velkou životnost (tedy byla rozhodně menší, než když jsou tam direktory nalisované napevno, jako je tomu u mnou uvedené antény TAP20 - dělá se i verze TAP16 a TAP12, to jenom pro úplnost) a pak je zde i problém v tom, že direktory nejsou vodivě spojené s ráhnem (co si vzpomínám, tak byla potíž hlavně při námraze, ale někdo znalejší může toto tvrzení opravit).


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Antena DVBT na 40km prima viditelnost - bez zesilovace?
« Odpověď #8 kdy: 29. 08. 2014, 14:26:56 »
Alex,
včera jsem byl na střeše, kde mám colorku standart 5let-je to zatím gut.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Antena DVBT na 40km prima viditelnost - bez zesilovace?
« Odpověď #9 kdy: 29. 08. 2014, 14:40:06 »
Zkus definovat svou lokatitu, dost to pomůže.
44331
Litultovice
49.901086, 17.742876
Fajn to už je lepší,
máš dost velkou naději na to, že by šlapaly i Muxy z Ostravy. Dalo by se to řešit 2anténama.
1. anténa na Praděd Mux 1,2,3 (kanál 36,51,53)
2. anténa na Ostravu/Hlubočec Mux 4,RS7 (kanály 38,45). Muselo by se to ale zkusit.
Sloučení potom dle výsledku v místě. Mám to do Litultovic 30km, naposled jsem byl u kolegy v Brance.
Poslal jsem Ti soukr. zprávu.
« Poslední změna: 29. 08. 2014, 14:44:38 od Fox_Mulder »


Pavel Lyko

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antena DVBT na 40km prima viditelnost - bez zesilovace?
« Odpověď #10 kdy: 29. 08. 2014, 15:51:24 »
Co ziskam navic tim prijmem z Ostravy? Na baraku bydli teta - ktera kouka na zaklad...
Prijde mi to jako vyhozene kacky z okna.
Prave takovou situaci tam ted ma, prahistoricke obrovske anteny(fakt obri draty) smerovane na Ostravu - vyhled zakryty za dobu kdy byly instalovane vzrostlymi stromy - chyta pouze omezene spektrum kanalu a male sito cca 10 let stare, takove to typicke vertikalni sito s malinkym cumakem smerovane na Praded - na kterem sice chyta vse, dle jejich slov, bez problemu, ale je to stare a objimka pomalu dosluhuje a zaroven jak uz tam polezu a budu se v tom hrabat, tak za 500Kc bude na 10 let klid. Tu malou antenu chci za maly obnos vymenit, za ni rozbocovac, pripojit stavajici kabelaz a fertig. Zadne slozitosti...
« Poslední změna: 29. 08. 2014, 15:54:47 od Pavel Lyko »


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Antena DVBT na 40km prima viditelnost - bez zesilovace?
« Odpověď #11 kdy: 29. 08. 2014, 15:55:32 »
DD.
Prima viditelnost na Praded, vzdalenost 40km. Bude mi stacit koupit tohle bez dalsich zesilovacu?
http://www.tipa.eu/cz/antena-venkovni-45slc-super-dvb-t-emme-esse/d-88011/
Pripojene na to budou tri televize - jaky rozumny rozbocovac mam k tomu poridit?
Ta italka  není špatná ale výborná je až od 50kanálu.Do 50 je to bída ale potom je lepší než plzeňský síto který bych vám doporučil pro váš příjem.Tu italku mám na slováky a mám ji vyzkoušenou pro nižší kanály a proto je pro vás nevhodná.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Antena DVBT na 40km prima viditelnost - bez zesilovace?
« Odpověď #12 kdy: 29. 08. 2014, 16:00:29 »
Co získám příjmem z Ostravy? Řekl bych že nejspíš všechny programy obsažené v MUXU 4 a RS7 které samozřejmě na Pradědu nejsou. Vypisovat je doufám nemá smysl, to už si zjistíte sám o které se jedná. Ale plně chápu že pro většinu národa je sloučení pouhopouhých dvou antén nadmíru "složitý" úkol.  :)
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antena DVBT na 40km prima viditelnost - bez zesilovace?
« Odpověď #13 kdy: 29. 08. 2014, 16:11:48 »
Podobnou záležitost jsem řešil na chalupě pro 2 telky. Buková Hora cca 45 km bez optické dohlednosti, ale jinak v podstatě prostor bez překážek (kopce atd.) Řetězec je následující - Colorka s 15dB UHF předzesilovačem v symetrizační krabce, 3m kabelu od antény na půdu, tam hned pod střechou trojka - napájecí výhybka, galvanický oddělovač, rozbočovač Toner DSU-2, z něj už jen kabely cca 25m ke každému z přijímačů.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Antena DVBT na 40km prima viditelnost - bez zesilovace?
« Odpověď #14 kdy: 29. 08. 2014, 16:27:54 »
Přesně jak píše Dan,
jsou tam programy, které vyjmenoval, jestli tam stromy jsou nebo ne není až tak podstatné. Anténa se vybírá nejlíp až na místě, někdy je dokonce zapotřebí odzkoušet více kusů.
Jestli jí to hraje na malé síto, kup si malé síto u Vatena a pasivní rozbočovač, který jsem tu uvedl. Ten lze pak eventuálně nahradit aktivním. Ten les antén shoď dolů, ale až tehdy než jí to bude pořádně fungovat. Může se totiž lehce stát to, že v té anténní soustavě jsou ještě další prvky (propusti, zásrže, slučovače) a nakonec ten signál bereš z Ostravy. Musel bys to skutečně zkontrolovat v settopboxu jestli to tak chytá a nebo ne. Taky je ale možné, že by se na střeše našlo místo odkud by šly ostravské Muxy, ale to by se muselo zkusit.
Víc se od zeleného stolu poradit nedá.
Je ale dost pravděpodobné, že do nějaké částky 500,-Kč se nevlezeš-tak to nefunguje.
Malé síto cca 380,-Kč. Metr venkovního kvalitního černého PE koaxu 17-18,-Kč, rozbočovač pasivní 1/3 cca 90,-Kč. Pár konektorů, pár F sojek případně atd...K tomu nějaké dopravné.