Autor Téma: Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu  (Přečteno 28211 krát)

Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #15 kdy: 01. 09. 2014, 09:29:22 »
Tak si to tady pánové pročítám a musím přiznat, že jsem rozhozenej. Pro upřesnění, jsem laik na TV a jelikož jsem hodlal zakoupit Panasonic TX-55AS650E, tak si říkám něco o tom přečtu a ejhle! :)
Když už tak mě prosím poraďte jinou alternatívu kolem té 30.000,- částky v této úhlopříčce.
Předem díky
No nevím ale pokud jste si vybral tuto TV tak jste měl k tomu důvod, nemyslím si že nějaké přepínání formátů je víc než jiné klady co tato TV má! Navíc u takovéhle úhlopříčky musíte koukat na HD nebo satelitní vysílání, jinak v SD budete brečet. Prostě kvalitní zdroj. V HD je výhoda že se všechno vysílá v 16:9 takže žádné přepínání formátů nehrozí. To je jen pro SD vysílání. Opravdu si myslíte že kvůli takové prkotině je nutné zahodit všechny preference k této Tv a kouknout se o řád horší ale s funkčním přepínání formátu? Vemte rozum do dlaně a zamyslete se :-)
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #16 kdy: 01. 09. 2014, 13:31:50 »
No nevím ale pokud jste si vybral tuto TV tak jste měl k tomu důvod, nemyslím si že nějaké přepínání formátů je víc než jiné klady co tato TV má!
Nemyslím si, že by ta TV byl takový zázrak, aby se nedalo si ve stejné kategorii vybrat od konkurence, která přepínání poměru stran bez problémů zvládá.


* Suvel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #17 kdy: 02. 09. 2014, 20:31:38 »
...kouknout se o řád horší ale s funkčním přepínání formátu?...

Vtip je v tom, že Panasonic se SW 2014 je pravděpodobně jediná TV, kde tato automatika nefunguje - u všech ostatních je to naprostá samozřejmost, a to včetně veškerých set-top-boxů (aspoň jsem se nikdy nesetkal se strojem, který by to neuměl, ani jsem o něm nikdy neslyšel ani nečetl). Taky byste si nechal například Mercedes, se kterým nejde jezdit v noci, protože mu nejdou zapnout dálková světla, protože Mercedes je jinak špičkový vůz? Asi neobstojí argument, že většina řidičů stejně v noci nejezdí.

Mimochodem, špičkové modely Panasonic mají velmi solidní přepočítávání i z SD, dle odborníků v tomto patří k absolutní špičce.
« Poslední změna: 02. 09. 2014, 20:33:14 od * Suvel »


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #18 kdy: 03. 09. 2014, 09:51:15 »
Taky byste si nechal například Mercedes, se kterým nejde jezdit v noci, protože mu nejdou zapnout dálková světla, protože Mercedes je jinak špičkový vůz? Asi neobstojí argument, že většina řidičů stejně v noci nejezdí.

Srovnání trochu kulhá, spíš automatické zapínání dálkových světel. Ručně formáty přepnou lze, ale je to samozřejmě méně komfortní pro obsluhu. Nicméně lidi co jí mají to tak chca nechca musí dělat pokud jsou normální a nechtějí mít schválně degradovaný obraz na špičkové televizi. 
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


čtenář

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #19 kdy: 03. 09. 2014, 10:53:06 »
Je samozřejmé, že v dnešní době by to mělo fungovat automaticky (to bych chtěl zdůraznit).

Nicméně pořád to mohu pohodlně z pohovky - křesla dálkovým ovladačem poladit.
Proč to píši? Zažil jsem dobu, kdy jsem musel vstát z křesla a jít přepnout program na televizi a zase se vrátit zpět do křesla a abych to neměl až tak jednoduché musel jsem "dolaďovat" i napětí, které kolísalo, protože jsme bydleli ve slepé ulici. Docela jsem si při sledování televize protáhl i tělo.
Z tohoto pohledu je pár zmáčknutí tlačítek na DO z pohodlí pohovky úplná prkotina.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


nomadm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #20 kdy: 09. 01. 2015, 12:12:30 »
zdravím, mám objednanou Tx-48as640e, nvíte jestli už proběhla nějaká změna v fw? Toto je vpodstatě (zatím jediná) nevýhoda, která mi na tv vadí...


nomadm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #21 kdy: 13. 01. 2015, 10:23:51 »
tak mám Pana doma (od včerejška..) a zjistil jsem, že mi přepínání formátu nedělá problém, deformace jsem si všimnul 1x a problém vyřeší speciální tlačítko na DO, takže za mě pohoda...