Autor Téma: Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu  (Přečteno 28216 krát)

* Suvel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« kdy: 20. 08. 2014, 19:20:46 »
Počínaje modely roku 2013 napadla vývojáře Panasonicu úžasná myšlenka: Je-li vysílán pořad ve formátu 4:3, automatika, vyhodnocující signál WSS, ho zobrazí v tzv. formátu Střed, tedy deformovaný na velikost 16:9 - jiná možnost není. Jako jeden z těch, kterým tento podivný nápad vadí, a který se raději dívá na obraz nedeformovaný, byť s pruhy po stranách, kontaktoval jsem zákaznickou podporu Panasonicu. Ta mě v odpovědi ujistila, že jim záleží na spokojenosti zákazníků, moji připomínku přeposílají vývojovému oddělení a do normálu by se to mohlo vrátit s další aktualizací SW.

Tedy pokud ještě dalším tento stav vadí, napište podpoře - čím víc nás bude, tím spíš se dočkáme nápravy. E-mail: panasonic.praha@eu.panasonic.com
« Poslední změna: 21. 08. 2014, 15:35:39 od * Suvel »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


standa standa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #1 kdy: 20. 08. 2014, 20:52:54 »
Měl jsem stejný problém minulý rok, na zákaznické lince mi řekli, že to tak je a že se s tím nedá nic dělat. Televizi jsem vrátil. Jediné řešení je nechat jim ty televize v regále a nekupovat, když odporují normě. Snad se Panasonic chytne za nos a dá si říct.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #2 kdy: 20. 08. 2014, 21:18:24 »
Připojuji se. Takovou hovadinu coby "inovace" může vymyslet jedině trubka. Proč vrtají do něčeho, co fungovalo zcela správně - automaticky, to mi fakt hlava nebere. Vždyť stačilo ve funkci Aspekt nastavit formát obrazu 14:9 nebo 4:3 a vše bylo OK.
Tvrzení, že se s tím nedá nic dělat a že to tak musí zůstat, že to tak zákazníci chtějí, je další blbost - výmluva. Protože kdo chce sledovat šišoidy, ponechá v aspektu formát "automatika" a má holt v případě formátu 4:3 deformovaný obraz přes celou obrazovku. Tedy takto to fungovalo až do r. 2013, pak přišli s novinkou, kdy se jiný formát než automatika musí nastavit pro každý program zvlášť; no a od r. 2014 to zmrvili úplně. Zkrátka v tomto smyslu: Vivat Panasonic šišoid!

P.S. Už se o tomto inovativním výdobytku několikrát zmiňoval v recenzích TV B. Herwig. Třeba Panasonic uvědomil taky, neboť této funkce-nefunkce je taktéž očividným odpůrcem.


Lvana2

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #3 kdy: 21. 08. 2014, 16:02:39 »
Již jsem to psal pod jistý článek pane Herwiga. Přepínání automatiky funguje korektně, je třeba dvojího nastavení v servisním menu.


* Suvel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #4 kdy: 21. 08. 2014, 16:08:46 »
Již jsem to psal pod jistý článek pane Herwiga. Přepínání automatiky funguje korektně, je třeba dvojího nastavení v servisním menu.

Výborná zpráva (jen mi jen divné, proč podpora odpověděla, že o tomto problému vědí a řešit ho bude následující aktualizace SW...)! Prosím, upřesni, o jaké nastavení jde. Dík

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #5 kdy: 21. 08. 2014, 16:42:24 »
Již jsem to psal pod jistý článek pane Herwiga. Přepínání automatiky funguje korektně, je třeba dvojího nastavení v servisním menu.
Je tedy možné  sem popsat jak a co nastavit?  Pro všechny kteří to neumí. 
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #6 kdy: 21. 08. 2014, 21:18:53 »
Již jsem to psal pod jistý článek pane Herwiga. Přepínání automatiky funguje korektně, je třeba dvojího nastavení v servisním menu.

Je pravda, že jste to napsal, ale to je tak vše. Prázdná slova totiž nikomu nepomůžou. Když víte, jak TV donutit, aby formáty obrazu přepínala korektně, popište nám to, vždyť ani v Panasonicu nejsou schopni poradit a akorát se vymlouvají...


* Suvel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #7 kdy: 22. 08. 2014, 11:10:29 »
Tak jsem zkoušel servisní menu (P42GT60E), ale nikde jsem v něm volbu poměru stran obrazu nenašel. Kdyby se to někomu podařilo, dejte to sem, prosím.

Servisní menu se vyvolá tak, že se drží stisknuté vol- na TV a k tomu se na DO 3x stiskne "i".


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #8 kdy: 24. 08. 2014, 22:53:38 »
Již jsem to psal pod jistý článek pane Herwiga. Přepínání automatiky funguje korektně, je třeba dvojího nastavení v servisním menu.
Je tedy možné  sem popsat jak a co nastavit?  Pro všechny kteří to neumí.

Není to možné, jak je vidět. Ostatně Lvana(2) tak akorát slovíčkaří, zda DVB-T je po transmodulaci DVB-S opět DVB-T, apod. Jinak prostě nic...


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #9 kdy: 25. 08. 2014, 11:22:32 »
Je možné sem popsat alespoň postup pro modelovou radu 2013?
Kde se co musí nastavit a jak se donutí kanál který střídá formáty (4:3/16:9) aby fungoval podobně jako automatika?
Díky
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #10 kdy: 25. 08. 2014, 12:06:27 »
Modelová řada 2013, alespoň z první poloviny roku, funguje následovně - tedy formát obrazu:

Jakmile je vysílán program ve formátu 4:3, pak je nutno ve funkci Aspekt (na DO) nastavit formát 4:3 nebo 14:9. Pak už TV reaguje na přepínání formátů obrazu automaticky. Toto nastavení je ovšem nutno provést pro každou předvolbu! Na rozdíl od např. r. 2012, kdy takovéto nastavení stačilo učinit pouze jednou a platilo pro všechny předvolby.

A ještě poznámka: Rok 2012 byl z hlediska formátování obrazu řešen nejlépe neboli zcela správně, neboť nastavení fungovalo odděleně pro analogové programy (máme jich ve STA ještě několik) a digitální programy. Rok 2011 byl spojený, takže v případě nastavení formátu 4:3 pro digitál se muselo v analogových programech nastavovat zpět automatický režim, aby zobrazení fungovalo korektně. Rok 2012 jsme proto s uspokojení přijali, že ty "sekce" oddělili. A vůbec nás nenapadlo, že od r. 2013 Panasonic začne formáty obrazu mršit, až to letos domršili úplně...



* Suvel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #11 kdy: 25. 08. 2014, 20:11:22 »
Takze asi opravdu jedina cesta je prudit zakaznickou podporu - udajne pry na tom pracuji a tenhle nesmysl by mel byt odstranen s pristi aktualizaci SW. Kazdy, koho to taky stve, napiste jim prosim, aby se to co nejdriv vratilo do normalu.


Walachien

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #12 kdy: 30. 08. 2014, 17:12:37 »
Tak si to tady pánové pročítám a musím přiznat, že jsem rozhozenej. Pro upřesnění, jsem laik na TV a jelikož jsem hodlal zakoupit Panasonic TX-55AS650E, tak si říkám něco o tom přečtu a ejhle! :)
Když už tak mě prosím poraďte jinou alternatívu kolem té 30.000,- částky v této úhlopříčce.
Předem díky


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #13 kdy: 30. 08. 2014, 18:57:01 »
Mám 50st60-2013 , schválně jsem to brečení odskoušel,mám nastavený střed- vyhovuje mi,zapnul jsem automatický-problémy nevidím,4:3 i 16:9 se přepíná,bez problému i hd včetně polských,dvb-t i sat,co vám tedy chybí !!! 8)
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic a automatické přepínání formátu obrazu
« Odpověď #14 kdy: 30. 08. 2014, 20:41:39 »
Samozřejmě, že vám to u modelu 2013 funguje. Dojebali to až u modelů 2014 :-)