Autor Téma: výpadky signálu  (Přečteno 14298 krát)

Milan Sedlák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
výpadky signálu
« kdy: 18. 08. 2014, 17:36:54 »
Poslední měsíc pozoruji výpadky signálů  při deštivém počasí, začne pršet a "není signál" . Někdy to trvá několik sekund a někdy i více minut. Předešlé 2 roky co jsem měl skylink zdarma v rámci koupě nového HD sat.přijímače se toto neprojevovalo. Má někdo také  stejné problémy?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výpadky signálu
« Odpověď #1 kdy: 18. 08. 2014, 18:35:36 »
Něco se změnilo, vlhkost v rozvodech, konektorech, spatne nastavena parabola atd..
To, ze byla nastavena dobře před rokem neznamena, ze je i dnes.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:výpadky signálu
« Odpověď #2 kdy: 18. 08. 2014, 19:04:46 »
Poslední měsíc pozoruji výpadky signálů  při deštivém počasí, začne pršet a "není signál" . Někdy to trvá několik sekund a někdy i více minut. Předešlé 2 roky co jsem měl skylink zdarma v rámci koupě nového HD sat.přijímače se toto neprojevovalo. Má někdo také  stejné problémy?
Je těžké tuto situaci posoudit objektivně, jelikož jste patrně laik a nedokládáte zde konkrétní screeny s naměřenými hodnotami. I přesto ale není žádným tajemstvím, že letošní bouřlivé léto dělá především Skylinku hodně starostí a uživatelé si pak nejsou jisti kde je chyba.
Konkrétní příklad-minulou středu večer běžel na CSfilmu Císařův Pekař a přestože ostatní TP skylinku nevykazovaly problém pak tento jeden jediný ano. Pro zajímavost u konkurenčního Freesatu by UPC fungovalo vše normálně.
Samozřejmě funkční lnb a neporušená kabelář je prvotním předpokladem spolehlivého příjmu (jak píše předřečník). Takže kontrola se určitě vyplatí stejně tak jako prohlídka zda je tma na všech kanálech.


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výpadky signálu
« Odpověď #3 kdy: 19. 08. 2014, 08:11:55 »
Když přijde přívalový mrak, je po vtákách i na sebelépe nastavené anténě. Velikost antény má vliv pouze na délku výpadků. Ve snaze  ušetřit, používá Skylink modulace, které jsou citlivější na nepříznivé vlivy, než tomu bylo dříve. Výpadky se nejvíce projevují na HD signálech. Nejvíce zlobí vodní kapky na povrchu LNB.
Doporučuji:
a) přemístit anténu pod střechu, aby byla chráněna před svislým deštěm. Za vichřice není obrany.
b) použít ochranné plastové stříšky na LNB,
c) nasprejovat LNB přípravkem (na autoskla pro motoristy) proti stojícím kapkám,
d) vytvořit si "oblíbenou" sestavu stanic s názvem NOUZE, které hrají za každého počasí. Například Nova hraje vždy, Nova HD za deště vypadne, ČT1 hraje vždy, ČT HD vypadne,...


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výpadky signálu
« Odpověď #4 kdy: 21. 08. 2014, 06:16:39 »
Prakticky vždy je "na vině" ten déšť, respektive počasí, respektive nepřesně nastavená parabola, není to chyba ani záměr Skylinku! To jen zcela neznalí nebo provokatéři to dávají dokonce do souvislosti se zavedením servisního poplatku.....a pozor! Nemusí být ten mrak jen nad vámi (downlink), stejně tak může být nad "vysílací parabolou" (uplink a nejde to taky, třebaže nad vámi je modré nebe a svítí sluníčko......nejlépe se podívat v tu chvíli na nějaký meteorologický server, kde jsou radarové snímky a můžete sledovat, jak vypadávají různé stanice, podle toho, jak se intenzivní bouřkový mrak pohybuje nad Prahou........a nespílat nesmyslně Skylinku!
P.S.: Tím jsem nechtěl ani vzdáleně aznačit, že se zavedením servisního poplatku u Skylinku nějak sympatizuji....... >:(

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jiří Job

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 298
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výpadky signálu
« Odpověď #5 kdy: 21. 08. 2014, 07:04:36 »
Mě letošní léto taky dělalo problémy se signálem na satelitu.Třeba mi signál vypadával už pár minut než ten déšť a bouřka začaly. Je těžké posoudit kde je chyba jak se uvádí zda v konektorech nebo na parabole.Protože jinou náchylnost má norma DVB-S a jinou i norma DVB-S2. Norma DVB-S2 třeba vyžaduje lépe doladěnou parabolu.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:výpadky signálu
« Odpověď #6 kdy: 21. 08. 2014, 09:20:51 »
Prakticky vždy je "na vině" ten déšť, respektive počasí, respektive nepřesně nastavená parabola, není to chyba ani záměr Skylinku! To jen zcela neznalí nebo provokatéři to dávají dokonce do souvislosti se zavedením servisního poplatku.....a pozor! Nemusí být ten mrak jen nad vámi (downlink), stejně tak může být nad "vysílací parabolou" (uplink a nejde to taky, třebaže nad vámi je modré nebe a svítí sluníčko......nejlépe se podívat v tu chvíli na nějaký meteorologický server, kde jsou radarové snímky a můžete sledovat, jak vypadávají různé stanice, podle toho, jak se intenzivní bouřkový mrak pohybuje nad Prahou........a nespílat nesmyslně Skylinku!
P.S.: Tím jsem nechtěl ani vzdáleně aznačit, že se zavedením servisního poplatku u Skylinku nějak sympatizuji....... >:(

Asi máte na mysli taková individua co brojí neustále proti skylinku (ikdyž očividně jsou úplně mimo mísu) jako např. na konkurenčním serveru jakýsi Amater Josef či Josef Amater. Tam se se dočetl nesmyslů a bludů až až.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výpadky signálu
« Odpověď #7 kdy: 21. 08. 2014, 09:51:54 »
Pokud je na vině opravdu počasí (což být samozřejmě může), tak je dobré se podívat třeba na německé programy, jestli i tam je stejný problém s příjmem.


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výpadky signálu
« Odpověď #8 kdy: 21. 08. 2014, 12:30:17 »
Prakticky vždy je "na vině" ten déšť, respektive počasí, respektive nepřesně nastavená parabola, není to chyba ani záměr Skylinku! To jen zcela neznalí nebo provokatéři to dávají dokonce do souvislosti se zavedením servisního poplatku.....a pozor! Nemusí být ten mrak jen nad vámi (downlink), stejně tak může být nad "vysílací parabolou" (uplink a nejde to taky, třebaže nad vámi je modré nebe a svítí sluníčko......nejlépe se podívat v tu chvíli na nějaký meteorologický server, kde jsou radarové snímky a můžete sledovat, jak vypadávají různé stanice, podle toho, jak se intenzivní bouřkový mrak pohybuje nad Prahou........a nespílat nesmyslně Skylinku!
P.S.: Tím jsem nechtěl ani vzdáleně aznačit, že se zavedením servisního poplatku u Skylinku nějak sympatizuji....... >:(

Asi máte na mysli taková individua co brojí neustále proti skylinku (ikdyž očividně jsou úplně mimo mísu) jako např. na konkurenčním serveru jakýsi Amater Josef či Josef Amater. Tam se se dočetl nesmyslů a bludů až až.

Ano, přesně toho mám na mysli!


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výpadky signálu
« Odpověď #9 kdy: 21. 08. 2014, 12:35:27 »
Pokud je na vině opravdu počasí (což být samozřejmě může), tak je dobré se podívat třeba na německé programy, jestli i tam je stejný problém s příjmem.
To bphužel nic neřeší! Když bude špatné počasí, bouřka a hustý déšť nad vaší parabolou, tak nepůjdou ani ti němci.....když bude bouřka přímo nad uplinkem ARD (nevím kde je) tak nepůjdou taky, přestože nad vaší parabolou bude jasno a svítit sluníčko.....!


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výpadky signálu
« Odpověď #10 kdy: 21. 08. 2014, 15:13:39 »
Jenomže Němci jdou pořád, už si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem u nich zaznamenal výpadek. Že by v Německu dokázali poručit větru, dešti? :D


david prvy

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výpadky signálu
« Odpověď #11 kdy: 21. 08. 2014, 15:19:01 »
Mne počas  búrky vypadne aj pozícia 19,2. No vždy je to otázka pár minút. Vtedy zapínam DVB-T ,ktoré mám na chalupe ako rezervu pre tieto prípady. ;)


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výpadky signálu
« Odpověď #12 kdy: 22. 08. 2014, 05:31:02 »
Jenomže Němci jdou pořád, už si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem u nich zaznamenal výpadek. Že by v Německu dokázali poručit větru, dešti? :D
Nejdou pořád, vypadnou taky...... :P