Autor Téma: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?  (Přečteno 38388 krát)

Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #105 kdy: 28. 06. 2010, 08:01:10 »
A jinak, pořád čekám na ta oficiální, každoročně publikovaná čísla od Sat, Kabelových a IPTV operátorů. Ale asi se jich nedočkám...
Čísel už ses dočkal, akorát si pro ně musíš jít na ĆSÚ (můžete s Pamětníkem vyrazit společně  ;D ), protože ode mě by přece nebyly důvěryhodná, ne?  :P
To je tedy výmluva jako hrom - podle mně se "můžu doložit" nerovná "dojdi si tam a tam a on ti to (možná) řeknou". Pochlapte se a data sem dejte!
Jaké "možná" - státní instituce má snad dokonce povinnost poskytnout údaje do 30 dní, takže není co řešit. A já sem nic dávat nebudu, protože moje slova už Pamětník zpochybnil, takže místo dohadů je lepší se obrátit na ČSÚ  :)
Hmm, takže další žvanil co se nejdřív chvástá a když má dojít na činy tak skutek utek.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #106 kdy: 28. 06. 2010, 08:03:43 »
O kabelu nemluvím - mluvím o satelitu, jak už jsem psal dřív. Tak namáhejte hlavičku.
Ani moc nemusím, protože satelitní operátoři si taky vymýšlet nemohou - u placených programů platí totéž co u kabelovky (viz výše) a u těch neplacených se zase údaje o zákaznících předávají ČT (resp. STV), takže je nikdo falšovat nebude  ;)
A pročpak minimálně jeden z operátorů delší dobu u uváděných čísel jaksi "zapomínal" dodat že zahrnují i předplatitele na Slovensku?


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
už není monopol šíření signálu
« Odpověď #107 kdy: 28. 06. 2010, 09:12:55 »
s existujícími technickými možnostmi šíření TV signálu - satelit, kabel, IPTV, internet, atd. atd. vč. digitalizace - již fakticky neexistuje to, na co si ČTU stále hraje - správa monopolu frekvencí a tedy rozdávání možnosti vysílat svůj program.  Fakticky nějakou cestou se může dostat k divákovi se signálem každý, kdo má zájem a peníze, aby mohl vysílat.
Takže DVB-T2 už nemá význam jako nabídka dalších programů, ale jako efektivnější šíření signálu/využití frekvence.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: už není monopol šíření signálu
« Odpověď #108 kdy: 28. 06. 2010, 10:35:15 »
... ČTU stále hraje - správa monopolu frekvencí...
Takže DVB-T2 už nemá význam jako nabídka dalších programů, ale jako efektivnější šíření signálu/využití frekvence.
Konečně zase ojedinělá konstruktivní poznámka. Ale mně vyhovuje představa, že i éter je naše přírodní bohatství a kam by vedlo jeho nekontrolovatelné plenění privátními firmami, to lze dokumentovat na hnědouhelných společnostech.

Je otázkou, pro koho by DVB-T2 bylo dnes efektivnější? Snad pro TV diváky se související nutností obrovských investic do všech současných přístrojů ve všech našich domácnostech? A pokud by to platilo jen pro ČRa, svobodný trh a nezájem diváků si už pořádek v této věci udělají sami.  :D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jan Vejvoda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: už není monopol šíření signálu
« Odpověď #109 kdy: 28. 06. 2010, 11:13:19 »
... ČTU stále hraje - správa monopolu frekvencí...
Takže DVB-T2 už nemá význam jako nabídka dalších programů, ale jako efektivnější šíření signálu/využití frekvence.
Konečně zase ojedinělá konstruktivní poznámka. Ale mně vyhovuje představa, že i éter je naše přírodní bohatství a kam by vedlo jeho nekontrolovatelné plenění privátními firmami, to lze dokumentovat na hnědouhelných společnostech.

Je otázkou, pro koho by DVB-T2 bylo dnes efektivnější? Snad pro TV diváky se související nutností obrovských investic do všech současných přístrojů ve všech našich domácnostech? A pokud by to platilo jen pro ČRa, svobodný trh a nezájem diváků si už pořádek v této věci udělají sami.  :D

Jj, nemá cenu strašit s DVB-T2, dokud není využito ani normální DVB-T. Navíc DVB-T je dneska podle mě určeno pouze pro nenáročného diváka, co doposud vyžil jen s STA nebo nabídkou typu mini, nebo pro druhý televizor. (Osobně ho používám v ložnici, protože se mi nechce tahat kabel). Oproti DVB-S nebo kabelovce nemá vůbec co nabídnout.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: už není monopol šíření signálu
« Odpověď #110 kdy: 28. 06. 2010, 11:32:03 »
...DVB-T je dneska podle mě určeno pouze pro nenáročného diváka, co doposud vyžil jen s STA nebo nabídkou typu mini, nebo pro druhý televizor. (Osobně ho používám v ložnici, protože se mi nechce tahat kabel). Oproti DVB-S nebo kabelovce nemá vůbec co nabídnout.
A k čemu máte v ložnici DVB-T, když Vám nemá co nabídnout? Není to jen prostá náhrada za analog, blížící se tmě? Moc jiných ambicí si zatím DVB-T před sebe nestaví. Také proto, že naše TV stanice zatím nedokáží své pořady hromadně prezentovat v nativním HD rozlišení, v 3D, nebo za poplatky.

Jak je každý divák náročný, o tom nás neustále přesvědčují koláče sledovanosti pro reklamní dělení. To, co nabízí DVB-T, stále stačí více než 90% naší nenáročné divácké obci.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #111 kdy: 28. 06. 2010, 17:49:43 »
A jinak, pořád čekám na ta oficiální, každoročně publikovaná čísla od Sat, Kabelových a IPTV operátorů. Ale asi se jich nedočkám...
Čísel už ses dočkal, akorát si pro ně musíš jít na ĆSÚ (můžete s Pamětníkem vyrazit společně  ;D ), protože ode mě by přece nebyly důvěryhodná, ne?  :P
To je tedy výmluva jako hrom - podle mně se "můžu doložit" nerovná "dojdi si tam a tam a on ti to (možná) řeknou". Pochlapte se a data sem dejte!
Jaké "možná" - státní instituce má snad dokonce povinnost poskytnout údaje do 30 dní, takže není co řešit. A já sem nic dávat nebudu, protože moje slova už Pamětník zpochybnil, takže místo dohadů je lepší se obrátit na ČSÚ  :)
Hmm, takže další žvanil co se nejdřív chvástá a když má dojít na činy tak skutek utek.
Kdepak - další lenoch, který sám něco chce a když má pro to něco udělat, tak má akorát pytel výmluv a čeká, že to někdo vyřídí za něho. No to si ale počká  ;D ;D ;D
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #112 kdy: 28. 06. 2010, 17:50:52 »
O kabelu nemluvím - mluvím o satelitu, jak už jsem psal dřív. Tak namáhejte hlavičku.
Ani moc nemusím, protože satelitní operátoři si taky vymýšlet nemohou - u placených programů platí totéž co u kabelovky (viz výše) a u těch neplacených se zase údaje o zákaznících předávají ČT (resp. STV), takže je nikdo falšovat nebude  ;)
A pročpak minimálně jeden z operátorů delší dobu u uváděných čísel jaksi "zapomínal" dodat že zahrnují i předplatitele na Slovensku?
To se musíš zeptat jeho, i když s tvoji leností to zase dopadne tak, že budeš čekat až to někdo udělá za tebe...
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: už není monopol šíření signálu
« Odpověď #113 kdy: 28. 06. 2010, 17:55:27 »
...DVB-T je dneska podle mě určeno pouze pro nenáročného diváka, co doposud vyžil jen s STA nebo nabídkou typu mini, nebo pro druhý televizor. (Osobně ho používám v ložnici, protože se mi nechce tahat kabel). Oproti DVB-S nebo kabelovce nemá vůbec co nabídnout.
A k čemu máte v ložnici DVB-T, když Vám nemá co nabídnout? Není to jen prostá náhrada za analog, blížící se tmě? Moc jiných ambicí si zatím DVB-T před sebe nestaví. Také proto, že naše TV stanice zatím nedokáží své pořady hromadně prezentovat v nativním HD rozlišení, v 3D, nebo za poplatky.

Jak je každý divák náročný, o tom nás neustále přesvědčují koláče sledovanosti pro reklamní dělení. To, co nabízí DVB-T, stále stačí více než 90% naší nenáročné divácké obci.
Tak si těm svým koláčům věř, ale normálně uvažující člověk se takovým PR blábolům jenom zasměje, protože se stačí podívat na počet čistě kabelových, satelitních a IPTV stanic, jenž zde v ČR působí, a je celkem jasné, že tyto stanice se docela dobře uživí - a uživí se proč asi, když ty tady šermuješ koláčema, podle kterých je nikdo nesleduje, ha? No nejspíš proto, že si je lidi předplácejí (prostřednictvím operátorů) a taky je pak sledují, že?  :P
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #114 kdy: 28. 06. 2010, 18:40:25 »
A jinak, pořád čekám na ta oficiální, každoročně publikovaná čísla od Sat, Kabelových a IPTV operátorů. Ale asi se jich nedočkám...
Čísel už ses dočkal, akorát si pro ně musíš jít na ĆSÚ (můžete s Pamětníkem vyrazit společně  ;D ), protože ode mě by přece nebyly důvěryhodná, ne?  :P
To je tedy výmluva jako hrom - podle mně se "můžu doložit" nerovná "dojdi si tam a tam a on ti to (možná) řeknou". Pochlapte se a data sem dejte!
Jaké "možná" - státní instituce má snad dokonce povinnost poskytnout údaje do 30 dní, takže není co řešit. A já sem nic dávat nebudu, protože moje slova už Pamětník zpochybnil, takže místo dohadů je lepší se obrátit na ČSÚ  :)
Hmm, takže další žvanil co se nejdřív chvástá a když má dojít na činy tak skutek utek.
Kdepak - další lenoch, který sám něco chce a když má pro to něco udělat, tak má akorát pytel výmluv a čeká, že to někdo vyřídí za něho. No to si ale počká  ;D ;D ;D
Nezklamal jste, zase jen další výmluvy...


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #115 kdy: 28. 06. 2010, 18:41:06 »
A jinak, pořád čekám na ta oficiální, každoročně publikovaná čísla od Sat, Kabelových a IPTV operátorů. Ale asi se jich nedočkám...
Čísel už ses dočkal, akorát si pro ně musíš jít na ĆSÚ (můžete s Pamětníkem vyrazit společně  ;D ), protože ode mě by přece nebyly důvěryhodná, ne?  :P
To je tedy výmluva jako hrom - podle mně se "můžu doložit" nerovná "dojdi si tam a tam a on ti to (možná) řeknou". Pochlapte se a data sem dejte!
Jaké "možná" - státní instituce má snad dokonce povinnost poskytnout údaje do 30 dní, takže není co řešit. A já sem nic dávat nebudu, protože moje slova už Pamětník zpochybnil, takže místo dohadů je lepší se obrátit na ČSÚ  :)
Hmm, takže další žvanil co se nejdřív chvástá a když má dojít na činy tak skutek utek.
Kdepak - další lenoch, který sám něco chce a když má pro to něco udělat, tak má akorát pytel výmluv a čeká, že to někdo vyřídí za něho. No to si ale počká  ;D ;D ;D
Nezklamal jste, zase jen další výmluvy...
Ano - ty tvoje  ;D ;D ;D ;D ;D
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #116 kdy: 28. 06. 2010, 18:41:12 »
O kabelu nemluvím - mluvím o satelitu, jak už jsem psal dřív. Tak namáhejte hlavičku.
Ani moc nemusím, protože satelitní operátoři si taky vymýšlet nemohou - u placených programů platí totéž co u kabelovky (viz výše) a u těch neplacených se zase údaje o zákaznících předávají ČT (resp. STV), takže je nikdo falšovat nebude  ;)
A pročpak minimálně jeden z operátorů delší dobu u uváděných čísel jaksi "zapomínal" dodat že zahrnují i předplatitele na Slovensku?
To se musíš zeptat jeho, i když s tvoji leností to zase dopadne tak, že budeš čekat až to někdo udělá za tebe...
To byla řečnická otázka, neček jsem že mi na ní odpovíte ;)


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #117 kdy: 28. 06. 2010, 18:55:20 »
Nezklamal jste, zase jen další výmluvy...
Ano - ty tvoje  ;D ;D ;D ;D ;D
A jsme zpátky u vašeho "můžu doložit". Nikde jste nenapsal "řeknu kde si to seženete".


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #118 kdy: 28. 06. 2010, 18:55:26 »
O kabelu nemluvím - mluvím o satelitu, jak už jsem psal dřív. Tak namáhejte hlavičku.
Ani moc nemusím, protože satelitní operátoři si taky vymýšlet nemohou - u placených programů platí totéž co u kabelovky (viz výše) a u těch neplacených se zase údaje o zákaznících předávají ČT (resp. STV), takže je nikdo falšovat nebude  ;)
A pročpak minimálně jeden z operátorů delší dobu u uváděných čísel jaksi "zapomínal" dodat že zahrnují i předplatitele na Slovensku?
To se musíš zeptat jeho, i když s tvoji leností to zase dopadne tak, že budeš čekat až to někdo udělá za tebe...
To byla řečnická otázka, neček jsem že mi na ní odpovíte ;)
Osobně si myslím, že ani v tomto nemáš pravdu, protože předplatitelé (tj. uživatelé Multi u Skylinku nebo obdoby u CS Linku) z SK určitě nejsou uváděni ve statistikách za ČR. Stejně jako UPC taky zveřejňuje čísla abonentů zvlášť v SK a zvlášť v ČR  ;)
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #119 kdy: 28. 06. 2010, 18:57:51 »
Nezklamal jste, zase jen další výmluvy...
Ano - ty tvoje  ;D ;D ;D ;D ;D
A jsme zpátky u vašeho "můžu doložit". Nikde jste nenapsal "řeknu kde si to seženete".
Ale to je doložení - prostě jsem ti napsal, kde ty údaje jsou a je jenom tvůj problém, že to neakceptuješ a pořád se na cosi vymlouváš...
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")