Autor Téma: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?  (Přečteno 38390 krát)

Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #75 kdy: 27. 06. 2010, 15:52:32 »
Český statistický úřad to má jako položku 64.20.3 a 64.20.30 - můžeš je navštívit a údaje se dozvíš. A DigiTV mě nezajímá, to asi budeš muset vyrazit do Rumunska  ;D
A proč to sem tedy nedáte - já jsem vám naservíroval data od Mediaresearch až pod nos a vy mně budete tahat někam na ČSÚ? Podle toho co píšete přesně víte kde to najít, tak co je za problém?
K DigiTV - je sice hezké že vás DigiTV nezajímá, ale je to jedna z platforem na satelitu a tak k přehledu o celkových počtech předplatitelů patří. Nebo ne?
Tys tady dal údaje jakési pochybné akciovky, takže to je jako bys nedal nic - zatímco ČSÚ je státní instituce, která ti ty údaje sdělí (ale to jaksi musíš hnout zadkem a dojít si tam, domů až pod nos ti to asi sotva kdo donese...)  :P

A k tomu Digi - satelitních platforem jsou desítky, možná stovky, takže to fakt řešit nebudu a ber to prostě tak, jakoby ani nebyli...
Už zase jste mně rozesmál! S vámi si budu psát častěji, vyloženě mi to prospívá!!!

Takže kabel bychom měli. Teď kde jsou ta pravidelně zveřejňovaná oficiální čísla ze satelitu?

Zatím tu máme srovnání mezi komplexním výsledkem Mediaresearch (podle vás nějaké pochybné akciovky, která dělá průzkumy na objednávku - tak to asi i víte kdo si to zaplatil tentokrát) na jedné straně, a údaji pouze o kabelovkách od ČSÚ na straně druhé.

Těch 22,7% od Mediaresearch zhruba odpovídá tomu, co na podzim ohlásil ČAEK. Takže to asi bude sedět. Vzhledem k tomu že podíl kabelu dlouhodobě stagnuje a i samotný ČAEK bude rád když nebude klesat, tak nás STÁTEM GARANTOVANÉ údaje z ČSÚ asi moc nevytrhnou, protože to hlavní se děje v satelitu (hlavně Skylink, CS Link, DigiTV, UPC Direct a pak nějaké to free to air) a v terestriálu (jak opravdu vypadá realita tam kde se vypnul analog, jaké jsou přesuny mezi způsoby příjmu?). Takže sice máme skvělá data, ale ta nám nepomohou odpovědět na naši otázku. Takže k satelitu něco máte?
Ty seš do diskuze dost slabý hráč, protože se vždycky nakonec uvaříš ve své vlastní neznalosti (včera ten telekomunikační účet a platby z reklam na ČT)  ;D

O nějakých pravidelně zveřejňovaných číslech u satelitů jsem nic nepsal, takže to seš na špatné adrese  :o

Firma Mediaresearch, a.s. má jediného akcionáře kdesi v UK, předsedkyní představenstva je 35 letá holčina  ;D ;D ;D a hlavně je to privátní firma, jejíž jediným poslaním je generovat zisk (a poslat ho do zahraničí) - takže opravdu s tebou nehodlám dál vést diskuze na téma hodnověrnosti, protože to o DVB-T je zhruba stejný blábol jako "koláčky IronMana", kde se Nova chvástá sledovaností a nějak jim uniká, že ty desítky kabelových a satelitních stanic v CZ a SK znění tady fungují, tudíž si je lidi objednávají a logicky pak z toho plyne, že je i sledují (a ne Novu)  :P

Na kabel je aktivně připojených přes milión domácností v ČR (samozřejmě brány všechny kabelovky a nejenom UPC), k tomu počet aktivních karet Skylinku a CS Linku (byť tam se dá uznat, že to číslo není zcela přesné) vs. ničím nepodložené dohady o počtu diváků DVB-T.
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #76 kdy: 27. 06. 2010, 15:55:43 »
A Mediaresearch je kdo? Nějaká firma, která má slovo Pánaboha?
A kdo si zadal tento průzkum? Ač má analog nejvíce, stále to není těch "obvyklých" 99,99%.
Žáne, to se Vám zase povedl "dokonalý" blábol, ale nějakými čísly nejste schopen svá tvrzení doložit. :P
Těch 99,99% byla samozřejmě nadsázka, ale jinak platí, že výsledek je vždycky poplatný tomu, kdo si onen průzkum objedná a zaplatí. Takže jediné hodnověrné údaje jsou ty z ČSÚ a těmi to taky dokládám (konkrétní hodnoty ti pak sdělí na nejbližší pobočce ČSÚ nebo možná i e-mailem - já to dělat nebudu, protože by zase nějaký chytrák mohl napsat, že jsem si to vymyslel...).
ČSÚ má jen kabel, a co ten satelit? A včetně DigiTV - protože prostě patří do hlavních 4 platforem přijímaných v ČR.
Číslo u Digi se taky dalo zjistit - od dealerů, kteří prováděli montáže, protože byl jakýsi pořadník a ten byl číslovaný. Tuším to bylo něco kolem 300.000
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #77 kdy: 27. 06. 2010, 16:46:21 »
Ty seš do diskuze dost slabý hráč, protože se vždycky nakonec uvaříš ve své vlastní neznalosti (včera ten telekomunikační účet a platby z reklam na ČT)  ;D

O nějakých pravidelně zveřejňovaných číslech u satelitů jsem nic nepsal, takže to seš na špatné adrese  :o
Milý Žáne, tentokrát se vaříte vy sám - přečtěte si co jste napsal o údajích za kabel, sat a IPTV:
já svoje tvrzení o počtech abonentů kabelovek, SAT příjmu a IPTV doložit mohu, čísla jsou každoročně zveřejňovaná. A připojit 2, 3 nebo více TV není žádný problém ani u kabelovky a ani u SATu (u IPTV do jisté míry ano, ovšem IPTV nehraje tak významnou roli).
Takže čekám na to doložení - zatím jste mně jen poslal do ČSÚ. Ale mně by zajímala ta čísla za kabel, sat a iptv, která podle vašeho slibu sám doložíte. A s uvedením zdroje prosím.

A jestli se chcete znova vracet ke svému přesvědčení že jakýkoliv účet ČTÚ se jmenuje telekomunikační, tak do toho. Ale to pouze vypovídá něco o vaší naivitě a nebo neochotě uznat že jste se (aspoň trochu) spletl.


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #78 kdy: 27. 06. 2010, 19:19:25 »
Jean už je v koncích, tak ho nechte...  ;D ;D ;D ;D ;D
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #79 kdy: 27. 06. 2010, 19:42:59 »
Ty seš do diskuze dost slabý hráč, protože se vždycky nakonec uvaříš ve své vlastní neznalosti (včera ten telekomunikační účet a platby z reklam na ČT)  ;D

O nějakých pravidelně zveřejňovaných číslech u satelitů jsem nic nepsal, takže to seš na špatné adrese  :o
Milý Žáne, tentokrát se vaříte vy sám - přečtěte si co jste napsal o údajích za kabel, sat a IPTV:
já svoje tvrzení o počtech abonentů kabelovek, SAT příjmu a IPTV doložit mohu, čísla jsou každoročně zveřejňovaná. A připojit 2, 3 nebo více TV není žádný problém ani u kabelovky a ani u SATu (u IPTV do jisté míry ano, ovšem IPTV nehraje tak významnou roli).
Takže čekám na to doložení - zatím jste mně jen poslal do ČSÚ. Ale mně by zajímala ta čísla za kabel, sat a iptv, která podle vašeho slibu sám doložíte. A s uvedením zdroje prosím.

A jestli se chcete znova vracet ke svému přesvědčení že jakýkoliv účet ČTÚ se jmenuje telekomunikační, tak do toho. Ale to pouze vypovídá něco o vaší naivitě a nebo neochotě uznat že jste se (aspoň trochu) spletl.
Vždyť ta čísla máš od Skylinku, CS Linku, UPC Direct a O2 (+ kabelovky viz údaje na ČSÚ) a že se ti to nelíbí, je jenom tvůj problém, stejně jako problém dalších jedinců, kteří zjevně nemají na to, aby si mohli dovolit víc, než jenom pár nudných programů v DVB-T (inu kdo nemaká, ten nejí, že pane Kulhánku?  ;D ).
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #80 kdy: 27. 06. 2010, 19:47:41 »
Honza DVB: A k tomu telekomunikačnímu účtu (který je telekomunikační, jelikož je veden u Českého telekomunikačního úřadu) - vůbec nešlo o názvosloví, ale o to, že tam putují peníze z reklam na ČT a tyto peníze se následně přelévají do soukromé firmy ČRa, což tys vehementně popíral (zjevně z důvodu naprosté neznalosti věci)  :P
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #81 kdy: 27. 06. 2010, 22:05:08 »
Honza DVB: A k tomu telekomunikačnímu účtu (který je telekomunikační, jelikož je veden u Českého telekomunikačního úřadu) - vůbec nešlo o názvosloví, ale o to, že tam putují peníze z reklam na ČT a tyto peníze se následně přelévají do soukromé firmy ČRa, což tys vehementně popíral (zjevně z důvodu naprosté neznalosti věci)  :P
Ale u těchle účtů zřízených pro konkrétní účel právě o jejich přesné názvy jde - ty totiž definují co je to za účet, jak a proč se zřídil, odkud se peníze berou, na co slouží, kdo a jak o nich rozhoduje, atd. A s tím názvem to prostě bylo nedorozumnění - spousta lidí Radiokomunikačnímu účtu říká špatně telekomunikační a tak jsem to pochopil tímhle způsobem a nemám problém to uznat. Vaše vykrucování že každý účet ČTÚ je "Telekomunikační" a že já jsem trouba je prostě směšné. Stačilo přeci napsat - "jo myslel jsem tenhle a ne Radiokomunikační" a není žádný problém. Jste jak malej Jarda kterýmu na pískovišti někdo šlape na bábovičky.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #82 kdy: 27. 06. 2010, 22:10:56 »
Těch 99,99% byla samozřejmě nadsázka,...
Samozřejmě jsem tušil, že se jedná o nadsázku. Ale o kolik procent se může jednat při nadsazení čísla o využití satelitní platformy v našich domácnostech, také nemá cenu spekulovat. Chápu, že je výhodné se ohánět neuvedenými čísly z ČSÚ, ale dojem to na mne stejně neudělá. Dokážu také pochopit, že někdo může z libovolných důvodů tvrdit, že DVB-T je neperspektivní paskvil, který přirozeně zanikne převálcován satelitem a kabelovkou. Hledat důvody ale nemusím, ale stejně tak nemusím těmto něčím výmyslům věřit.

Jen se mi nechce nečinně přihlížet tomu, jak někdo svá přání a omyly se snaží veřejnosti předkládat jako holou pravdu, bez průkazných podkladů.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #83 kdy: 27. 06. 2010, 22:14:23 »
Ty seš do diskuze dost slabý hráč, protože se vždycky nakonec uvaříš ve své vlastní neznalosti (včera ten telekomunikační účet a platby z reklam na ČT)  ;D

O nějakých pravidelně zveřejňovaných číslech u satelitů jsem nic nepsal, takže to seš na špatné adrese  :o
Milý Žáne, tentokrát se vaříte vy sám - přečtěte si co jste napsal o údajích za kabel, sat a IPTV:
já svoje tvrzení o počtech abonentů kabelovek, SAT příjmu a IPTV doložit mohu, čísla jsou každoročně zveřejňovaná. A připojit 2, 3 nebo více TV není žádný problém ani u kabelovky a ani u SATu (u IPTV do jisté míry ano, ovšem IPTV nehraje tak významnou roli).
Takže čekám na to doložení - zatím jste mně jen poslal do ČSÚ. Ale mně by zajímala ta čísla za kabel, sat a iptv, která podle vašeho slibu sám doložíte. A s uvedením zdroje prosím.

A jestli se chcete znova vracet ke svému přesvědčení že jakýkoliv účet ČTÚ se jmenuje telekomunikační, tak do toho. Ale to pouze vypovídá něco o vaší naivitě a nebo neochotě uznat že jste se (aspoň trochu) spletl.
Vždyť ta čísla máš od Skylinku, CS Linku, UPC Direct a O2 (+ kabelovky viz údaje na ČSÚ) a že se ti to nelíbí, je jenom tvůj problém, stejně jako problém dalších jedinců, kteří zjevně nemají na to, aby si mohli dovolit víc, než jenom pár nudných programů v DVB-T (inu kdo nemaká, ten nejí, že pane Kulhánku?  ;D ).
A jaký je problém v tom abyste ta čísla uvedl sám, jak jste sliboval? Já jsem taky napsal svůj zdroj, s odkazem a s čísly.
To že se mi nějaká čísla "nelíbí" je něco jiného - každý ví že ještě donedávna byla uváděná data o počtech předplatitelů satelitních platforem běžně nadsazováno (např. někdo uvedl číslo a zapomněl jaksi zmínit že jsou tam předplatitelé i ze Slovenska, atd). Proto jsem také psal že tepr letos v lednu v souvislosti s miliónem karet na Astru 23.5E se zdá že jsme poprvé dostali celkem spolehlivá data.
A nemám problém přijmout data o podílech platforem, i když půjdou silně v neprospěch DVB-T. Ale chci rozumět co ta data znamenají a musím věřit že jsou určitým způsobem spolehlivá (viz např. opět Skylink, který mlčky prezentuje podíly na trhu u hlavní TV v domácnosti).
A proto by mně také zajímalo kde každoročně satelitní, kabeloví a IPTV operátoři zveřejňují spolehlivá data o počtech předplatitelů. Takže pokud jsou to data veřejná, běžně dostupná a víte kde "rostou" tak přece není problém na ně dát odkaz a nebo je uvést. Nebo ano?


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #84 kdy: 27. 06. 2010, 22:38:24 »
Ty seš do diskuze dost slabý hráč, protože se vždycky nakonec uvaříš ve své vlastní neznalosti (včera ten telekomunikační účet a platby z reklam na ČT)  ;D

O nějakých pravidelně zveřejňovaných číslech u satelitů jsem nic nepsal, takže to seš na špatné adrese  :o
Milý Žáne, tentokrát se vaříte vy sám - přečtěte si co jste napsal o údajích za kabel, sat a IPTV:
já svoje tvrzení o počtech abonentů kabelovek, SAT příjmu a IPTV doložit mohu, čísla jsou každoročně zveřejňovaná. A připojit 2, 3 nebo více TV není žádný problém ani u kabelovky a ani u SATu (u IPTV do jisté míry ano, ovšem IPTV nehraje tak významnou roli).
Takže čekám na to doložení - zatím jste mně jen poslal do ČSÚ. Ale mně by zajímala ta čísla za kabel, sat a iptv, která podle vašeho slibu sám doložíte. A s uvedením zdroje prosím.

A jestli se chcete znova vracet ke svému přesvědčení že jakýkoliv účet ČTÚ se jmenuje telekomunikační, tak do toho. Ale to pouze vypovídá něco o vaší naivitě a nebo neochotě uznat že jste se (aspoň trochu) spletl.
Vždyť ta čísla máš od Skylinku, CS Linku, UPC Direct a O2 (+ kabelovky viz údaje na ČSÚ) a že se ti to nelíbí, je jenom tvůj problém, stejně jako problém dalších jedinců, kteří zjevně nemají na to, aby si mohli dovolit víc, než jenom pár nudných programů v DVB-T (inu kdo nemaká, ten nejí, že pane Kulhánku?  ;D ).
A jaký je problém v tom abyste ta čísla uvedl sám, jak jste sliboval? Já jsem taky napsal svůj zdroj, s odkazem a s čísly.
To že se mi nějaká čísla "nelíbí" je něco jiného - každý ví že ještě donedávna byla uváděná data o počtech předplatitelů satelitních platforem běžně nadsazováno (např. někdo uvedl číslo a zapomněl jaksi zmínit že jsou tam předplatitelé i ze Slovenska, atd). Proto jsem také psal že tepr letos v lednu v souvislosti s miliónem karet na Astru 23.5E se zdá že jsme poprvé dostali celkem spolehlivá data.
A nemám problém přijmout data o podílech platforem, i když půjdou silně v neprospěch DVB-T. Ale chci rozumět co ta data znamenají a musím věřit že jsou určitým způsobem spolehlivá (viz např. opět Skylink, který mlčky prezentuje podíly na trhu u hlavní TV v domácnosti).
A proto by mně také zajímalo kde každoročně satelitní, kabeloví a IPTV operátoři zveřejňují spolehlivá data o počtech předplatitelů. Takže pokud jsou to data veřejná, běžně dostupná a víte kde "rostou" tak přece není problém na ně dát odkaz a nebo je uvést. Nebo ano?
Tys ale nic nenapsal - pouze sem hodils nějaké smyšlenky jakési agentury a toť vše. Tak takových čísel si taky vycucám na každém prstu deset. Právě proto jsem tě odkázal na ČSÚ, kde si můžeš hodnověrná čísla zjistit.

Počet předplatitelů u satelitních služeb nebude nikdo falšovat, protože za každého abonenta se platí dané TV stanici (kterou si dotyčný abonuje), takže dost těžko by si satelitní operátor vymýšlel a zbytečně platil víc než musí. Jiná věc je u neplacených programů, ale tam nejde ani tak o falšování čísel jako o to, že někdo má těch karet pro sebe víc a část karet už je taky dávno nepoužívaná, ale nikdo je oficiálně nevyřadil.

Ovšem tak jako tak u DVB-T žádná věrohodná čísla neexistují, a o to tady jde...
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #85 kdy: 27. 06. 2010, 22:43:42 »
Těch 99,99% byla samozřejmě nadsázka,...
Samozřejmě jsem tušil, že se jedná o nadsázku. Ale o kolik procent se může jednat při nadsazení čísla o využití satelitní platformy v našich domácnostech, také nemá cenu spekulovat. Chápu, že je výhodné se ohánět neuvedenými čísly z ČSÚ, ale dojem to na mne stejně neudělá. Dokážu také pochopit, že někdo může z libovolných důvodů tvrdit, že DVB-T je neperspektivní paskvil, který přirozeně zanikne převálcován satelitem a kabelovkou. Hledat důvody ale nemusím, ale stejně tak nemusím těmto něčím výmyslům věřit.

Jen se mi nechce nečinně přihlížet tomu, jak někdo svá přání a omyly se snaží veřejnosti předkládat jako holou pravdu, bez průkazných podkladů.
Jako důchodce toho moc na práci nemáš, čili návštěva ČSÚ bude pro tebe hračkou a pak ta čísla znát budeš - inu pro vlastní poznání je potřeba taky sám něco udělat a nečekat, že to za tebe udělají jiní  :P

A svoje názory na DVB-T mám právě z vlastního poznání, kdy tento způsob příjmu oslovuje minimum lidí které znám (ale jistě někdo může mít zkušenost opačnou, čili to jako argument používat nechci).
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #86 kdy: 27. 06. 2010, 22:52:55 »
Tys ale nic nenapsal - pouze sem hodils nějaké smyšlenky jakési agentury a toť vše. Tak takových čísel si taky vycucám na každém prstu deset. Právě proto jsem tě odkázal na ČSÚ, kde si můžeš hodnověrná čísla zjistit.

Počet předplatitelů u satelitních služeb nebude nikdo falšovat, protože za každého abonenta se platí dané TV stanici (kterou si dotyčný abonuje), takže dost těžko by si satelitní operátor vymýšlel a zbytečně platil víc než musí. Jiná věc je u neplacených programů, ale tam nejde ani tak o falšování čísel jako o to, že někdo má těch karet pro sebe víc a část karet už je taky dávno nepoužívaná, ale nikdo je oficiálně nevyřadil.

Ovšem tak jako tak u DVB-T žádná věrohodná čísla neexistují, a o to tady jde...
Proč by si satelitní operátor vymýšlel? Vezmu vaši vlastní logiku - je to akciovka a nebo soukromé s.r.o. a jde jim jen o zisky (a to nejlépe do zahraničí). Připomíná vám to něco? Kdepak jsem to už četl?
A ještě jedna věc - pokud by např někdo chtěl prodat firmu, která provozuje satelitní platformu a nabízí současně placené i neplacené (ale scramblované) vysílání, na čem by, mimo jiné, asi závisela její cena?

Podle vašich reakcí to beru takto:
- kabel: kabelovky mají povinnost hlásit ČTÚ a ČSÚ počty předplatitelů. Nějakým způsobem se z toho mohou stát veřejná data (silně pochybuji že se to bude zveřejňovat podle oprátorů) a dají se někde sehnat. Např. vy mně posíláte na nejbližší pobočku ČSÚ kde můžu zkusit svoje štěstí. Na druhou stranu nás kabel v podstatě nezajímá, protože dlouhodobě stagnuje.
- satelit: UPC Direct dává přesná data, Skylink/CS Link začátkem roku začal poskytovat něco spolehlivějšího (otázkou je jak dlouho jim to vydrží), pro Digi TV nic neexistuje
- IPTV: O2 čtvrtletně vyhlašuje počty, ostatní ne.

To je to, co si představujete pod svým "já svoje tvrzení o počtech abonentů kabelovek, SAT příjmu a IPTV doložit mohu, čísla jsou každoročně zveřejňovaná"? Tomu říkám slovo chlapa!

Samozřejmě věřím že operátoři velice přesně hlídají každého předplatitele a platí za něho nejen OSA a podobným spolkům, ale hlavně přímo poskytovatelům obsahu. Ale silně pochybuji že tyto počty každoročně zveřejňují. Nicméně se mohu plést a budu moc rád když mne z mého omyu vyvedete.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #87 kdy: 27. 06. 2010, 22:59:59 »
Žáne, to že používám nick Pamětník přece neznamená, že jsem jen důchodce, který nemá do čeho píchnout, jen si trochu pamatuji souvislosti posledních 50 let na vlastní kůži. Jsem stále ještě klasický zaměstnanec a dokud svojí práci zdravotně zvládnu a zaměstnavatel uzná, že mně ještě potřebuje, budu rád pracovat i nadále. Proto se mi nechce, ve svém zaslouženém volnu, za toho, který tvrdí, že "má čísla můžu doložit", nic dokládat. Buď je můžete doložit, nebo ne, ale neposílejte pro důkazy druhé kamkoliv. A to, že nevěříte údajům nějaké firmy je jen Váš problém a řešte si ho podle svého. Pokud nedokážete konfrontovat jejich čísla s nějakými důvěryhodnějšími, potom jen .... a ani nenacházím to správné publikovatelné slovo. :)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #88 kdy: 27. 06. 2010, 23:05:48 »
Tys ale nic nenapsal - pouze sem hodils nějaké smyšlenky jakési agentury a toť vše. Tak takových čísel si taky vycucám na každém prstu deset. Právě proto jsem tě odkázal na ČSÚ, kde si můžeš hodnověrná čísla zjistit.

Počet předplatitelů u satelitních služeb nebude nikdo falšovat, protože za každého abonenta se platí dané TV stanici (kterou si dotyčný abonuje), takže dost těžko by si satelitní operátor vymýšlel a zbytečně platil víc než musí. Jiná věc je u neplacených programů, ale tam nejde ani tak o falšování čísel jako o to, že někdo má těch karet pro sebe víc a část karet už je taky dávno nepoužívaná, ale nikdo je oficiálně nevyřadil.

Ovšem tak jako tak u DVB-T žádná věrohodná čísla neexistují, a o to tady jde...
Proč by si satelitní operátor vymýšlel? Vezmu vaši vlastní logiku - je to akciovka a nebo soukromé s.r.o. a jde jim jen o zisky (a to nejlépe do zahraničí). Připomíná vám to něco? Kdepak jsem to už četl?
A ještě jedna věc - pokud by např někdo chtěl prodat firmu, která provozuje satelitní platformu a nabízí současně placené i neplacené (ale scramblované) vysílání, na čem by, mimo jiné, asi závisela její cena?

Podle vašich reakcí to beru takto:
- kabel: kabelovky mají povinnost hlásit ČTÚ a ČSÚ počty předplatitelů. Nějakým způsobem se z toho mohou stát veřejná data (silně pochybuji že se to bude zveřejňovat podle oprátorů) a dají se někde sehnat. Např. vy mně posíláte na nejbližší pobočku ČSÚ kde můžu zkusit svoje štěstí. Na druhou stranu nás kabel v podstatě nezajímá, protože dlouhodobě stagnuje.
- satelit: UPC Direct dává přesná data, Skylink/CS Link začátkem roku začal poskytovat něco spolehlivějšího (otázkou je jak dlouho jim to vydrží), pro Digi TV nic neexistuje
- IPTV: O2 čtvrtletně vyhlašuje počty, ostatní ne.

To je to, co si představujete pod svým "já svoje tvrzení o počtech abonentů kabelovek, SAT příjmu a IPTV doložit mohu, čísla jsou každoročně zveřejňovaná"? Tomu říkám slovo chlapa!

Samozřejmě věřím že operátoři velice přesně hlídají každého předplatitele a platí za něho nejen OSA a podobným spolkům, ale hlavně přímo poskytovatelům obsahu. Ale silně pochybuji že tyto počty každoročně zveřejňují. Nicméně se mohu plést a budu moc rád když mne z mého omyu vyvedete.
Když jim jde o zisky, tak si nebudou vymýšlet abonenty navíc a taky pak platit víc daným TV stanicím (to by mohlo být spíš opačně, že by část klientů zatloukli).

O prodeji nějaké firmy nic nevím, pouč mě (a jistě i ostatní) co se chystá...?

Kabelovky dávají údaje o počtech klientů nejenom ČTÚ a ČSÚ, ale i autorským organizacím (OSA, Intergram), kterým taky platí za každého účastníka a měsíc. Čili tady opět platí, že nikdo nebude ta čísla nadsazovat a naprosto nesmyslně tak okrádat jenom sám sebe.

Pokud jde celkově o tuto diskuzi, tak já nabídl čísla alespoň nějaká a taky způsob jak k nim dojít - narozdíl od tebe, který tady už přes 5 stran třepe jakousi pohádku o soukromé akciovce, která vypotila nějaký graf (jenž zvládne vytvořit i školák za cca 10 minut práce na PC), který navíc není věrohodný ani omylem, natož doopravdy  :P
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #89 kdy: 27. 06. 2010, 23:08:13 »
Žáne, to že používám nick Pamětník přece neznamená, že jsem jen důchodce, který nemá do čeho píchnout, jen si trochu pamatuji souvislosti posledních 50 let na vlastní kůži. Jsem stále ještě klasický zaměstnanec a dokud svojí práci zdravotně zvládnu a zaměstnavatel uzná, že mně ještě potřebuje, budu rád pracovat i nadále. Proto se mi nechce, ve svém zaslouženém volnu, za toho, který tvrdí, že "má čísla můžu doložit", nic dokládat. Buď je můžete doložit, nebo ne, ale neposílejte pro důkazy druhé kamkoliv. A to, že nevěříte údajům nějaké firmy je jen Váš problém a řešte si ho podle svého. Pokud nedokážete konfrontovat jejich čísla s nějakými důvěryhodnějšími, potom jen .... a ani nenacházím to správné publikovatelné slovo. :)
Tak to se omlouvám, ale měl jsem zato, že už seš v důchodu.

A že ty věříš nějakým číslům soukromých firem, to je zase jenom tvůj problém, ale budiž ti útěchou, že v tomto státě je hodně takových, kteří se nechají mediálně zmasírovat, takže rozhodně nejseš sám...
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")