Autor Téma: Slovenská RTVS 1 a 2 v HD na satleitu  (Přečteno 2907 krát)

Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Slovenská RTVS 1 a 2 v HD na satleitu
« kdy: 10. 08. 2014, 15:20:10 »
Na ostatních serverech kde se píše o této tematice, se píše krom toho, že RTVS HD na satelitu obnovila vysílaní, se tež píše, že RTVS hodla udělat něco jako čt, tedy na satelitu přejít na HD a šířeny mají být oba programy v HD. Je tomutak, nebo je to jen nějaky "kec" ?
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Slovenská RTVS 1 a 2 v HD na satleitu
« Odpověď #1 kdy: 10. 08. 2014, 18:21:38 »
Pane Honzíku, musíte číst mezi řádky a ono napsat článek z informací, které se objevily jinde, není žádné umění. To ke kritice našeho webu, kterou z vašeho "pera" neustále musím číst a teď k věcí... Pokud RTVS chce na satelitu vysílat v HD, tak ať vysílá, nikdo ji v tom nebrání. Když na to bude mít peníze. Já osobně se nebudu uchylovat k žádným spekulacím. Už od pátku čekám z RTVS na oficiální odpověď, proč došlo k obnovení vysílání, když dosavadní smlouva vypršela. To, že někdo vysílat v HD chce (tvrdí to už přibližně rok, ten vámi zmiňovaný článek vlastně nepřináší nic nového), je věc jedna, co skutečně udělá, je věc druhá. Já už jsem se za ty roky naučil udržet určitý odstup a nebudu poskakovat jak kašpárek ze všeho, co se kde objeví.
« Poslední změna: 10. 08. 2014, 18:35:45 od Lukáš Polák »
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/