Autor Téma: TV LG a reklamace  (Přečteno 38541 krát)

FrantaL

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • E-mail
TV LG a reklamace
« kdy: 03. 08. 2014, 18:14:52 »
V prosinci roku 2013 jsem naletěl firmě LG na jejich marketingové lži o tom jak jejich TV oplývá veškerou moderní obrazovou technologií LG, která je zárukou výjimečné kvality obrazu s vysokou věrností barev a hlubším kontrastem včetně konverze z 2D na 3D bla bla bla… V březnu jsem TV poprvé reklamoval, byl tam trvale svítící bod, LG vyměnilo panel, nějaký čas to fungovalo, až teď se objevilo výrazné podsvícení v levé dolní části TV. Rozhodl jsem se tedy pro novou reklamaci, ale k mému údivu jsem se dozvěděl, že tento jev je u TV za skoro cca 40000kč normální. No mě to tedy normální nepřijde, když to ruší při sledování filmů. Ze servisu jsem se dozvěděl, že u tohoto modelu se jedná o způsob podsvětlení, které má tato modelová řada a že jev 100% nehomogenity není výrobní vadou, (proč se tedy objevil až teď a ne hned při koupi?) Takto usoudili z pořízené fotodokumentace. Mezi tím mi z LG vysvětlili funkci LED Plus, kterou tato TV disponuje:
Pokud to dobře chápu, v případě bílého pruhu v horní polovině TV a černého pruhu v dolní polovině TV, bude horních 8 bloků podsvíceno a dolních 8 bloků vypnuto úplně?
Ano chápete to dá se říci správně, jen u černých míst nebudou úplně vypnuty, nýbrž budou svítit s minimální možnou energií. Čili budou černé, ale ne absolutně. U LED podsvícení dokonalé černé dosáhnout zatím nelze.
Tak proč to sakra svítí jako vánoční stromeček, když to má svítit s minimální možnou energií?
LG mi není schopno dodat na základě čeho určuje kdy je panel vadný a kdy dobrý, prý na to žádná norma není, tak sakra podle čeho to určují, mají tam skleněnou kouli, nebo losují v klobouku? Už to všechno svědčí o neserióznosti této firmy.
Proč LG na svém webu neseznamuje potencionální zákazníky také s nedostatky svých skvělých televizorů?? Lže takto vědomě zákazníkům? Co na to zákony ČR chránící spotřebitele?

Kód: [Vybrat]
www.youtube.com/watch?v=XMchUb6Ot8g

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


večerníček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • dobrý večer dobrou noc
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV LG a reklamace
« Odpověď #1 kdy: 04. 08. 2014, 15:00:11 »
uber jas, nebo tak něco, trochu si pohraj s nastavením.
Jinak do LG bych asi nešel, s tolika penězi. Je to low end spotřebka
Tyto stránky je nejlepší prohlížet při zapnuté televizi!


FrantaL

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV LG a reklamace
« Odpověď #2 kdy: 04. 08. 2014, 16:00:46 »
To je rada, myslíš že to mě nenapadlo? Poměr mezi tím svítícím a tmavý je stále stejný, navíc je pak obraz tak tmavý že je nekoukatelný.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV LG a reklamace
« Odpověď #3 kdy: 04. 08. 2014, 16:25:28 »
Tady se podívej na SONY: http://www.avsforum.com/photopost/data/1744833/0/09/092aa000_IMAG6069.jpeg je to úplně totéž. Prostě nepovedená technologie + skvělý marketing = shit výrobky na trhu.


FrantaL

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV LG a reklamace
« Odpověď #4 kdy: 04. 08. 2014, 16:38:23 »
Pokud foto nelže, tak to mám o dost horší.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV LG a reklamace
« Odpověď #5 kdy: 04. 08. 2014, 22:51:41 »
Tady se podívej na SONY: http://www.avsforum.com/photopost/data/1744833/0/09/092aa000_IMAG6069.jpeg je to úplně totéž. Prostě nepovedená technologie + skvělý marketing = shit výrobky na trhu.
To není ten samý případ. Sony toto vykazovaly hned při prodeji. Zatímco podle popisu LG vadu neměla a objevila se až časem. Takže jde spíš o závadu - buď mechanickou nebo poškozený řídící obvod nebo pás LED.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV LG a reklamace
« Odpověď #6 kdy: 05. 08. 2014, 07:54:33 »
Tomu tedy nevěřím ani za mák, že se clouding objevil z ničeho nic a až po pár měsících provozu. Spíš byl majitel v prvotním opojení z nového televizoru a neřešil jeho nedostatky.


FrantaL

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV LG a reklamace
« Odpověď #7 kdy: 05. 08. 2014, 08:00:29 »
Ano objevilo se to az ted, ona nemuze byt zavada jinde nez v panelu?? Myslim ze tam je krome panelu jeste dost veci.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV LG a reklamace
« Odpověď #8 kdy: 05. 08. 2014, 08:05:38 »
I servis ti sdělil, že je to normální jev (a má bohužel pravdu), takže se to nemohlo objevit po půl roce používání. Spíš jsi to nevnímal nebo měl štěstí na scény, kde to nebylo až tak poznat, ale je to bezpečně už z výroby.


FrantaL

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV LG a reklamace
« Odpověď #9 kdy: 05. 08. 2014, 08:22:11 »
O servisu si myslim svoje, pozouzeni zavady dle fotografii mi neprijde v poradku.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV LG a reklamace
« Odpověď #10 kdy: 05. 08. 2014, 08:39:11 »
Ten televizor přece můžeš do servisu dopravit a čekat na vyřízení reklamace. To snad problém není.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:TV LG a reklamace
« Odpověď #11 kdy: 05. 08. 2014, 08:43:36 »
Tak pokud vám reklamaci nechtějí uznat tak se můžete bránit soudně,je to tedy zdlouhavý a finančně náročnější,taky je možný že než se dočkáte konce že vám do tý doby tv umře.Nebo to zadejte některé TV aby se v tom začali vrtat a úspěch můžete mít docela rychle oproti soudu.Protože je to závada bez diskuzí a prodejce ji musí přijmout.A pamatujte na to že pokud máte třikrát stejnou závadu,prodejce vám musí vrátit peníze.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV LG a reklamace
« Odpověď #12 kdy: 05. 08. 2014, 08:52:39 »
Toto ale není závada, je to vlastnost samotné technologie a dost pochybuji, že by s tím u soudu uspěl. Navíc by se takový spor táhnul dlouhá léta, což by stálo jak čas, tak peníze.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:TV LG a reklamace
« Odpověď #13 kdy: 05. 08. 2014, 08:56:26 »
Pokud na tu vlastnost prodejce neupozorní nebo není nikde napsána tak se jedná jednoznačně o závadu.


FrantaL

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV LG a reklamace
« Odpověď #14 kdy: 05. 08. 2014, 09:01:15 »
Jak si k tomu dosel? Mam totiz stejny nazor.