Autor Téma: Zlepšení pokrytí Bavorsko DAB 11D a 12D  (Přečteno 6827 krát)

basslicker

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 125
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zlepšení pokrytí Bavorsko DAB 11D a 12D
« kdy: 26. 07. 2014, 08:56:47 »
Ahoj,posledních 14dní mi hraje v autě v okolí Českých Budějovice DAB z "Brotjacku" na 11D a 12D téměř bez výpadku. Dříve jsem ani neškrtl a teď si signál vezu až za Vodňany. Koukal jsem na radiowoche.de a jinam a nikde se o zvýšení výkonu či měnění vysílače nepíše. Máte někdo podobnou zkušenost? díky DABeři :)
« Poslední změna: 26. 07. 2014, 09:59:55 od Lukáš Polák »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Zlepšení pokrytí Bavorsko DAB 11D a 12D
« Odpověď #1 kdy: 26. 07. 2014, 09:18:09 »
Já o ničem nevím, nikde se nic nepsalo. Jinak počítej s tím, že se v muxu na 12D brzo objeví kultradio. Na tuhle stanici se osobně velmi těším. V pondělí o tom napíšu zprávu.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


basslicker

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 125
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlepšení pokrytí Bavorsko DAB 11D a 12D
« Odpověď #2 kdy: 26. 07. 2014, 09:51:19 »
Luxus, naladïm to tam draku! A mají prý brzy spouštět z Brotjackriegelu i celoněmeckej 5C MUX, tak to by bylo cool, kdyby konečně v autě chytil i Sunshine-Live:)


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Zlepšení pokrytí Bavorsko DAB 11D a 12D
« Odpověď #3 kdy: 26. 07. 2014, 09:59:25 »
Jdi už s tím drakem někam. ;) No a doma ti to už konečně teda taky hraje?
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


basslicker

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 125
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlepšení pokrytí Bavorsko DAB 11D a 12D
« Odpověď #4 kdy: 26. 07. 2014, 10:19:53 »
Já byl v kině s dětma na Jak vycvičit draka 2, tak mi to zůstalo :_) Doma ne, nemám kvalitní anténu na 3. pásmo, jedu přes L-bandovku, ale kdybych chtěl, chytnu to, jen se asi budeme stéhovat, tak se bojím, že v Budějkách budu mít po srandě. tady nejedou na dvb-t poŕádně ani rakušáci..

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlepšení pokrytí Bavorsko DAB 11D a 12D
« Odpověď #5 kdy: 26. 07. 2014, 11:44:45 »
Bass:

Zkoušel jsem pred chvili prohlédnout spektrum ve VHF 3 a vidím náznaky COFDM na 11D, což tu nikdy nebývalo. Doma mám obecně špatně podminky pro prijem z Brotjacklu, chodi mi tu obstojně pouze VKV při splnění všech kriterií. Odpovídající anténa a dostatečná citlivost a selektivita přijímače. Věřím, ze na periferii metropole to DAB muze chodit.
Co se týká rakusaku v DVB-T ve městě nešířit nepravdy. Lichtenberg jde ve městě dobře na odpovídající anténu, ale čím dal větší problém se sloučením běžným způsobem(filtry a domovnik). Pokud děláme STA z vlozek, tak to chodí leží obstojně.
Příklady problému při běžném slučování:

Kleť: 22,25,32,39,49,50
Lichtenberg: 24,37,43,51
Jauerling: 21,31,38

Rozdíl v úrovních Kleť/Rakousko cca 40-30dB.
Lichtenberg navíc téměř stejný směr.
Jak říkám, s vložkami OK, ale jinak pro běžnou ITA opruz, dost nákladné.

No, nekup to...

Co se týká kina: včera jsem byl na Díře u Hanušovic, plno lidí vubec nechapali děj, neodhalili co tim chtěl autor říci, témeř všichni zklamaní. Me to nevadilo, obrázek životní úrovně na venkově minimalně 1/3 obyvatestva současné ČR. Například na vesnicích ve VP Boletice se takhle žije dodnes.
« Poslední změna: 26. 07. 2014, 11:52:42 od Sax »
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.


basslicker

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 125
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlepšení pokrytí Bavorsko DAB 11D a 12D
« Odpověď #6 kdy: 26. 07. 2014, 13:45:11 »
Vidíš, tak mám pravdu:) Mně to taky nikdy nechodilo a najednou není problém prostě. I na Srubci jsem dneska jel DAB z Brotjackriegelu, mazec, takže myslíš, že bys mi to byl schopnej v centru vyštelovat a chytil bych to? :))
Já vćera ladil právě Rakousku v ČB a zajímavý, že Fmko mi jede nádherně čistě a na anténu mi nebouchne ani procento z Lichtenbergu, tak je tam asi stín bo co, mi mrkneš, viď?

A teď z jiného kluci.
Včera jsem na Vučku ladil nějaký nový rádio Media Broadcast a vyjel mi paket perských hudebních TV, vysílají přes Media Broadcast.
je tam nějaký NEX1, ale ten obraz je v HDčku, aspoň to tak vypadá, ikdyž bitrate nic moc, fakt hrajou i klipy  z USA a je to FTA, to už je tam dlouho, nebo nově?:)
diky TP 12,633 GHz, pol. H, SR 22000 Astra 19,2