Autor Téma: Dabing - změna dabérů kvůli ceně  (Přečteno 20765 krát)

Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dabing - změna dabérů kvůli ceně
« kdy: 11. 07. 2014, 01:14:14 »
Problémy s nahrazováním dabérů horšími už se dostaly naplno na obrazovku. Včera Prima v půlce poslední série změnila dabérku Penny v TBBT, výsledek je strašný. Prima se k tomu "postavila čelem" a dřívější vyjádření ředitele po nesouhlasných reakcích diváků již radši není dostupné: http://cool.iprima.cz/clanky/zmeny-dabingu-proc-ma-penny-jiny-hlas  ::)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Dabing - změna dabérů kvůli ceně
« Odpověď #1 kdy: 11. 07. 2014, 07:31:16 »
včerejší díl mi utekl, tak jej nemůžu hodnotit. Ale už minule jsem to sledoval - samotný výkon dabérky byl slušný. Ovšem jiný způsob práce s hlasem jsem vnímal jako trochu odtržený od přirozeného projevu Penny. Uznejme, že i v originál je dost „silný“, nebo lépe, holku z venkova hraje Kaley dost dobře. V tomto pohledu mi připadne nový český hlas takový „městský“ a není tam onen originální kontrast proti klukům. Ale možná si zvykneme. A nebo se vrátíme k originálu.


Tomáš Hon

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dabing - změna dabérů kvůli ceně
« Odpověď #2 kdy: 11. 07. 2014, 07:53:58 »
Včera přidaly další hlavní postavu,Amy. Měli jste vidět tu smršť na jejich facebooku. Já mám dabing rád,nic proti gustu,ale nepatřím mezi ty,co vyhledávají původní znění. Pamatuji si,jaké dělala Prima na začátku s dabingem obštrukce,nechávala si ho schvalovat fanoušky a podobně. Teď jim v podstatě plivla do tváře. Výměna hlasů hlavních postav projde možná u béčkových seriálů,ale né u takto sledovaného a známého. To je stejné,jako kdyby svého času vyměnila Nova Alana Aldu v M.A.S.H. nebo třeba ČT někoho z Přátel. Prima ukázala divákům,že na ně kašle a mne osobně donutila přejít na mnou jinak nijak nevyhledávanou verzi v originále s titulky. Změna to sice je,ale ono je to už jedno. Na Coolu ten seriál už sledovat nebudu,v klidu si ho stáhnu. A bylo by fajn,kdyby to udělali i další rozhořčení fanoušci. Občas je dobré našim stanicím připomenout,že si nemůžou dovolit úplně všechno.


dubailove.forum

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dabing - změna dabérů kvůli ceně
« Odpověď #3 kdy: 11. 07. 2014, 08:34:24 »
Tyhle diskuze jsou zajímavé tím, že se tam nikdy neobjeví návrh žádného konkrétního řešení. Protože si všichni myslí, že celý spor se odehrává v jedné rovině a sice zlá televize vs. hodný dabér. Jedno takové řešení by mohlo být, že by se dabing opět platil jako za komunistů ze státní kasy :D


Katoda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dabing - změna dabérů kvůli ceně
« Odpověď #4 kdy: 11. 07. 2014, 09:49:17 »
Tak mám docela strach z toho, jak to bude se Simpsonovými. To, že přerušili vysílání poslední 25. řady asi ukazuje na stejný problém.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dabing - změna dabérů kvůli ceně
« Odpověď #5 kdy: 11. 07. 2014, 09:57:44 »
Tak mám docela strach z toho, jak to bude se Simpsonovými. To, že přerušili vysílání poslední 25. řady asi ukazuje na stejný problém.
Toho se taky bojím. Na druhou stranu to aspoň přerušili, takže to znamená, že se toho báli a neměli odvahu to hned přeobsadit.


Martin Fred

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dabing - změna dabérů kvůli ceně
« Odpověď #6 kdy: 11. 07. 2014, 10:15:29 »
Tak třeba Homera dabovali tusim uz 3 ruzni daberi. A zvykli jsme si. Proste TV mají jen 3 moznosti:
1)Pristoupit na vydirani, protože nic jineho to není
2)Prerusit vysilani
3)Vymenit dabera


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dabing - změna dabérů kvůli ceně
« Odpověď #7 kdy: 11. 07. 2014, 10:31:20 »
Nevím, proč by se mělo jednat o vydírání. Je to normální spor o mzdu a ten se obvykle časem vyřeší dohodou, ne najímáním stávkokazů. Stávka scénáristů v US byla dlouhá, ale taky se vyřešila.
Pokud jde o Homera, tak tam byl důvodem ke změně dabéra zdravotní stav, takže to jinak nešlo.


Martin Fred

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dabing - změna dabérů kvůli ceně
« Odpověď #8 kdy: 11. 07. 2014, 10:57:30 »
Ano je to normalni spor o mzdu, kdy jedna strana na podmínky proste nepristoupila a nasla si nahradu, zadne stavkokazy proboha...




micha

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dabing - změna dabérů kvůli ceně
« Odpověď #10 kdy: 11. 07. 2014, 20:28:54 »
Neskuhrejte porad nad dabingem... toto jsou ty situace, proc je to lepsi sledovat v originalu.
LG 32LB580V-ZM * DENON RCD-M39
HTPC (OpenELEC) * NAS


Jana Pechová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dabing - změna dabérů kvůli ceně
« Odpověď #11 kdy: 11. 07. 2014, 20:38:37 »
Kdo si chce počíst více pohledů na dané téma, je k tomu jedno hodně dlouhé vlákno na dabingfóru.
http://dabingforum.cz/viewforum.php?f=111


Pavel P.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dabing - změna dabérů kvůli ceně
« Odpověď #12 kdy: 11. 07. 2014, 23:22:13 »
Včera přidaly další hlavní postavu,Amy. Měli jste vidět tu smršť na jejich facebooku. Já mám dabing rád,nic proti gustu,ale nepatřím mezi ty,co vyhledávají původní znění. Pamatuji si,jaké dělala Prima na začátku s dabingem obštrukce,nechávala si ho schvalovat fanoušky a podobně. Teď jim v podstatě plivla do tváře. Výměna hlasů hlavních postav projde možná u béčkových seriálů,ale né u takto sledovaného a známého. To je stejné,jako kdyby svého času vyměnila Nova Alana Aldu v M.A.S.H. nebo třeba ČT někoho z Přátel. Prima ukázala divákům,že na ně kašle a mne osobně donutila přejít na mnou jinak nijak nevyhledávanou verzi v originále s titulky. Změna to sice je,ale ono je to už jedno. Na Coolu ten seriál už sledovat nebudu,v klidu si ho stáhnu. A bylo by fajn,kdyby to udělali i další rozhořčení fanoušci. Občas je dobré našim stanicím připomenout,že si nemůžou dovolit úplně všechno.

zapomeňte, nic takové se už nikdy opakovat nebude, žádné další podlizování se ve stylu "tak, miláčci, jaký pak nový premiérový seriál si na Cool přejete?"

tohle skončilo

akvizice jsou vysoce zrátová záležitost a televize už do toho nebudou investovat ani o haléř víc než je nutné, je čas si zvyknout, protože jinak to už nebude a remcání děcek na Facebooku na tom nic nezmění

je potřeba si uvědomit realitu, diváků akvizic je žalostně málo a každým rokem míň a míň, takže žádné protesty nemají pro televize význam a nebudou je nijak speciálně řešit..
« Poslední změna: 11. 07. 2014, 23:26:41 od Pavel P. »


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dabing - změna dabérů kvůli ceně
« Odpověď #13 kdy: 12. 07. 2014, 08:41:05 »
Herečkám sa málilo, chceli viac. A ako rukojemníkov vzali divákov... Teda nie herečky, ale agentúra ktorá ich zastupuje. Je to o peniazoch - čo keby ste sa zozbierali a Prime zvýšené náklady na mzdy tých dvoch dám DOPLATILI ZO SVOJHO? Alebo prekúsnete 100% zvýšenie reklamného času v rámci jednej časti sitkomu????? Veľmi pochybujem že by na toto pristúpil aspoň jeden z Vás, čo tento krok kritizujete. Inak neviem kde pracujete, ale predstavte si, že by sa podobná situácia stala u Vás v práci. Príde nejaký expert, ktrorÝ podpíše zmluvy s Vašimi 10 kolegami a v mene nich požaduje zvýšenie platu za tú istú prácu, čo robíte aj Vy. Ale len pre tých 10 ľudí (a samozrejme aj s nejakou províziou pre agenta).... Čo urobí zamestnávateľ? No odmietne a dotyční buď budú robiť za rovnaký plat ako Vy, alebo dajú výpovede a skončia na dlažbe.... POZOR - nebavíme sa o odboroch. Dablérky proste zmenili zamestnávateľa. Miesto toho, že zmluvy s Primou robili samé, tak sa "zamestnali" u agentúry, ktorá chcela nejaké peniaze aj pre seba (zadarmo by to predsa nerobila). A Prima logicky povedal nie - prečo by mala za rovnakú prácu platiť viac? Niečo iné by bolo, ak by sa do platu mali premietať nákaldy spojené s rastom minimálnej mzdy, alebo inflácie... Ale zvyšovať platy podľa toho, kto zamestnanca momentálne zamestnáva je choré. Prečo by mala Prima platiť inak ľuďom s ktorými uzatvorí zmluvu priamo a inak tým, ktorí pre ňu robia prostredníctvom agentúry? V SR platí dokonca v zákonníku práce, že agentúrni zamestnanci MUSIA mať rovnaké podmienky ako zamestnanci vlastní. Žiadne výhody, ale ani nevýhody.
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Petr Novák

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dabing - změna dabérů kvůli ceně
« Odpověď #14 kdy: 12. 07. 2014, 13:48:07 »
Jenže dabéři nejsou zaměstnanci, jsou to osoby samostatně výdělečně činné, čili podnikatelé. A jak jsem pochopil, tak oni se chtěli spojit do profesního spolku a tlačit na studia. Jenže jedno studio podalo stížnost k ÚOHS a ten to zablokoval s tím, že OSVČ se takto spojovat nesmí (že se tak už léta spojují např. zemědělci při vyjednávání s odběrateli asi ÚOHS nezajímá a mě bude docela zajímat, co to bude v budoucnu znamenat právě třeba pro ty zemědělce až se někdo z jjích dodavatelů také takto obrátí na ÚOHS  :( ). A tak, pokud chtěli dabéři něco změnit, tak jim v podstatě nic jiného než agenturní zastupování nezbylo. Navíc jim nejde primárně o peníze, ale o způsob placení. Dnes jsou dabéři placeni od hodiny a často jsou nuceni za tu hodinu udělat i hlavní postavu v celovečerním filmu nebo několik dílů seriálu a to se pak logicky odráží na kvalitě. Oni proto chtějí být placeni za repliku. A já jim v tomto boji držím palce.