Autor Téma: LTE na k64  (Přečteno 11730 krát)

Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
LTE na k64
« kdy: 03. 07. 2014, 08:51:53 »
Po dlouhé době zdravím všechny "Digizoňáky." V poslední době jsem zaregistroval velký rozmach LTE na k64. Kmitočet ovšem neodpovídá úplně přesně k64 ale je mírně šveknutý bokem, což mi není úplně jasné proč. Nicméně jsem se snažil zjistit, komu tato síť patří a je li už v provozu. Bohužel se mi nepodařilo nic zjistit. BTSky jsem objevil v Šumperku, Zábřeze, Moravské Třebové, Mohelnici i jinde. Všechno je to na stejném kanále. Nevíte někdo něco víc o této síti? Děkuji za info. Enik.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:LTE na k64
« Odpověď #1 kdy: 03. 07. 2014, 09:00:36 »
A já už jsem se smířil s tím, že jste na nás hodil bobek... To jsem rád, že jste se vrátil. ;)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Bohumil T

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:LTE na k64
« Odpověď #2 kdy: 03. 07. 2014, 10:27:14 »
Tady je frekvenční příděl v ČR:

http://gsmweb.cz/clanky/freq2.htm

Dle kanálu to vypadá to na VDF, ale ten na 800 MHz zatím co vím nestaví?


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LTE na k64
« Odpověď #3 kdy: 03. 07. 2014, 10:48:52 »
V Šumperku má být spuštěno LTE 800 mimo jiné z budovy pošty, takže tipuju O2.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:LTE na k64
« Odpověď #4 kdy: 03. 07. 2014, 12:37:09 »
Po dlouhé době zdravím všechny "Digizoňáky." V poslední době jsem zaregistroval velký rozmach LTE na k64. Kmitočet ovšem neodpovídá úplně přesně k64 ale je mírně šveknutý bokem, což mi není úplně jasné proč. Nicméně jsem se snažil zjistit, komu tato síť patří a je li už v provozu. Bohužel se mi nepodařilo nic zjistit. BTSky jsem objevil v Šumperku, Zábřeze, Moravské Třebové, Mohelnici i jinde. Všechno je to na stejném kanále. Nevíte někdo něco víc o této síti? Děkuji za info. Enik.
LTE nemá s dělením UHF/TV kanálů nad 60 nic společné, zapomeňte na TV. UHF teď končí na k60. Pásmo nad je přiděleno LTE a rozděleno jak bylo třeba, s TV kanály nijak nekoresponduje, ty už tam neplatí. Podrobnosti zde:
http://www.ctu.cz/ctu-informuje/problematika-souvisejici-s-provozem-siti-lte.html

mapa zde
http://start-lte.ctu.cz/

rozdělení zde
http://gsmweb.cz/clanky/freq2.htm
LTE pásmo 20 (800 Digital Dividend) zahrnuje 30 MHz párového spektra, netradičně s downlinkem umístěným níž než uplink. Downlink je na 791-821 MHz, uplink je na 832-864 MHz.
T-Mobile   
791-796
796-801

O2   
801-806
806-811

Vodafone   
811-816
816-821
---
Jak jste tehdy dopadl s těmi přepočty intenzit pole?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LTE na k64
« Odpověď #5 kdy: 03. 07. 2014, 13:31:31 »

LTE nemá s dělením UHF/TV kanálů nad 60 nic společné.
Tak samozřejmě, ale pokud používá měřák a ze zcela praktických důvodů tam má stupnici dle kanálů, tak by se nad tím dalo přimhouřit oko a víme o čem je řeč tedy 64K = 814 - 822MHz (žeby přecejen Vodafone?  ;D)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:LTE na k64
« Odpověď #6 kdy: 03. 07. 2014, 14:05:57 »

LTE nemá s dělením UHF/TV kanálů nad 60 nic společné.
Tak samozřejmě, ale pokud používá měřák a ze zcela praktických důvodů tam má stupnici dle kanálů, tak by se nad tím dalo přimhouřit oko a víme o čem je řeč tedy 64K = 814 - 822MHz (žeby přecejen Vodafone?  ;D)
Proč si to nepřečtete pořádně, než napíšete zbytečnost?
"Kmitočet ovšem neodpovídá úplně přesně k64 ale je mírně šveknutý bokem, což mi není úplně jasné proč"
proto vysvětluji, že to s TV rastrem nemá nic společné.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LTE na k64
« Odpověď #7 kdy: 03. 07. 2014, 14:14:03 »

LTE nemá s dělením UHF/TV kanálů nad 60 nic společné.
Tak samozřejmě, ale pokud používá měřák a ze zcela praktických důvodů tam má stupnici dle kanálů, tak by se nad tím dalo přimhouřit oko a víme o čem je řeč tedy 64K = 814 - 822MHz (žeby přecejen Vodafone?  ;D)
Proč si to nepřečtete pořádně, než napíšete zbytečnost?
"Kmitočet ovšem neodpovídá úplně přesně k64 ale je mírně šveknutý bokem, což mi není úplně jasné proč"
proto vysvětluji, že to s TV rastrem nemá nic společné.
Mně to narozdíl od Vašeho příspěvku zbytečné nepřišlo  8)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:LTE na k64
« Odpověď #8 kdy: 03. 07. 2014, 14:23:48 »

LTE nemá s dělením UHF/TV kanálů nad 60 nic společné.
Tak samozřejmě, ale pokud používá měřák a ze zcela praktických důvodů tam má stupnici dle kanálů, tak by se nad tím dalo přimhouřit oko a víme o čem je řeč tedy 64K = 814 - 822MHz (žeby přecejen Vodafone?  ;D)
Proč si to nepřečtete pořádně, než napíšete zbytečnost?
"Kmitočet ovšem neodpovídá úplně přesně k64 ale je mírně šveknutý bokem, což mi není úplně jasné proč"
proto vysvětluji, že to s TV rastrem nemá nic společné.
Mně to narozdíl od Vašeho příspěvku zbytečné nepřišlo  8)
Takže ještě jednou a polopatě, dotyčný tazatel se podivuje, proč mu nesedí spektrum LTE na k64 (viz věta výše), odpovědí mu z mojí strany bylo, že rastr bývalého TV pásma 61-69 nemá s jeho rozdělením pro LTE nic společné. A vy vyplkáváte, že můžeme přimhouřit oči nad tím, že mu to nesedí. Popravdě ani netuším, proč takovou blbost píšete. Ale asi nejsme na stejně vlně a někteří tu mají trochu více free náladu...


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LTE na k64
« Odpověď #9 kdy: 03. 07. 2014, 14:39:25 »

LTE nemá s dělením UHF/TV kanálů nad 60 nic společné.
Tak samozřejmě, ale pokud používá měřák a ze zcela praktických důvodů tam má stupnici dle kanálů, tak by se nad tím dalo přimhouřit oko a víme o čem je řeč tedy 64K = 814 - 822MHz (žeby přecejen Vodafone?  ;D)
Proč si to nepřečtete pořádně, než napíšete zbytečnost?
"Kmitočet ovšem neodpovídá úplně přesně k64 ale je mírně šveknutý bokem, což mi není úplně jasné proč"
proto vysvětluji, že to s TV rastrem nemá nic společné.
Mně to narozdíl od Vašeho příspěvku zbytečné nepřišlo  8)
Takže ještě jednou a polopatě, dotyčný tazatel se podivuje, proč mu nesedí spektrum LTE na k64 (viz věta výše), odpovědí mu z mojí strany bylo, že rastr bývalého TV pásma 61-69 nemá s jeho rozdělením pro LTE nic společné. A vy vyplkáváte, že můžeme přimhouřit oči nad tím, že mu to nesedí. Popravdě ani netuším, proč takovou blbost píšete. Ale asi nejsme na stejně vlně a někteří tu mají trochu více free náladu...
Člověče co tu prudíte, já poukazuji na to, že nemusíte hned buzerovat uživatele ENIK, kvůli tomu, že kmitočty LTE nemají souvislost s televizními kanály a že jako normální lidé nad tím můžeme přimhouřit oko, jelikož chápeme oč tu jde, navíc můj příspěvek konstatoval, že vhledem k rozdělení kmitočtů se na Šumpersku může jednat spíše o operátora Vodafon, který by odpovídal těmto kmitočtům, přestože se vysílá z budovy pošty v Šumperku, což byl odjakživa stožár O2, takže příspěvek měl souvislost s mým předchozím a vy jste ho označil za zbytečný. Ach jo asi to horko nedělá někomu dobře.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:LTE na k64
« Odpověď #10 kdy: 03. 07. 2014, 14:46:39 »

LTE nemá s dělením UHF/TV kanálů nad 60 nic společné.
Tak samozřejmě, ale pokud používá měřák a ze zcela praktických důvodů tam má stupnici dle kanálů, tak by se nad tím dalo přimhouřit oko a víme o čem je řeč tedy 64K = 814 - 822MHz (žeby přecejen Vodafone?  ;D)
Proč si to nepřečtete pořádně, než napíšete zbytečnost?
"Kmitočet ovšem neodpovídá úplně přesně k64 ale je mírně šveknutý bokem, což mi není úplně jasné proč"
proto vysvětluji, že to s TV rastrem nemá nic společné.
Mně to narozdíl od Vašeho příspěvku zbytečné nepřišlo  8)
Takže ještě jednou a polopatě, dotyčný tazatel se podivuje, proč mu nesedí spektrum LTE na k64 (viz věta výše), odpovědí mu z mojí strany bylo, že rastr bývalého TV pásma 61-69 nemá s jeho rozdělením pro LTE nic společné. A vy vyplkáváte, že můžeme přimhouřit oči nad tím, že mu to nesedí. Popravdě ani netuším, proč takovou blbost píšete. Ale asi nejsme na stejně vlně a někteří tu mají trochu více free náladu...
Člověče co tu prudíte, já poukazuji na to, že nemusíte hned buzerovat uživatele ENIK, kvůli tomu, že kmitočty LTE nemají souvislost s televizními kanály a že jako normální lidé nad tím můžeme přimhouřit oko, jelikož chápeme oč tu jde, navíc můj příspěvek konstatoval, že vhledem k rozdělení kmitočtů se na Šumpersku může jednat spíše o operátora Vodafon, který by odpovídal těmto kmitočtům, přestože se vysílá z budovy pošty v Šumperku, což byl odjakživa stožár O2, takže příspěvek měl souvislost s mým předchozím a vy jste ho označil za zbytečný. Ach jo asi to horko nedělá někomu dobře.
Jste zdráv? Kdo ho kde buzeruje? Vy jste asi permanentně nažhaven a všude vidíte jen negativa. V mém prvním příspěvku není ani špetka negativní nebo jakékoli jiné emoce. Pokud si ji tam domýšlíte, je to váš psychický problém. Navíc Enika bych v životě nebuzeroval, protože je ot superprofík a oba navzájem víme kdo je kdo a takového něco bych nikdy neměl zapotřebí. Vždy jsme, pokud už bylo co, řešili vše čistě odborně a bezemočně. Takže není důvod, abych do toho já tady emoce dával. Ten příspěvek byl naprosto stroze technický.
Běžte se zchladit a neplkejte nesmysly. To by mne zajímalo, až se Enik ozve, jestli se ho můj příspěvek dotknul :D


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LTE na k64
« Odpověď #11 kdy: 03. 07. 2014, 15:01:25 »

LTE nemá s dělením UHF/TV kanálů nad 60 nic společné.
Tak samozřejmě, ale pokud používá měřák a ze zcela praktických důvodů tam má stupnici dle kanálů, tak by se nad tím dalo přimhouřit oko a víme o čem je řeč tedy 64K = 814 - 822MHz (žeby přecejen Vodafone?  ;D)
Proč si to nepřečtete pořádně, než napíšete zbytečnost?
"Kmitočet ovšem neodpovídá úplně přesně k64 ale je mírně šveknutý bokem, což mi není úplně jasné proč"
proto vysvětluji, že to s TV rastrem nemá nic společné.
Mně to narozdíl od Vašeho příspěvku zbytečné nepřišlo  8)
Takže ještě jednou a polopatě, dotyčný tazatel se podivuje, proč mu nesedí spektrum LTE na k64 (viz věta výše), odpovědí mu z mojí strany bylo, že rastr bývalého TV pásma 61-69 nemá s jeho rozdělením pro LTE nic společné. A vy vyplkáváte, že můžeme přimhouřit oči nad tím, že mu to nesedí. Popravdě ani netuším, proč takovou blbost píšete. Ale asi nejsme na stejně vlně a někteří tu mají trochu více free náladu...
Člověče co tu prudíte, já poukazuji na to, že nemusíte hned buzerovat uživatele ENIK, kvůli tomu, že kmitočty LTE nemají souvislost s televizními kanály a že jako normální lidé nad tím můžeme přimhouřit oko, jelikož chápeme oč tu jde, navíc můj příspěvek konstatoval, že vhledem k rozdělení kmitočtů se na Šumpersku může jednat spíše o operátora Vodafon, který by odpovídal těmto kmitočtům, přestože se vysílá z budovy pošty v Šumperku, což byl odjakživa stožár O2, takže příspěvek měl souvislost s mým předchozím a vy jste ho označil za zbytečný. Ach jo asi to horko nedělá někomu dobře.
Jste zdráv? Kdo ho kde buzeruje? Vy jste asi permanentně nažhaven a všude vidíte jen negativa. V mém prvním příspěvku není ani špetka negativní nebo jakékoli jiné emoce. Pokud si ji tam domýšlíte, je to váš psychický problém. Navíc Enika bych v životě nebuzeroval, protože je ot superprofík a oba navzájem víme kdo je kdo a takového něco bych nikdy neměl zapotřebí. Vždy jsme, pokud už bylo co, řešili vše čistě odborně a bezemočně. Takže není důvod, abych do toho já tady emoce dával. Ten příspěvek byl naprosto stroze technický.
Běžte se zchladit a neplkejte nesmysly. To by mne zajímalo, až se Enik ozve, jestli se ho můj příspěvek dotknul :D
Tím spíše, že víte kdo je uživatel ENIK, není podle mně potřeba dělat školení, emoce jste vložil Vy, když jste odsoudil můj příspěvek, ikdyž jako jeden  z mála se týkal dotazu, kvůli kterému toto fórum vzniklo, takže jěště kevšemu budou skvrny na slunci.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:LTE na k64
« Odpověď #12 kdy: 03. 07. 2014, 15:43:40 »
Tady je frekvenční příděl v ČR:

http://gsmweb.cz/clanky/freq2.htm

Dle kanálu to vypadá to na VDF, ale ten na 800 MHz zatím co vím nestaví?
VF nejenom LTE 800 stavi, ale ma ho na desitkach BTS spustene. Tech 5 BTS LTE800 co ma byt v Sumperku uz spustene budou nejspise taky vsechny od VF.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LTE na k64
« Odpověď #13 kdy: 03. 07. 2014, 16:16:45 »
Tím spíše, že víte kdo je uživatel ENIK, není podle mně potřeba dělat školení, emoce jste vložil Vy, když jste odsoudil můj příspěvek, ikdyž jako jeden  z mála se týkal dotazu, kvůli kterému toto fórum vzniklo, takže jěště kevšemu budou skvrny na slunci.

Zřejmě ty skvrny na slunci skutečně budou, protože Vaše nepochopitelné reakce o tom svědčí. D. Kříž odpověděl Enikovi naprosto věcně, takže ani já nechápu, kam vlastně tuto diskuzi tlačíte, a proč. Asi se pořebujete hádat...?!?


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LTE na k64
« Odpověď #14 kdy: 03. 07. 2014, 16:59:04 »

Zřejmě ty skvrny na slunci skutečně budou, protože Vaše nepochopitelné reakce o tom svědčí. D. Kříž odpověděl Enikovi naprosto věcně, takže ani já nechápu, kam vlastně tuto diskuzi tlačíte, a proč. Asi se pořebujete hádat...?!?
??? začátek problému v Dnes v 13:31:31 - můj příspěvek, že není tak zle a věcná poznámka k tématu, odpověď pan Kříž  Dnes v 14:05:57 že píši zbytečnost  Dnes v 14:14:03 můj příspěvek značící, že o nic nejde, pan Kříž v  Dnes v 14:23:48 že píšu blbosti a cosi o FREE náladě, tak prosím o vysvětlení kdo co kam tlačí?
« Poslední změna: 03. 07. 2014, 17:07:15 od Mik Kotanen »