Autor Téma: Potřebuji poradit sloučit dvě UHF antény H/V polarizací  (Přečteno 42784 krát)

Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Potřebuji poradit sloučit dvě UHF antény H/V polarizací
« Odpověď #30 kdy: 05. 08. 2014, 10:51:37 »
Ten slučovač má ještě jednu výhodu - slouží zároveň jako UHF propust. Navíc vstup VHF nemusí být vůbec aktivní. A na ceně se to nejspíš také neprojeví, takže proč ho tam nedát...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


antenak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Potřebuji poradit sloučit dvě UHF antény H/V polarizací
« Odpověď #31 kdy: 05. 08. 2014, 14:36:13 »
Velice správně,slouží zároven jako UHF propust, VHF je hlavně na rádio a nemusí se použít. Ben 301 je totožný z ALCADEM 307 akorát o polovinu levnější. 1 vstup uhf je propustný pro napájení, podle mých zkušeností v případě nutnosti je lepší nejprve vše sloučit a až potom zesílit, při použití předzesilovače max. 10dB, jinak profíku já to nikomu nenutím, ale snažím se tomu kdo to potřebuje poradit, jestli se tím bude řídit je jeho věc.Ovšem s přihlédnutím k mému věku a zkušenostem bych si nedovolil něco , co nemám vyzkoušené.Zároven se snažím nepouštět se do odborných diskuzí, jeli-kož pán který potřeboval poradit je zcela evidentně laik, toto by zvládnul sám.Tyto fora jsou slouží anebo mají sloužit, alespon podle mého, právě těm méně zdatným a nabídnot jim ten nejjednodušší způsob řešení. Děkuji za pozornost.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji poradit sloučit dvě UHF antény H/V polarizací
« Odpověď #32 kdy: 05. 08. 2014, 16:22:16 »
Jenže to jsme mu tady poradili už dávno.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji poradit sloučit dvě UHF antény H/V polarizací
« Odpověď #33 kdy: 05. 08. 2014, 17:25:55 »
Velice správně,slouží zároven jako UHF propust, VHF je hlavně na rádio a nemusí se použít. Ben 301 je totožný z ALCADEM 307 akorát o polovinu levnější. 1 vstup uhf je propustný pro napájení, podle mých zkušeností v případě nutnosti je lepší nejprve vše sloučit a až potom zesílit, při použití předzesilovače max. 10dB, jinak profíku já to nikomu nenutím, ale snažím se tomu kdo to potřebuje poradit, jestli se tím bude řídit je jeho věc.Ovšem s přihlédnutím k mému věku a zkušenostem bych si nedovolil něco , co nemám vyzkoušené.Zároven se snažím nepouštět se do odborných diskuzí, jeli-kož pán který potřeboval poradit je zcela evidentně laik, toto by zvládnul sám.Tyto fora jsou slouží anebo mají sloužit, alespon podle mého, právě těm méně zdatným a nabídnot jim ten nejjednodušší způsob řešení. Děkuji za pozornost.
Jakékoli "rady" na dálku bez znalosti parametrů na svorkách jsou nesmysl. Ale kldině si plkejte dál co chcete a říkejte tomu pomoc nebo rada a sám sebe označujte za zkušeného a schopného poradit :) asi jste věštec. Těch jsou teď plné TV kanály.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji poradit sloučit dvě UHF antény H/V polarizací
« Odpověď #34 kdy: 05. 08. 2014, 19:29:56 »
Děkuji ALEXY, že ses mně zastal.On profik neví, že existuje také radio.Největší potíž je v tom, že hloupý člověk má zase hloupý děti a tak to jde pořád dokola. S tím se musíme smířit.
Nechtěl jsem nejdřív reagovat, ale tato Vaše pasáž je velmi, ale velmi trapná a ať máte 40 nebo 60let - to je mi jedno měl byste se nad sebou zamyslet. Pokud byste si přečetl pečlivě přečetl vlákno od počátku, zjistil byste, že dotyčný potřeboval sloučit "V" a "H" kanál z pražských vysilačů k.46 a k.47. Tedy podstatně jiná situace než u Vás, který máte odstup 2 kanály. Ten slučovač s VHF je nebo byl v uvedenou chvíli opravdu nadbytečný. Navíc pozdější odůvodnění, že je to propust je sice hezké, ale "takováto" UHF propust dnes na mnoha místech moc účelná nebude, aspoň já osobně bych už dnes něco s rozsahem 470-862 MHz nedoporučil.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


antenak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Potřebuji poradit sloučit dvě UHF antény H/V polarizací
« Odpověď #35 kdy: 05. 08. 2014, 20:20:37 »
Omlouvám se pánové, slibuji už se to nestane abych něco psal,mohlo mě napadnout abych se do diskuzí odborníků nes....


antenak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Potřebuji poradit sloučit dvě UHF antény H/V polarizací
« Odpověď #36 kdy: 05. 08. 2014, 20:26:02 »
Ještě maličkost jestli kanál 29V a 30H je odstup  dvou kanálů, tak když jsem chodil já do školy , měli jsme jiný počty. Čau.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji poradit sloučit dvě UHF antény H/V polarizací
« Odpověď #37 kdy: 06. 08. 2014, 08:20:17 »
Ono to celé není o amatérech a profících, vážený pane "antenak". Každý má právo na názor, jenže Vy jste obyčejný hulvát, který tu zbytečně urážel p. Kříže, jenž vůči Ván vulgární rozhodně nebyl. O tom, že jste chodil do školy, jak píšete, docela pochybuji a pokud ano, zřejmě jste často chyběl, minimálně pravopis a slušné chování bylo asi Vaší slabinou, nazdar.
Honda Enduro Team