Autor Téma: Je kvalita obrazu u O2 TV horší než u jiných operátorů?  (Přečteno 28106 krát)

Martin Chovanec

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Rád bych požádal někoho, kdo má zkušenosti s příjmem HD , aby mi sdělil svůj názor na kvalitu HD kanálů O2 TV v porovnání s „jeho“ operátorem.
Mám totiž dojem, že O2 výrazně šetří na datovém toku videa, ačkoliv tvrdí, že streamy distribuují tak, jak je obdrží.

Zde je ukázka videa
případně přímo snímek z videa

U mnoha scén není takto silná komprese patrná, ale i tak obraz postrádá jemné detaily.
Oni se nejspíš snaží protlačit HD k co největšímu počtu zákazníků na úkor kvality. Ale aspoň ty unicast streamy by mohly být přizpůsobeny podle rychlosti připojení konkrétního zákazníka.

Chtěl bych proto porovnal zkušenosti se zákazníky jiných operátorů / platforem, abych věděl, zda má vůbec cenu na O2 tlačit.
Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je kvalita obrazu u O2 TV horší než u jiných operátorů?
« Odpověď #1 kdy: 09. 06. 2014, 18:59:42 »
Budte rád ,že od O2 vůbec nějaké HD máte.U mne byl technik 3 hodiny a nakonec prohlásil, že u mne HD nepujde nebot jsem daleko od ústředny.Co to znamená "daleko" a kolik je to metrů jsem nepochopil.


Martin Chovanec

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je kvalita obrazu u O2 TV horší než u jiných operátorů?
« Odpověď #2 kdy: 09. 06. 2014, 19:02:08 »
To samozřejmě rád jsem. Ale i to VDSL jsem si musel vydupat. Pořád říkali, že to nejde, dokud jsem jim z modemu neposlal hodnoty útlumu a odstupu signálu od šumu…


Kuboslav Kuboslavič

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je kvalita obrazu u O2 TV horší než u jiných operátorů?
« Odpověď #3 kdy: 09. 06. 2014, 19:31:00 »
Mohu porovnat jen se Skylinkem a UPC Direct, Skylink je tragedie a mazanice a UPC ve své době ani HD nemělo. Skylink jsem zrušil a užívám si O2TV a její skvělé služby jako je timeshift nebo nahrávání třeba 10 kanálů naráz :-)

Co se týče kvality HD, tak nepozoruji, že by to bylo nějak výrazně komprimované, koneckonců je to 7,5Mbit stream, takže od toho nemůžete čekat studiovou kvalitu. Suveréně nejlepší obraz je na HBO HD. Koukám z cca 3m na 117cm FULL HD LCD SONY (cca 4 roky stará).
Sony Bravia KDL-46EX505 + Smith CA-Modul IRDETO
Maximum E85 Multifocus Fe (1W - 13E - 19E - 23E)
Skylink (MULTI HD) - již nepoužíváno
O2TV via VDSL 80Mbit
DVB-T: Krašov + Košutka, Mux 1-4, 7, 8 + Hogen Bogen (ARD, ZDF, BR MUX)
MediaCentre: Evolve Blade MINI HD


Lukas Oneill

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Je kvalita obrazu u O2 TV horší než u jiných operátorů?
« Odpověď #4 kdy: 09. 06. 2014, 20:05:17 »
Co to k čertu je? Vždyť v tom obraze není nic vidět. Věděl jsem, že kvalita u o2 za moc nestojí, ale tohle? V roce 2014?  ;D

Když to porovnám s kabelovkou, tak jsou to nebe a dudy. Tam je kvalita mnohonásobně lepší.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


kolenac2

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 200
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je kvalita obrazu u O2 TV horší než u jiných operátorů?
« Odpověď #5 kdy: 09. 06. 2014, 20:39:51 »
U Netboxu jsem nic takovýho neviděl, tam se bitrate pohybuje od 8 - 15 Mb rpostě běžná kvalita HD


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je kvalita obrazu u O2 TV horší než u jiných operátorů?
« Odpověď #6 kdy: 09. 06. 2014, 21:20:39 »
Ta ukázka je tragická, takhle mizerně to nevypadá ani v RS7.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Je kvalita obrazu u O2 TV horší než u jiných operátorů?
« Odpověď #7 kdy: 09. 06. 2014, 21:24:24 »
To je pekna hruza. Skoro by si clovek rekl, jestli nejste od konkurence. :)
Ukazka je kvalitou urcite o rad horsi nez CT HD v DVB-T. A to ma taky dost problemu.
Zdroj ukazky je prepoctene SD (logo je HD), ale na tom neni nic divneho, to je bezne. Horsi je kvalita obrazu dynamickych objektu, tedy hlavne vody. Datovy tok to ma stale pres 5 Mbps, tak to na nedostatecny datovy tok nevypada.
Chyby prenosu by se patrne projevily jinak a zasadneji nez na ukazce. Takze zbyva opravdu jen tezke poskozeni pri tvarovani datoveho toku nebo rekompresi v O2. Zaver je tlacit. :)


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je kvalita obrazu u O2 TV horší než u jiných operátorů?
« Odpověď #8 kdy: 09. 06. 2014, 22:12:53 »
Škoda že skylink ještě nemá čt 2 hd (ale bude mít, už se  otom psali neofic. informace). Tak mi tam jedou HDčka perfektně, takovejhle rozklad tam teda nemám, porovnal sem i s dalšíma a jednoznačně u mě skylink vítězí, s SD je to všude stejně, ale mpeg4 se da u skylinku koukat, u mpeg 2 jsou všecky mazanice, ja zatím nedam na sat dopustit. :) Srovnavam jen CZ platformy, s cizinci (třeba němci) se nemůže rovnat skoro nikdo.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je kvalita obrazu u O2 TV horší než u jiných operátorů?
« Odpověď #9 kdy: 10. 06. 2014, 08:06:27 »
mpeg4 se da u skylinku koukat, u mpeg 2 jsou všecky mazanice,


Takže návod ako vylepšiť kvalitu obrazu: zoberieme MPEG2/SD mazanicu a prekonvertujeme ju do MPEG4/SD. A z mazanice je zrazu kvalitný obraz..... Koľko programov, ktoré Skylnk distribuuje v MPEG4 aj skutočne v tomto formáte berie od distribútora???? Ja to neviem ale dovolím si tvrdiť, že väčšina SD programov, ktoré Skylink šíri v MPEG4/DVB-S2 si sám konvertuje zo zdroja v MPEG2. Alebo vážne veríte, že Papriku, Filmoboxy, AXN, alebo Nickelodeon kvôli Skylinku diostribútori šíria v MPEG4 a tým ostatným to posielajú v MPEG2?????

P.S.: nevšimol som si, že by sa nejako zmenila kvalita Sport 5 v januári, keď vysielal v MPEG2 a v marci, keď vysielal v MPEG4.... Podobne som nezaznamenal nejaký nárast kvality u stanice Retro....
« Poslední změna: 10. 06. 2014, 08:14:16 od Stefan Bukovan »
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Kuboslav Kuboslavič

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je kvalita obrazu u O2 TV horší než u jiných operátorů?
« Odpověď #10 kdy: 10. 06. 2014, 09:13:49 »
Ještě by mne zajímalo jak jste vytáhl z O2TV ten TS, protože jediné jak lze dostat signál z STB je HDMI a pak nějak RIPnout, ale to vůbec nic nevypovídá o kvalitě obrazu, protože do toho vstupují okolní jevy, kvalita enkodéru a kodéru atd.

Nikdy jsem se u O2TV s tak tragickou kvalitou nesetkal pokud se nejedná o SD, tam je to samozřejmě dáno rozlišením a výstupem.

Nabízí se pak vysvětlení, že jste si RIPnul z DVB-T a tam se s takovou kvalitou potkávám běžně...
Sony Bravia KDL-46EX505 + Smith CA-Modul IRDETO
Maximum E85 Multifocus Fe (1W - 13E - 19E - 23E)
Skylink (MULTI HD) - již nepoužíváno
O2TV via VDSL 80Mbit
DVB-T: Krašov + Košutka, Mux 1-4, 7, 8 + Hogen Bogen (ARD, ZDF, BR MUX)
MediaCentre: Evolve Blade MINI HD


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Je kvalita obrazu u O2 TV horší než u jiných operátorů?
« Odpověď #11 kdy: 10. 06. 2014, 09:48:20 »
Ještě by mne zajímalo jak jste vytáhl z O2TV ten TS, protože jediné jak lze dostat signál z STB je HDMI a pak nějak RIPnout, ....
Taky me to napadlo, kde se vubec ten stream vzal. Divil bych se, kdyby O2 melo STB jakkoliv otevreny pro zaznam streamu, byt je to jen CT2 HD. Nepochazi z nejakeho O2 TV GO? Jde skutecne o nijak nezpracovany stream O2 TV?
Nabízí se pak vysvětlení, že jste si RIPnul z DVB-T a tam se s takovou kvalitou potkávám běžně...
Takovou "kvalitu" CT HD v DVB-T rozhodne nepotkavam.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je kvalita obrazu u O2 TV horší než u jiných operátorů?
« Odpověď #12 kdy: 10. 06. 2014, 10:54:01 »
Nabízí se pak vysvětlení, že jste si RIPnul z DVB-T a tam se s takovou kvalitou potkávám běžně...
Takovou "kvalitu" CT HD v DVB-T rozhodne nepotkavam.
Přesně tak, tak mizerné to v DVB-T není ani náhodou. Pokud by byla k dispozici informace, kdy a v kolik hodin běžela ta výše zobrazená mazanice na ČT 2 HD, mohl bych sem hodit záznam z DVB-T rs7, abychom se přesvědčili.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Bouskami

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je kvalita obrazu u O2 TV horší než u jiných operátorů?
« Odpověď #13 kdy: 10. 06. 2014, 14:13:19 »
A nemohl se vám náhodou přepnout výstup z 1080p na sd? Občas se mi totiž o2 set top box při vypnutí/zapnutí z neznámého důvodu sám přepne na sd výstup i když je připojen hdmi kabelem.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je kvalita obrazu u O2 TV horší než u jiných operátorů?
« Odpověď #14 kdy: 10. 06. 2014, 15:24:46 »
mpeg4 se da u skylinku koukat, u mpeg 2 jsou všecky mazanice,


Takže návod ako vylepšiť kvalitu obrazu: zoberieme MPEG2/SD mazanicu a prekonvertujeme ju do MPEG4/SD. A z mazanice je zrazu kvalitný obraz..... Koľko programov, ktoré Skylnk distribuuje v MPEG4 aj skutočne v tomto formáte berie od distribútora???? Ja to neviem ale dovolím si tvrdiť, že väčšina SD programov, ktoré Skylink šíri v MPEG4/DVB-S2 si sám konvertuje zo zdroja v MPEG2. Alebo vážne veríte, že Papriku, Filmoboxy, AXN, alebo Nickelodeon kvôli Skylinku diostribútori šíria v MPEG4 a tým ostatným to posielajú v MPEG2?????

P.S.: nevšimol som si, že by sa nejako zmenila kvalita Sport 5 v januári, keď vysielal v MPEG2 a v marci, keď vysielal v MPEG4.... Podobne som nezaznamenal nejaký nárast kvality u stanice Retro....

Myslim že stanice poskytují kvalitní "stream" po optice, a potom zaleží jaký operator si to přebere, takže si myslim že to nějak zvalšt nekomprimují, nevim jaky format se používá k přenosu mezi tim studiem a atřediskem které uplinkuje na sat, ale potom si každý operator přebere signal a zakoduje dle potřeby, a musim říct že u zmíněnych programů se mírně zlepšila kvalita, nekostkuje to jako krava, kdežto ty mpeg2 kostkovali jako krava.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.