Hlavní problém je v tom, že ve státech, kde DVB-T2 již zavedli, nebo se k němu chystají mají státem vytyčenou a garantovanou koncepci rozvoje. Jen pro příklad Rusko, Ukrajina (zde je ještě centrální plánování a tak stačí nařídit). Dovezli vysílače a přijímače a už to jede. Na Západě to jde ale také rychle, např. v Itálii, teď v Německu a Rakousku. U nás trvá vše hrozně dlouho.
Stále bereme ohled na to, že populace má množství přijímačů DVB-T v MPEG 2, a také MPEG4 a ČTÚ dala vysílatelům obsahu licence na vysílání na mnoho let dopředu. Takže rychlé zavedení a přechod na DVB-T2 by jim musel někdo zaplatit. Divákům, kteří ani nepoznají rozdíl mezi SD a HD je to jedno. Duální souběžné vysílání v DVB-T/DVB-T2 by stálo mnoho peněz.
Měli bychom ale brát v úvahu celospolečenský zájem a to je těm, kteří o tom rozhodují téměř jedno, nebo o tom nic neví (vláda).
Stálo by za úvahu místo několikaletého vysílání stejných programů v obou normách spočítat, kolik by to stálo a zda by nebylo levnější skokově začít vysílat v DVB-T2 a přispět divákům na nový set top box. Myslím, že by se ušetřilo spoustu peněz, nákladů na vysílání a kvalita by mohla jít nahoru. Teď bych pouze počkal na nové přijímače DVB-T2 s novým kodekem.