Autor Téma: Jaky koaxial?  (Přečteno 18108 krát)

Thaeek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaky koaxial?
« Odpověď #45 kdy: 19. 06. 2014, 16:49:12 »
Musi to jit

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaky koaxial?
« Odpověď #46 kdy: 19. 06. 2014, 16:57:33 »
Půjde to asi stejně dobře, jako když u auta na 14" disky začneš obouvat 13" pláště :D


Thaeek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaky koaxial?
« Odpověď #47 kdy: 19. 06. 2014, 17:23:55 »
Tak jake mam koupit?


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaky koaxial?
« Odpověď #48 kdy: 19. 06. 2014, 17:35:06 »
Asi ty správné na průměr kabelu, to dá rozum, ne?


Thaeek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaky koaxial?
« Odpověď #49 kdy: 19. 06. 2014, 17:39:56 »
Hmm,tak na tebe jsem vyslovene cekal.Uz se prosimte k mym postum nevyjadruj.Bude to pro oba to nejlepsi.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Jaky koaxial?
« Odpověď #50 kdy: 19. 06. 2014, 17:43:47 »
Tak jake mam koupit?

Nechápu, proč sis F konektory neobjednal u stejného dodavatele jako koax. kabel? Ten by měl přesně vědět, které konektory jsou pro tento typ kabelu určeny!!! A navíc bys to měl za jedno poštovné, takhle si objednal zvlášť koax a u někoho jiného zase F konektory. Takhle tady posloucháš kdo ti co radí. Většinou tyto "rady" nikam nevedou. Z vlastní zkušenosti vím, že pro tento kabel jsou určeny F kon 6,8mm. Ovšem mnoho "dodavatel"" si tyto konektory značí různě a pak se může stát, že si objednáš 6,8mm, ale přijdou ti 6,6mm, byť na webu je mají jako 6,8mm. Proč si ten kabel nekoupil někde v místě (městě) bydliště u solidní anténářské firmy v kamenné prodejně včetně F kon. Je to levnější a spolehlivější.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Thaeek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaky koaxial?
« Odpověď #51 kdy: 19. 06. 2014, 18:30:51 »
Satelit budu mit prvne,proto jsem radeji napsal sem.Kabel jste mi poradili Nordix,tudiz ho uz mam.Kdyz jsem poprosil,jake konektory mam pouzit,byly sem postnute ty s prumerem 6,5 a nikdo se nevyjadril,ze nebudou pasovat.Az jsem napsal,ze jsem je obednal,tak je to spatne.Pozde byka honiti.Zapojit si to chci sam,nemam tuleni ruce.1500 za technika nedam,natahnout kabel,nasroubovat konektor ci nasmerovat parabolu snad mozna zvladnu.Kdybych to nezprovoznil,tak pak zavolam technika.Svym zpusobem kazdy nejak zacinal.Tot vse k tomu proc.


drobecek67

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaky koaxial?
« Odpověď #52 kdy: 19. 06. 2014, 18:32:48 »
Nejlepší bude, když si to necháš od někoho nainstalovat a zapojit, protože to sám těžko zprovozníš. :)
« Poslední změna: 19. 06. 2014, 18:36:46 od drobecek67 »


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaky koaxial?
« Odpověď #53 kdy: 19. 06. 2014, 18:34:41 »
Hmm,tak na tebe jsem vyslovene cekal.Uz se prosimte k mym postum nevyjadruj.Bude to pro oba to nejlepsi.
A úplně nejlepší bude, když se nebudeš snažit dělat něco, čemu absolutně nerozumíš. Tato diskuze je veřejná, takže podobné nesmysly, jaké tady plodíš, čte dost lidí - hlavně proto jsem ten příměr uvedl. Jinak si ale na ten kabel klidně nacpi co chceš, ostatně poznáš to sám jak se věci mají :D


Thaeek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaky koaxial?
« Odpověď #54 kdy: 19. 06. 2014, 18:44:41 »
Ty jak ses narodil,tak jsi tomu taky rozumel?Myslim,ze ne.Taky si nejak zacinal,nechal sis poradit,ci ses nekoho na neco ptal.Nemam snad pravdu?Tak si ty reci nechej pro sebe.Kdyz se ptam,jake mam k tomu kabelu koupit konektory,tak jsem myslel,ze pisnes treba 6,8mm,bud tady na odkazu,nebo tady atd..A ne,ze na otazku odpovidas otazkou.Stasi,karlos ti pisou primo k veci.Tot jest ten rozdil.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaky koaxial?
« Odpověď #55 kdy: 19. 06. 2014, 18:50:05 »
Teda sorry, ale pokud někdo nechápe, že na 7mm kabel musí dát 7mm konektor (nebo na 6,8mm kabel pak 6,8mm konektor atd.), tak by se do anténářské práce neměl vůbec pouštět. Už proto, že toto je jenom naprostý začátek a mnohem složitější úkony ho teprve čekají.
Pokud jde o mě, tak já začínal jako helfer kolegovi, který antény montoval. Asi po roce jsem začal dělat samostatně a za dalších cca 5 let jsem teprve mohl jít na STA (společnou anténu).


Thaeek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaky koaxial?
« Odpověď #56 kdy: 19. 06. 2014, 18:56:34 »
No vidis a kdyz ses kolegy na neco zeptal,tak ti rekl co?Nedel nic,tomu nerozumis?Anebo divdej se a uc se?Uz mi rozumis?Hele,ja tady nechci delat flame,ale normalne se dozvedet touto cestou,co je potreba.


Roman Bárta

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 451
  • Tape deck - nádherná nostalgie....
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaky koaxial?
« Odpověď #57 kdy: 19. 06. 2014, 19:02:52 »
Alexi. Dvě trubky o průměru 10 cm do sebe taky nezasuneš. Tak se nováčkům nediv, že tápou.
DVB-T-
 k.33,58,55 Buková Hora, 25 Čer.Studnice, 30 Ústí n.Labem, 44 Louštín, 60 (38) Trutnov, RS7-50 Klínovec, 21 Ústí n. Labem, reg.síť 9-Most
             34,48,52-Krašov, 56, RS7-38, RS1-37- Plzeň
Dvb-s -0,8W, 5W, 5E, 13°E, 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E + Skylink+Freesat
UPC Kabel
FM-Sony ST-SE 700


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaky koaxial?
« Odpověď #58 kdy: 19. 06. 2014, 19:05:04 »
No vidis a kdyz ses kolegy na neco zeptal,tak ti rekl co?Nedel nic,tomu nerozumis?Anebo divdej se a uc se?Uz mi rozumis?Hele,ja tady nechci delat flame,ale normalne se dozvedet touto cestou,co je potreba.
OK, pouze jsem se domníval, že tě samotného napadne, že konektor musí být shodný s kabelem (průměr). Teď už to víš, takže další diskuze na toto téma je bezpředmětná :)


Alexi. Dvě trubky o průměru 10 cm do sebe taky nezasuneš. Tak se nováčkům nediv, že tápou.
Pak se ale divím tomu p(r)odavači zboží, že toto neví ani on. Sice jeho náplní práce není vědět, ale p(r)odat, ale aspoň základ by ovládat mohl :D


Thaeek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaky koaxial?
« Odpověď #59 kdy: 19. 06. 2014, 19:15:17 »
Jasne,napadlo ze by prumer mel asi byt shodny.Ale prave treba u nekterych kabelu a konektoru musis oriznout izolaci.Proto to zmateni z me strany.