Autor Téma: Nový DAB vysílač u Č.Budějovic  (Přečteno 53209 krát)

basslicker

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 125
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #45 kdy: 10. 06. 2014, 17:47:41 »
Tak odedneska uz frci i L band z Kluku, signal je podobne silny jako 3. pasmo, doma mi jede na antenu i lepe l band nez treti pasmo ( mam ale antenu delanou spis na l band , ale treba v aute je signal l bandu nachylnejsi nez 3. Pasmo, ktere hraje bez vypadku dokonce i ve Freistadtu v Rakousku a  dokonce i na dalnici na Linz mi hral obstojne kanal 5d. L band lze chytit v Rakousku take ale vypadky jsou proste castejsi..kazdopadne skvela prace Rti , protoze na jihu hraje dab ted temer vsude, ja jeste nenasel misto , kde by nehralo

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #46 kdy: 10. 06. 2014, 19:52:38 »
právě o to tu kráčí, když už jsi začal automechanikům fušovat do řemesla, jen ale nevím, jestli bych ti svěřil svého plechového miláčka :P právě pro tvou bujnou představivost, která zajisté ignoruje veškeré technologické postupy :)
Nech si ty narážky, já když něčemu nerozumím a nevím čemu rozumí dotyčný, nevyjadřuju se. Na ten tvůj výplod nehodlám dále reagovat, navíc jsem reagoval někomu jinému, se do všeho musíš taky plést. Nerozumíš, neřeš. Rozumbradů, co tvrdí že něco nejde, je většina; jakýkoli pokrok je na těch, co tvrdí, že něco jde a nehledají důvody, proč ne. Auto si dávej servisovat komu chceš, to je tvoje věc, nechápu proč mi to podsouváš, já o tvoje auto nestojím.
Vypisuješ tu o technologických postupech ale nevím o tom, že bys tušil, v čem všem jsem se já kdy hrabal nebo hrabu a čemu rozumím a o čem něco vím. Tak si to nech od cesty a vykládej tyto plky někomu, kdo na to je zvědavý. Já ne. Navíc jsem reagoval úplně někomu jinému, nejsem povinen odpovídat těm, co se do toho pletou. Howgh.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #47 kdy: 10. 06. 2014, 19:58:50 »
á, potrefená husa zas kejhá o sto šest :P prosím tě, já vím, že máš zas menstruaci, už tě trošku znám, takže, místo, abyses konkrétně vyjádřil, jen prskáš fest....
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Bass:
« Odpověď #48 kdy: 10. 06. 2014, 20:50:23 »
Jaký je rozdíl obsahu MUXu RTI v Lku a ve III. pasmu?
Předpokládám, že zádný. Pak ale nechápu, proč z Kluku svítí oba kmitočty. Predevsim tedy Lko, to je přece vhodné pro šíření přímo z centra metropole atd. Na Kluku bude svítit akorát do Blanskeho lesa a metropole bude pokryta hůř, nez z Clarionu. Lko bych dal někam kde III nepůjde dobře, například Č. Krumlov.
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #49 kdy: 10. 06. 2014, 21:54:13 »
spousta lidí L band zatracuje, já nikoliv. Když je dobrá kóta, tak to svítí dobře, jen ten ohyb je horší...a proč i v Lku? Protože ne každý má receiver jen s III. pásmem, pak by si ti dotyční ani neškrtli. Jinak, samozřejmě, ekonomicky je to nevýhodné, ale, RTI cz za to patří dík :)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #50 kdy: 10. 06. 2014, 22:08:24 »
L pasmo je technicky nesmysl pro sireni rozhlasu... Mnohem lepsi by bylo toto pasmo dat mobilnim operatorum jako digitalni dividendu.

Ty vlny proste nemaji vlastnosti, ktere se hodi pro pozemni sireni rozhlasu, tedy pro sireni do vetsich oblasti a z jednoho silnejsiho vysilace. Sice doleti daleko, pokud je prima viditelnost, ale v kolika pripadech realne bude? O vysokem utlumu pri pruchodu prekazkami (lesy, domy, terenni nerovnosti) nemluve.
Uz i to III. pasmo je proti FM pasmu horsi co se tyce pokryti v clenitem terenu a ohybu signalu napr. o kopce.

Prijimac na DAB, ktery nema III. pasmo a ma jen L pasmo je od zacatku nesmysl a takovych prijimacu je naproste minimum. Naopak, vetsina prijimacu nema L pasmo a ma pouze III. pasmo.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #51 kdy: 10. 06. 2014, 22:16:03 »
nebo mají v L pásmu lepší příjmové vlastnosti, než ve III. pásmu...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #52 kdy: 10. 06. 2014, 22:21:10 »
Ze je neco psane na papire neznamena, ze to tak je realne.

Navic v L-pasmu je zasadni problem i s utlumy kabelu od anteny a podobne, zatimco ve III. pasmu nikoliv.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #53 kdy: 10. 06. 2014, 22:25:29 »
ale jo, máš pravdu, utloukl jsi mě argumenty :-)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #54 kdy: 10. 06. 2014, 22:27:56 »
To Lko měli nechat na Clarionu, nebo ho úplne vypustit, kdyz uz maji rozjetý III. Na Klukovi provozovat Lko je vyhazování peněz.
Kruci, taky uz musím neco na DAB pořídit. Doma mám rozvod Lband plus III a nic na prijem. Líbilo by se mi neco na způsob Sangean 909:-))
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #55 kdy: 10. 06. 2014, 22:52:26 »
Saxone, porid si libovolne radio s modulem Verona.

Treba TechniSat Digitradio 210, Dual DAB4 nebo cokoliv podobneho.

Velmi jednoduse k tomu lze dodelat konektor na externi antenu a je to pak stejne citlive jak tunery za 20 tisic.
Na Benesovsku na to lze pravidelne chytat kanal 11C z Mnichova, po vecerech to jde i docela stabilne. 11D a 12D Bayern tam jde pak skoro bez vypadku.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


S. Benes

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • fm radio list
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #56 kdy: 11. 06. 2014, 07:17:37 »
Líbilo by se mi neco na způsob Sangean 909:-))

Pořídil jsem si Sangeana DPR-45, krom VKV a DABu má i SV. Dobrý zvuk i velmi dlouhá výdrž na baterie.
Sony ST-SB920QS, Sony ST-S311, Philips FT930, Sangean DPR-45, Sangean ATS-909W, Iskra FM-30,  Iskra FM-50


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #57 kdy: 24. 08. 2014, 17:24:29 »
Tak jsem si pořídil TechniSat DigitRadio 100, přibalil zdroj 6V a vyrazil na vysílač Kluk. Tedy nevím, proč se jmenuje právě Kluk, když na kótě Kluk vůbec není. Tedy ne, že by na této kótě nebyl žádný stožár, ale je pěkně narezatělý a přenáší kdoví co. Vysílač Kluk stojí na Kozím kameni a tato kóta je cca 1 km vzdušnou čarou od Kluku. V databázi vysílačů jsou GPS souřadnice správně.
U vysílače jsem zkusil příjem a, přesně podle očekávání, signál i jeho chybovost byly perfektní a to bez jakékoliv antény. Jednalo se o Band III a kanál 5D.
Trochu horší je to už u mě doma. Jsem necelých 26 km od vysílače a cca 44° od hlavního vyzařovacího směru. Podle teoretických map pokrytí bych měl být (podle vyhlášky) na kraji příjmu mimo budovu. Podle ITU 1812-2 bych si neměl ani škrtnout. A také že si ani neškrtnu. Jenomže... Rádio přišlo předevčírem a jediná "anténa" je ten kus drátu, který byl přibalen a o kterém výrobce tvrdí, že se s ním dá dosáhnout výborného příjmu. Dá. Pod vysílačem  :D.
Takže, ač je dnes možno všechno koupit, mám chuť si zase po letech zabastlit, spáchat anténu a nějaký ten předzesilovač. A aby moje zpráva o vysílači Kluk (Kozí kámen) byla úplná, přikládám pár foteček (jejich technická kvalita je dána omezeními danými tímto serverem - 500 kB na všechny přílohy).
Krásný den všem.
Planar IT-15T2.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #58 kdy: 24. 08. 2014, 17:38:12 »
Můžete je hodit na nějaké úložiště obrázků a zde pak případně linkovat. ;)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #59 kdy: 24. 08. 2014, 18:01:43 »
Pane Džubej, o tom Kozím kameni jsem zde i jinde psal již několikrát. Mate naprostou pravdu. Ten stozarek u kamenů(741m) údajně patří armádě. Bydlím od Kluka cca 4km vzdušnou čarou. Jinak pro informaci pro všechny, Radio Faktor již vysílá od tohoto tydne z nového AS na armádním stozaru u historické rozhledny na Kleti. V tydnu jsem ho ladil ve stereu u Vrbatovo boudy v Krkonoších. :-))
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.